Pėsčiųjų žygiu paminėtas LŠS 100-metis ir pagerbti Lietuvos partizanai (nuotraukos) (0)

+L2370052

R. Kaminsko nuotr.

Spalio 12 d. Prienų ir Trakų rajonuose  vyko 24 km. pėsčiųjų žygis, skirtas Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) 100-mečiui ir Dainavos bei Tauro apygardų Lietuvos partizanų atminimui.

Žygis prasidėjo aikštelėje prie Didžiojo Gojaus ąžuolo Pakrovų kaime  Prienų rajone Žygiaiviai aplankė Lietuvos partizanų žeminę, kuri buvo įrengta 1944 m. rugsėjo – lapkričio mėnesiais Gojaus miške. Kas ja tuo laiku statė – niekas neišdavė. Spėjama, kad tai šaulio ir  savanorio Prano Praškevičiaus-Proškaus (1898-1946)  darbas. 1944-ųjų gruodžio mėnesį ten vyko atkakli kova tarp čia buvusių Lietuvos partizanų ir reguliarios SSRS NKVD raudonųjų okupantų kariuomenės. Čia kovose žuvo du nuo fronto atsilikę vokiečių kariai ir keturi vietiniai vaikinai – Nemeikštis, Vrubliauskas, Vaitkevičius ir Komsiukas. Šiandien ši partizanų žieminė yra jau atstatyta.

Žygis baigėsi prie bendruomenės namų Aukštadvaryje  Trakų rajone. Čia žygio dalyvius pasitiko ir globojo Aukštadvario bendruomenė, o šaulių koše ir arbata vaišino LŠS Prienų 206-osios kuopos šauliai.

Žygį surengė Jiezno seniūnija ir LŠS Vytauto Didžiojo II rinktinės Prienų 206 kuopa padedami Prienų rajono savivaldybės, Stakliškių bei Aukštadvario seniūnijų ir LŠS Vytauto Didžiojo II rinktinės Kauno 202-osios kuopos vado Juliaus Proškaus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: