Siūlymas K. Simson užimti Europos komisarės postą – kelia nerimą dėl Lietuvos saugumo (3)

K.Simson | youtube.com nuotr.

K.Simson | youtube.com nuotr.

Europos Komisija (EK) nekels sąlygų Baltarusijai prieš paleidžiant reaktorių ištaisyti ES streso testuose išvardintus branduolinio saugumo trūkumus, o avarijų atveju Lietuvai žadama teikti pagalbą. Tokia yra kandidatės į EK energetikos komisares pozicija Astravo atominės elektrinės klausimu.

Klausymų metu EP Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos (ITRE) komitete kandidatė į EK nares K. Simson, atsakydama į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento nario Bronio Ropės klausimą, kokių konkrečių žingsnių ji ketina imtis, kad Baltarusija ištaisytų saugumo trūkumus, prieš paleisdama branduolinį reaktorių, teigė, kad ES teiks gaires ir finansinę paramą trečiose šalyse statomų atominių elektrinių saugumo trūkumų pašalinimui, o paraleliai – paramą Lietuvai, kad ji pasirengtų branduolinei avarijai.

Astravo atominė elektrinė statoma pažeidžiant ESPO konvenciją. Baltarusija ir elektrinę statanti Rusijos kompanija „Rosatom“ ignoruoja ES streso testų rezultatus, kurie išryškino ženklius branduolinės saugos trūkumus.

„Černobylyje taip pat saugumo bandymai buvo atlikinėjami tik po branduolinio reaktoriaus paleidimo. Tai ir buvo pagrindinė katastrofos priežastis, – pabrėžė B. Ropė. –  K. Simson išsakyta pozicija – tai šokiruojantis atsitraukimas nuo dabartinės Komisijos pirmininko išreikšto solidarumo su Lietuva, kuris teigė, kad tai yra ne tik Lietuvos, bet visos Europos klausimas. Panašu, kad iki 2025 m., kol bus sinchronizuoti elektros tinklai su kontinentine Europa, nebus imtasi jokių priemonių užkirsti saugumo ir aplinkosaugos reikalavimų neatitinkančiose atominėse elektrinėse pagamintos elektros importą iš trečiųjų šalių. Liūdna žinia Lietuvai, Baltarusijos žmonėms ir ES piliečiams, kad K. Simson kandidatūros tinkamumą ITRE komitetas patvirtino“, – teigė europarlamentaras.

„Tikiuosi, kad visi kolegos iš Lietuvos, taip pat atstovą ITRE komitete turintys Europos liaudies partijos (EPP) nariai konservatoriai, Lietuvoje deklaruojantys savo pasipriešinimą Astravo elektrinės statyboms, veiks iš tiesų nuosekliai ir padės įtikinti naują EK laikytis Lietuvos saugumui palankios pozicijos, dėl kurios jau buvome įtikinę kadenciją bebaigiančią EK. Tik bendrų veiksmų ir aktyvumo dėka galime pasiekti rezultatų bei užtikrinti Lietuvos saugumo interesus“, – pripažįsta B. Ropė.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Iš tiesų:

    Iki šiol maniau,,kad ES briuselinis politinis elitas yra liberalmarksistai, o dabar galutinai įsitikinau,kad tai liberalkomunistai,kurie minėtą marksistinę teoriją įkyriai ir sukurtos teisinės sistemos pagalba įkyriai diegia praktikoje.Tai liečia ir Astravos AE saugumo reikalus,- žmonijos saugumas mažiau svarbus, o komunistinės autokratinės valstybės Rusijos-Gudijos politiniai tikslai svarbesni.Deja.

  2. Arūnas:

    tai paprasčiausiai ES nori padėti Lietuvai ir per Astravo AE branduolinę avariją išnaikinti Vilniuje probriuselinį politinį elitą ir dar kai ką, o po to padės surengti laidotuves. O į Kauną keliama ŽŪ ministerija taps naujos valdžios pagrindu… 🙂

  3. Taigi visiškai į durniaus vietą yra statoma Lietuvos valdžios partijų dešimtmetį vykdyta politika. Apskritai, kur šuo pakastas dėl tokios neaiškios naudos Lietuvos Astravo politikos, kam strateginę naudą nešė tokių santykių su Baltarusija politika. Va JAV atstovas pareiškė, kad į dvišalį Astravo klausimą nesikiš, dabar ir ES tokią poziciją rodo. Tai pagaliau kada Prezidentas pareikalaus dėl visiško Astravo politikos fiasko Vyriausybės atsakomybės – atsistatydinimo. Ar ir toliau bus tūnojama valdžioms suglaudus ausis, kaip ir tarpukariu, kad tik valdžioje sėdėjus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: