GERA KARMA purškiamas magnio aliejus – kodėl verta? (0)

Magnio šaltinis | Rengėjų nuotr.

Magnio šaltinis | Rengėjų nuotr.

Magnis yra akivaizdžiai būtinas, ir smagu kad vis daugiau specialistų dirbančių su sportininkais pradeda vertinti šį stebuklingą elementą. Tad  kokia magnio įtaka sportuojantiems?

ATP (adenozino trifosfatas), pagrindinis ląstelių energijos šaltinis, turi prisijungti prie magnio jonų, kad būtų biologiškai aktyvus. Tai, kas vadinama ATP, iš tikrųjų yra Mg-ATP. Tai gyvybiškai svarbu sportininkui, kuriam per varžybas reikia 110 procentų ištvermės gaunamos iš mitochondrijų.

Nelabai žinoma, kad bikarbonato jonai veikia kaip papildomi degintojai, įtraukdami magnį į mitochondrijas. Reguliarus magnio naudojimas sportinėms varžyboms gali padaryti skirtumą tarp laimėjimo ir pralošimo, taigi, joks rimtas sportininkas ar sporto medicinos specialistas negali pamiršti apie GERA KARMA magnio aliejaus Zechstein Inside purškalo teikiamą naudą.

Kodėl magnio trūkumas yra rimta problema sportininkui

Sveikos gyvensenos specialistas ir UAB „Gera Karma“ įkūrėjas Andrejus Petruša pastebi, kad nepaisant lemiamo magnio vaidmens gaminant energiją ir sportuojant, daugelis trenerių ir sportininkų vis dar nežino apie jo lemiamą svarbą palaikant sveikatą ir įtaką sporto rezultatams. Tyrimai rodo, kad net mažas magnio trūkumas gali smarkiai pabloginti sportinę veiklą.

Bet kuris treneris ar sporto gydytojas mažiausiai nori matyti, kad jų sportininkai praranda konkurencingumą.

Ko tikėtis naudojant magnį

Maksimalus keturgalvio raumens susitraukimas teigiamai koreliuoja su magnio koncentracija kraujo serume. Vieno tyrimo metu, jauniems sportininkams, vartojusiems 8 mg magnio vienam kilogramui kūno svorio per dieną, pastebimai padidėjo ištvermės rodikliai ir sumažėjo deguonies suvartojimas atliekant standartizuotą mankštą.

„Magnis yra būtinas tų žmonių mityboje, kurie patiria daug streso ar nuolat skubantiems“, – sako dr. Džeimss Toras (James Thor), ekstremalių sporto šakų medicinos direktorius. „Kelios priežastys: viena iš jų, jei treniruojatės treniruoklių salėje, arba patiriate nuolatinį stresą, per didelis pieno rūgšties kiekis raumenyse yra susijęs su didesniu nerimu“, – priduria dr. Dž. Toras.

Daug magnio netenkama, kai žmogus patiria stresą. Šilumos ir magnio chlorido derinys pagerina cirkuliaciją ir nereikalingų medžiagų šalinimą, taiga toks principas gali būti taikomas per varžybų pertraukas, taip pat po varžybų naudojant giliai atpalaiduojančias, ypač GERA KARMA Magnio aliejaus Zechstein Inside druskos, vonias. Be to, magnio chlorido vonia padeda pašalinti uždegimą iš raumenų ir sąnarių po ilgo bėgimo, kai raumenis tik skauda.

Magnis, įtempta mankšta ir prakaitavimas

GERA KARMA magnio aliejus | Rengėjų nuotr.

GERA KARMA magnio aliejus | Rengėjų nuotr.

Prakaituodami netenkame ne tik vandens. Kitos prakaito sudedamosios dalys yra elektrolitai, daugiausia natris ir magnis. Ypatingai daug magnio netenkame ir prakaituojame pagreitėjusiu tempu, kai mankštinantis drėgnoje atmosferoje ir aukštoje temperatūroje sutrinka prakaito homeostazė.

Iš tikrųjų yra keturi elektroliai, kurie vaidina svarbų vaidmenį raumenų funkcijose ir kituose biocheminiuose procesuose. Natrio trūkumas yra esminis ir gerai ištirtas, tačiau kalio, kalcio ir magnio netekimas ir trūkumo papildymas taip pat yra nepaprastai svarbu, nes laikui bėgant visi jie prarandami prakaituojant.

Sporto traumos ir transderminė magnio terapija

Transderminis GERA KARMA magnio aliejus Zechstein Inside ir jo terapija pagreitina sveikimą po sportinės veiklos ar traumų. Traumos yra beveik neišvengiama sportininko gyvenimo dalis. Tai gali būti staigus raiščio plyšimas arba tik lengvas raumenų skausmas po treniruotės. Bet kokiu atveju daugumą su sportu susijusių traumų galima išvengti arba palengvinti.

Daktaras Džefas Šutas (Jeff Schutt) sako, kad hamstringų (pakinklinės sausgyslės) pažeidimų galima išvengti papildant mitybą, nes jų susitraukimas ir atsipalaidavimas priklauso nuo tinkamo magnio kiekio ląstelėse.

„Pakinklinės sausgyslės trumpėja dėl to, kad trūksta magnio“, – sako jis. Skystą magnio chloridą galima tiesiog purkšti ir įtrinti į skaudančią Achilo sausgyslę, kad sumažėtų patinimas. Kojų mirkymas magnio chlorido vonelėje yra geriausias dalykas, išskyrus tempimą, kurį galite padaryti, kad išvengtumėte arba išgydytumėte pakinklinių sausgyslių patempimą ar kitus pažeidimus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: