URK negalėjo priimti sprendimo dėl Lietuvos pozicijos dėl Astravo atominės elektrinės (2)

„Mokslo sriuba“: Astravo atominė elektrinė – pavojingas statinys prie pat Lietuvos sienos | LRT.lt nuotr.

„Mokslo sriuba“: Astravo atominė elektrinė | lrt.lt nuotr.

Spalio 16 d. Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) ketvirtą kartą svarstė Lietuvos poziciją formuojant Europos Sąjungos poziciją dėl ES ir Baltarusijos partnerystės prioritetų.

Šiandien komiteto pirmininkas Juozas Bernatonis pasiūlė jau trečią komiteto sprendimo projektą, kuriame primenamas 2017 m. vasario 10 d. pasirašytas Lietuvos parlamentinių partijų susitarimas, ir atsižvelgiama į Lietuvos Respublikos Prezidento išreikštą poziciją dėl Astravo AE. Komiteto sprendimu taip pat buvo siūloma Užsienio reikalų, Energetikos ir Aplinkos ministerijoms:

„1. Principingai laikytis strateginės ir ilgalaikės nekintančios nuostatos, kad Astravo atominė elektrinė, pastatyta ant netinkamai parinktos statybų aikštelės ir esanti pernelyg arti Lietuvos Respublikos, Europos Sąjungos narės sostinės, kelia pavojų ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos Sąjungos saugumui.

2. Siekti, kad nuostata dėl elektros energijos iš Baltarusijos neįsileidimo į savo šalių elektros rinkas taptų visos ES vieninga pozicija.

3. Tvirtai laikytis šios pozicijos derybose dėl ES-Baltarusijos partnerystės prioritetų ir kitų susitarimų dėl ES-Baltarusijos santykių ateityje.“

Deja, komiteto nariai Audronius Ažubalis, Emanuelis Zingeris ir Žygimantą Pavilionį pavaduojantis narys Laurynas Kasčiūnas, nepritardami siūlomam sprendimo projektui, paliko posėdžio salę. Posėdyje likus mažiau nei pusei komiteto narių, sprendimas dėl Lietuvos Respublikos pozicijos dėl Astravo AE vėl negalėjo būti priimtas.

Nepriimto sprendimo projektasURK sprendimas del AE

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: