J. Gafurova. Lietuvos gėda – oficialus teisingumas (13)

Įvykiai Garliavoje 2012.04.26 | „Respublikos“ redakc. nuotr.

Įvykiai Garliavoje 2012.04.26 | „Respublikos“ redakc. nuotr.

Spalio 5-ąją sukako lygiai 10 metų nuo tos dienos, kai Kaune nuaidėjo šūviai į teisėją Joną Furmanavičių ir Laimutės Stankūnaitės seserį Violetą Naruševičienę. Į juos pataikiusios kulkos pasėjo daugybę paslapčių. Iki šiol visų jų teismams išaiškinti taip ir nepavyko. Tai buvo pirmas kartas, kai Lietuvoje nušautas teisėjas – aukštas valstybės pareigūnas, tačiau iki šiol – klausimų daugiau nei atsakymų.

Į Lietuvą bet kada galinti būti sugrąžinta Neringa Venckienė, tikimasi, galbūt galės padėti suprasti, ar visuomenę padaliję įvykiai Garliavoje tikrai tebuvo vienos šeimos istorija. Nusinešusi daugiau kaip 10 žmonių gyvybes. Iki šiol taip ir neaišku, ar mergaitė, kurią valstybė pasišovė apsaugoti bet kokia kaina, šiuo metu vis dar yra saugi. O ar saugūs visi kiti Lietuvos vaikai?

Valstybinės institucijos, regis, turi imunitetą nepatogiems klausimams. Ar gali būti, kad Drąsius Kedys nebuvo dar vienas žmogus, praskleidęs valstybės valdymo širmą? Ar tikrai galėjo būti, kad svetimose valstybėse alkoholio nevartojęs Vytautas Pociūnas Baltarusijoje pro viešbučio langą iškrito girtas? Ar pernai į Naująją Zelandiją įvaikinti atiduota mergaitė šiandien gyvena gražiai ir laimingai? Visuomenė viso to žinoti nenusipelnė. Valstybė nusprendė. Toks oficialus teisingumas.

Toks teisingumas – Lietuvos gėda. Visuomenė ją jaučia, išgyvena ir perleidžia per save, kiekvienoje tokioje istorijoje matydami save, savo artimuosius, giminaičius. O jeigu rytoj tokia bėda pasibels į mano namų duris… Matydami, kaip galimai nusikaltimus dangstantys asmenys kyla karjeros laiptais ir kraunasi turtus paprastų žmonių sulaužytų likimų sąskaita, žmonės gėdijasi tokio teisingumo. Galbūt visai pagrįstai manydami, kad nė vienas nesame apsaugotas.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

13 komentarų

 1. Žemyna:

  Byla ne ta, bet tema ta pati –
  Lavrinovičiams teismas leido registruoti vaiką
  L e Y l a
  vardu…
  Kad ne Konstitucija, ne Valstybinės kalbos įstatymas čia lėmė – akivaizdu.
  Tada kas – teisėjos nekompetencija, sąmoninga veika prieš VK įstatymą (nemalonėjo net į svetimvardžių transkripcijos taisykles pažvelgti), ar asmeniniai interesai (dėl vyro tautybės jos vaikai irgi turės/turi nelietuviškus vardus, todėl piktnaudžiauja tarnybine padėtimi, kad savo vaikų vardams vartus pralaužtų)?

  • Žemyna:

   – lrt.lt/mediateka/irasas/2000080926/lrt-aktualiju-studija-kokius-vardus-nuo-siol-bus-galima-duoti-vaikams
   Ponas Š., būdamas aukščiau Konstitucijos, Valstybinės k. ir ją saugančiio įstatymo, suniekino „kalbos tramdytojus”. O kaip pasielgs Metrikacijos biuro darbuotojos? Irgi LAIKINAM merui, o ne Konstitucijai teiks pirmenybę?

 2. stasys:

  Tiems Garliavos ponams paprasčiausiai neužtenka drąsos prisipažinti mulkinus Lietuva . Ar ne paradoksalu kad vėliau įkūrę „Drąsos partija“ gavę visuomenės palaikymą Seimo rinkimuose paprasčiausiai užtroško savo galimybėse gelbėti Lietuva . Ir tai ne pirmas atvejis rodantis kad politiko duona saldi būna tik ‘kovose’ ..o kai tenka dirbti visuomenei , žmonėms, valstybei tie visi liežuvio ‚fitimiti“ tampa beverčiai . Partija, kaip organas, yra skirtas auklėti savo viduje bendrapartiečius pasišventusius politikai , viešam visuomenės ir valstybės interesui ginti ..apie tokias pavardes nesu DP girdėjęs ..o tai reiškia kad valstybė išmetė milijonus litu į balą juos remdama o visuomenės interesas čia turi didelę skylę ..Patvoriniai – tai žmonės kurie taip ir liko tos tvoros šešėlyje ..

 3. Iš tiesų:

  Buvusi Prezidentė D.Grybauskaitė taip ir nepertvarkė Teisminės sistemos,- čia daugeliu atveju liko senas teisėsaugos raugas,kuriam lietuviškumas,valstybingumas ,teisingumas, pagrindinės tradicinės vertybės ne prie širdies.Tad,raginčiau J.E. Prezidentą G.Nausėdą, su Seimo pagalba,pertvarkyti iš pagrindų minėtą šleivą sistemą.

 4. Žemyna:

  Kaip, jei ne NAIKINIMO mašina pavadinti tos kauniškių Kručinskų bylą?
  Šiandien vėl rodė reportažą iš teismo. Teisus advokatas – prokurorus pagavo azartas sunaikinti runkelę, ubagę ir pan., kam drįso prieš juos balsą kelti, jų klaidas (ar net profesinius nusikaltimus?) paviešinti.

  • Diedas:

   Jokia lakudra neturi teises kankinti savo vaikus.
   Krucinskiene pasinaudojo populiarumo bet kokia kaina siekintys politikieriai ir iki siol pakvaisus boba turi uznugary.
   To liudininko vietoje , kai ji susere “tik tris kartus per ruryte, tris kartus per nugaryte, penkis kartus per galvyte” , buciau ne filmaves, o jai paciai “penkis kartus per galvyte”

 5. Žemyna:

  Iš komentarų Le-y-los tema, bet tinka, nes apie Lietuvos teisingumą:

  Edvardas Trinkūnas prieš 1d.
  Taigi Nepriklausomos Lietuvos teismų negali saistyti jokie Lietuvos įstatymai (!!!). Čia taip teismai sau nusistatė.

  – 15min.lt/vardai/naujiena/lietuva/darjusas-lavrinovicius-su-zmona-svencia-pergale-kalbos-komisija-dukrai-naujo-vardo-neisrinko-1050-1213908?comments&copied
  O juk ne sykį likome išsižioję, nes nežinia kokiais įstatymais vadovautasi (arba kokia kalba jie mūsų įstatymus skaito, jei juos taip keistai interpretuoja ir taiko).

 6. ŽEMAITIS:

  O norėtumėt kad visuomenė vykdytų “teisingumą”? Tuomet grįžtumėme į tamsiuosius Viduramžius.
  Teisingumą vykdo tik teismai. Tik profesionalai gali įradyti, ar asmuo kaltas, ar ne. O visuomenės dauguma vadovaujasi gandais ir pletkais.

  • Žemyna:

   Tik – kodėl tie profesionalų nuosprendžiai taip dažnai panašūs į „viduramžių” tamsuolių, ar kažkuo itin keistu suinteresuotų nuosprendžius? Kodėl atrodo, jog jie viską per kažkokios kitos realybės akinius mato ir vertina?

 7. Skalvis:

  Valdžios satanizmas tęsis tol. kol nebūs pakeistas rinkimų įstatymas. Valdžia privalo turėti daugumos piliečių pritarimą. Pasižiūrėkit kiek procentų visų balso teisę turinčių piliečių balsavo už valdančiuosius ? Tik jų klanas. Kol Lietuvą valdys klanai – jie tyčiosis, lėbaus ir tuks, kaip kokie lenkų dvarponiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: