EP ragina parengti veiksmingą strategiją kovai su Rusijos propaganda (4)

internetas.kompiuteriai.rasymas_sumin.lt

sumin.lt nuotr.

Spalio 10 d. Europos Parlamentas (EP) Briuselyje priėmė rezoliuciją „dėl užsienio subjektų kišimosi į rinkimus bei dezinformacijos vykstant nacionaliniams ir Europos demokratiniams procesams“. 

Rezoliucijoje pažymima, kad užsienio kišimasis į rinkimus Europos Sąjungoje yra didžiulis iššūkis, nes kelia rimtą grėsmę Europos demokratinėms visuomenėms ir institucijoms, pagrindinėms teisėms ir laisvėms, teisinei valstybei, saugumui, ekonominei gerovei bei pačiam Europos suverenitetui. 

„Europos Parlamentas reiškia didelį susirūpinimą dėl itin pavojingo Rusijos propagandos pobūdžio ir ragina Komisiją ir Tarybą parengti veiksmingą ir išsamią strategiją, kaip greitai ir patikimai kovoti su Rusijos dezinformacijos strategijomis“, – teigia už dokumentą balsavęs europarlamentaras Andrius Kubilius.

Rezoliucijoje teigiama, kad nuo 2019 m. sausio mėn. Strateginės komunikacijos Rytų kaimynystės šalyse darbo grupės dokumentais patvirtintų Rusijos šaltiniams priskiriamų dezinformacijos atvejus skaičius nuo 2018 m. (434 atvejai) per tą patį laikotarpį 2019 m. padidėjo daugiau nei dvigubai (998 atvejai).

Pasak europarlamentarės Rasos Juknevičienės, „būtina didinti sąmoningumą apie Rusijos dezinformacijos kampanijas, nes tai vienas pagrindinių Europoje skleidžiamos propagandos šaltinių“.

„Taip pat šia rezoliucija Parlamentas reiškia didelį susirūpinimą dėl to, kad rengiantis visiems pagrindiniams nacionaliniams ir Europos Parlamento rinkimams, kaskart atsiranda kišimosi įrodymų, kurie dažnai rodo užsienio įtaką, ir dažnai tai būna naudingas prieš ES nusistačiusiems, ekstremistiniams ir populistiniams kandidatams“, – teigia EP narė. 

Dokumentu Europos Parlamentas griežtai smerkia vis agresyvesnius valstybinių ir nevalstybinių subjektų iš trečiųjų šalių veiksmus, kuriais siekiama susilpninti ar sugriauti Europos demokratinių valstybių normatyvinius pamatus ir principus bei visų narystės ES siekiančių šalių suverenumą Vakarų Balkanuose ir Rytų partnerystės šalyse, taip pat daryti įtaką rinkimams ir remti ekstremistinius judėjimus, atsižvelgiant į tai, kad kibernetinių išpuolių mastas nuolat auga.

Europos parlamento rezoliucija

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

4 komentarai

 1. Skalvis:

  EP ragina parengti veiksmingą strategiją kovai su Rusijos propaganda. Kas yra propaganda ? Na, tai katalikiškos kilmės žodis, bet iš esmės , tai melas. Ką galima prieš pastatyti melui ? Ogi, tiesą. Ten kur melas – sakykim tiesą. Melas neturi įrodymų , tiesa juos turi. Pateikim įrodymus. Bėda prasideda, kai nė viena pusė nenori tiesos. Tada reikalingas smegenų plovimas. Mes visada gyvenome ( po krikštijimo ) melo diktatūroje. Bet su atėjimu naujų technologijų – užplūdo melo lavina. Meluoja ne tik politikai, verslininkai, farmacininkai…., bet kas apmaudžiausia – mokslininkai. Čia yra tragedija. Vystomi vis nauji melo kovos prieš melą metodai.

  • Žemyna:

   Dar tik lavina? T.y., dar ir tvanas laukia?
   —-
   Kad neįveikiamą atoveiksmį sukurtum, reikia iki savo fizinių bei dvasinių ląstelių gelmių suvokti, būti pajutus, kas yra JI.
   Ar pajėgi sukurti atoveiksmį JAI ta, kuri net to nesuvokia, jog negalima visos ES iki detalių, net iki kalbų, mąstymo, tradicijų, moralės ir religijos standartizuoti! Jog banaliam primityviam suvienodinimui net pati gamta prieštarauja. Jog tai jau – JI buvo tai padariusi. Per didelių teritorijų bei jose gyvenančių tautų su visomis gyvenimo ir veiklos sritimis standartizacija veda prapultin.
   Ar EP nori ES nuvesti tuo pačiu keliu – vedančiu į prapultį? O devyngalviui slibinui leisti vėl atgyti?

  • Žemyna:

   Pvz.,
   Neapsigaukite: diskusijoje dėl Jono Noreikos kiršinimo imasi išgalvoti personažai?
   – 15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/neapsigaukite-diskusijoje-del-jono-noreikos-kirsinimo-imasi-isgalvoti-personazai-56-1211548?copied
   Tada reikia dar kažko tarp šalies viduje, kuris dar ir savo melais papildys (nors tam, ką teigia, prieštarauja net ir statistikos duomenys), o tada reikia kokio nulėpausio patiklaus, karjeron besiveržiančio jauniklio, ar kokio nors itin paslaugaus pono Š., ir katilas verda, kunkuliuoja, egzaltuotoji ponia V. naują šmeižto veikalą kurpia (kažkas gal net jo vertimą į anglų k. baigia), rengiasi pasauliniam turnė…

 2. Getas:

  Pritariu Skalviui ir Žemynai. Melui reikia tiesos ir Lietuva turi daug tiesos, kad duotų smūgį bei keltų jiems iššūkius. Deja, tarp mūsų politikų tokių dar nebuvo per 30 m. Linkiu Jums rašyti straipsnius šia tema. Gal ir aš prisidėsiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: