Patvirtinta Lietuvos etnografinių regionų herbų ir vėliavų naudojimo tvarka (0)

Patvirtinta Lietuvos etnografinių regionų herbų ir vėliavų naudojimo tvarka | diena.lt nuotr.

Patvirtinta Lietuvos etnografinių regionų herbų ir vėliavų naudojimo tvarka | diena.lt nuotr.

Šiemet gegužės 30 d., Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Valstybės herbo, kitų herbų ir herbinių ženklų bei Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymų pataisas, kuriomis nuspręsta įtvirtinti Lietuvos etnografinių regionų herbų ir vėliavų, užsienio lietuvių bendruomenių vėliavų naudojimo teisinį reguliavimą.

Šiomis pataisomis išspręsta Etninės kultūros globos tarybos (toliau – EKGT) kelta problema, kad Lietuvos etnografinių regionų heraldiniai ženklai neturi teisinio statuso ir Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovybės Lietuvoje kelta problema, kad nėra reglamentuotas Pasaulio lietuvių bendruomenės vėliavų naudojimas.

EKGT buvo įpareigota iki 2019 m. rugsėjo 30 d. parengti Lietuvos etnografinių regionų herbų ir vėliavų naudojimo tvarką. Remdamasi šiuo nutarimu EKGT parengė: „Lietuvos etnografinio regiono herbo naudojimo tvarką“ ir  „Lietuvos etnografinio regiono vėliavos naudojimo tvarką“.

EKGT patvirtintose Lietuvos etnografinio regiono herbo ir Lietuvos etnografinio regiono vėliavos naudojimo tvarkose nustatyti Lietuvos etnografinių regionų herbų ir vėliavų naudojimo tikslai ir atvejai, kada jie naudojami, leidimų naudoti etnografinių regionų herbus juridiniams asmenims suteikimo sąlygos, apibrėžtos etnografinių regionų herbų ir vėliavų ypatybės.

Pastebėtina, kad Lietuvos etnografinio regiono herbo naudojimo tvarkoje aprašyti etnografinių regionų herbų etalonai dar turės būti patvirtinti Lietuvos Respublikos Prezidento.

Lietuvos heraldikos komisijos (toliau – LHK) teigimu, kai kurių etnografinių regionų herbų ir vėliavų projektai LHK derinti buvo pateikti gana seniai, o šiuo metu yra pasikeitę heraldikos projektams keliami reikalavimai. Todėl svarstoma, kad kai kuriuos etnografinių regionų heraldinių ženklų projektus dar reikės peržiūrėti ir patikslinti.

Kol kas Lietuvos etnografinio regiono herbo ir Lietuvos etnografinio regiono vėliavos naudojimo tvarkose aprašyti tik keturių Lietuvos etnografinių regionų (Aukštaitijos, Dzūkijos (Dainavos), Suvalkijos (Sūduvos) ir Žemaitijos) heraldiniai ženklai. Mažosios Lietuvos vėliava ir herbas nereglamentuoti, nes nėra baigtas šio regiono heraldinių ženklų kūrimo ir derinimo su LHK procesas.

Vadinasi, EKGT patvirtintos Lietuvos etnografinio regiono herbo ir Lietuvos etnografinio regiono vėliavos naudojimo tvarkos dar turės būti tikslinamos po galutinio heraldinių ženklų projektų suderinimo ir patvirtinimo.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: