Paskaitų cikle Sakralūs pasaulio tekstai – apie Konfucijaus „Apmąstymų ir pašnekesių“ biografiją (1)

Konfucijus | rengėjų nuotr.

Konfucijus | rengėjų nuotr.

Spalio 10 d. 18 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Gedimino pr. 51, Vilnius) vyks  Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto doc. dr. Loretos Poškaitės paskaita, kurioje ji pristatys reikšmingiausią konfucionizmo tradicijos tekstą, išminčiui Konfucijui priskiriamus „Apmąstymus ir pašnekesius“ (Lúnyǔ, 論語).

Tai knyga, kurioje aprašyti Konfucijaus ir jo mokinių pokalbiai apie tobulą žmogų ir valdovą, tinkamą valstybės valdymą ir moralines vertybes, kurios ilgainiui tapo konfucianizmo mokymo pagrindu. Tačiau kiek yra pagrįstas šios knygos populiarus įvardijimas „Konfucijaus apmąstymai ir pašnekesiai“, ir kas sieja pagrindinį jos pašnekovą Konfucijų su istoriniu ir mitologizuotu Konfucijumi? Kaip ši knyga atsirado ir tapo viena svarbiausių konfucianistinių knygų, pagal kurią buvo laikomi valstybiniai egzaminai, kad gauti valdininko postą imperinėje Kinijoje? Kaip ji formavo kinų politinę kultūrą ir Konfucijaus kultą? Kaip ji buvo komentuojama ir interpretuojama Kinijoje ir Vakaruose? Paskaitoje bus bandoma atsakyti į šiuos klausimus, o taip pat parodyti šios knygos reikšmę šiandieninėje kinų kultūroje bei politinėje retorikoje.

Šis susitikimas tai jau 15-asis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje tęsiamo žiemą pradėto išskirtinio viešų paskaitų ciklo „Sakralūs pasaulio tekstai: knygos biografija“, kuris yra Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių tyrimų instituto dovana Lietuvai VU 440-tojo jubiliejaus proga.

Šiame cikle mokslininkai pristato sakralių, pamatinių pasaulio tradicijų tekstų „biografijas“, bandydami atsakyti į klausimus: kaip buvo kuriami, atrandami, verčiami ir interpretuojami šie įvairių kultūrų tekstai? Koks buvo jų vaidmuo istorinėje religijų raidoje?

Paskaitose atskleidžiama kultūrinė ir socialinė, meninė ir politinė šių knygų įtaka nuo seniausių laikų iki mūsų dienų; aptariamos tiek tradicinės teologinės, tiek akademinės tekstologinės konkrečių tekstų suvokimo perspektyvos.

Renginys nemokamas.

Renginių ciklo „Sakralūs pasaulio tekstai: knygos biografija“ kuratorius – VU ATSI prof. habil. dr. Audrius Beinorius.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Literatūra, Mokslas, Mokslo naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. O kur paskaitų ciklas apie : LIETUVOS KRIVIŲ KRIVAITĮ – VANDENORIŲ,, kuriam jau per 3000 metų ir PASAULIUI yra palikęs – “ILIADĄ” ir “ODISĖJĄ”!???
    Kur “SARMATIJĄ”? kur “GARDARIKIJĄ”? KUR LIETUVOS GARBINGIAUSIOJI PRAEITIS? ??????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: