Kaip šiuolaikinės technologijos paveikė krepšinio sportą (0)

Krepšinis | Rengėjų nuotr.

Krepšinis | Rengėjų nuotr.

Kaip ir bet kuris šiuolaikinis sportas, krepšinis nuolatos tobulėja ir vystosi. Žaidimas, kuris prasidėjo nuo persikų krepšių ir kanadiečio mokytojo, tapo populiariausiu sportu daugelyje pasaulio šalių. Nepaisant to, ar yra kalbama apie NBA, WNBA, Eurolygą ar NKL – tai yra labai jaudinantis sportas, kuriuo mėgaujasi tiek žaidėjai, tiek ir sirgaliai. Kadangi krepšinis su kiekvienais metais pasitelkia vis daugiau moderniųjų technologijų, nauji novatoriški spendimai tiesiogiai ir reikšmingai keičia tai, kaip mes stebime krepšinio varžybas, kaip domimės šia sporto šaka ir kaip yra žaidžiamas pats krepšinis.

Jau ne vienerius metus krepšinio pasaulyje galime matyti tikrų tikriausią skaitmeninę revoliuciją, pradedant analitikai skirtomis technologinėmis priemonėmis ir baigiant naujovėmis, kurios matuoja, lygina, nagrinėja ir užtikrina krepšininkų tobulėjimą.

„SportVU“

„SportVU“ kamerų pasitelkimas kiekvienoje NBA arenoje visiškai pakeitė būdus, kaip yra analizuojamas krepšinio sportas. Jau seniai praeityje laikai, kai krepšininkai būdavo vertinami tiesiog pagal taškus, atkovotus kamuolius, blokuotus metimus, baudas ir naudingumo balus. Dabar galima matyti gerokai daugiau.

Kuomet NBA pradėjo bendradarbiauti su „STATS“, Styvas Helmutas (Steve Hellmuth) pranešė, kad nuo šiol NBA yra duomenimis paremta lyga, kuri komandoms ir sirgaliams suteikia prieigą prie pačios tiksliausios ir išsamiausios statistikos. Todėl šioje naujų technologijų eroje, statistinė informacija, kurią suteikia „SportVU“, tampa nepamainomu ištekliu. Vietoje senosios taškų lentos, dabar galima matyti, iš kur buvo pelnyti taškai ir kaip tai buvo padaryta, ar buvo atšokusių kamuolių, kiek taškų buvo pelnyta žaidėjui asistuojant komandos draugams ir kt.

Krepšinis tiesiogiai internetu

Anuomet daugumos NBA vykstančių krepšinio rungtynių kitų šalių (ir netgi skirtingų JAV valstijų) gyventojai tiesiogiai žiūrėti neturėdavo jokios galimybės. Tuo tarpu šiandien krepšinio mylėtojai turi ne tik galimybę įsigyti prenumeratas norimų krepšinio varžybų stebėjimui, tačiau jie taip pat gali krepšinio varžybas stebėti būdami bet kur – ką jau kalbėti apie tai, kad jie gali įsigyti prieigą ir bet kurių pasirinktų krepšinio varžybų stebėjimui internetu.

Šiandien krepšinis internetu jau spėjo tapti savaime suprantamu dalyku, suteikiant galimybę krepšinio sirgaliams nepraleisti nei vienų svarbių krepšinio varžybų. Krepšinio varžybas internetu galima stebėti tiek savo išmaniajame televizoriuje, tiek ir kompiuteryje, planšetėje arba išmaniajame telefone. Be to, apie daugumą vykstančių krepšinio varžybų galima sužinoti NBA, TOPsport tinklapyje ar bet kuriame kitame sporto tematikos portale.

Dėvimieji prietaisai

Dėvimieji prietaisai šiandien ypač populiarūs NBA lygoje. Įvairūs dėvimieji prietaisai yra naudojami pačioms įvairiausioms paskirtims – nuo širdies ritmo, iki žaidėjų fizinės veiklos sekimo. Visa tai labai reikšmingai keičia tai, kaip krepšinio komandų žaidėjai žvelgia į patį žaidimą ir tai, kokius sprendimus jie priima aikštelėje. Šiuolaikiniai dėvimieji technologiniai prietaisai gali padėti apsisaugoti nuo fizinių traumų, jas iš anksto nuspėjant, stebėti žaidėjų treniravimosi krūvį ir pagelbėti išsaugant gerą žaidėjų sveikatą.

Socialiniai tinklai

Socialinių tinklų populiarumas reikšmingai pakeitė tai, kaip krepšinio gerbėjai, apžvalgininkai ir atletai sąveikauja su sporto pasauliu. Bene kiekvienų krepšinio varžybų metu žmonės realiu laiku dalinasi su krepšinio varžybomis susijusiu turiniu socialiniuose tinkluose, kartu publikuodami ir ką tik krepšinio arenose įamžintas akimirkas. Duomenų analizavimas, vartotojų reakcijos ir visa su krepšinio varžybomis susijusi informacija šiandien mūsų akis ir ausis pasiekia greičiau nei bet kada anksčiau.

Mobilieji prietaisai

Mobilieji prietaisai paveikia ne tik mūsų gyvenimą, tačiau taip pat ir krepšinio komandas. Naudojimasis išmaniaisiais prietaisais, tokiais kaip planšetiniai kompiuteriai, rungtynių metu jau seniai tapo įprastu dalyku.

Tokių prietaisų pagalba treneriai formuoja strategiją, bando numatyti žaidėjų ėjimus ir perteikia gynybai tinkamiausias pozicijas. Balta lenta ir nuvalomas markeris yra geras pasirinkimas, tačiau planšetiniai kompiuteriai ir kiti šiuolaikiniai mobilieji prietaisai siūlo gerokai daugiau galimybių.

Praeitis ir dabartis

Krepšinio pradžia buvo ypač primityvi, lyginant ją su šių dienų krepšiniu. 1891 m. gruodžio mėn. kanadietis fizinio lavinimo profesorius Džeimsas Neismitas (James Naismith) ieškojo būdų, kaip galėtų užtikrinti savo studentų užimtumą. Jis norėjo sportinio žaidimo, kuris galėtų būti žaidžiamas gimnazijos viduje – dėl šaltų ir žvarbių žiemų.

Remiantis Neismito dienoraščio užrašais, jis pasitelkė vaikams skirto žaidimo „Antis ant akmens“ (angl. „Duck on a Rock“), taisykles tam, kad sukurtų naują sportą, kurį pavadino „basket ball“. Tokį pavadinimą žaidimas gavo todėl, kad pirminis „tinklas“ buvo persikų krepšys, pritvirtintas kiekviename sporto salės gale. Pradžioje norint išimti kamuolį iš krepšio, prireikdavo kopėčių. Tik po kurio laiko Neismitas nusprendė nupjauti krepšio dugną, leidžiant kamuoliui netrukdomai pro jį iškristi. Kadangi tai buvo visiškai naujas sportas, pradžioje nebuvo sukurtas specialus kamuolys, todėl vietoje krepšinio kamuolių žaidėjai naudojo futbolo kamuolius. Tuo tarpu toks krepšinio kamuolys, kokį mes pažįstame šiandien, atsirado tik vėlyvajame šeštajame dešimtmetyje.

Taigi, atsižvelgiant į tokią krepšinio sporto šakos atsiradimo istoriją, matyti, kad šiandien krepšinis išgyvena tikrų tikriausią technologinį perversmą, kuomet tiek žaidėjams, tiek ir žiūrovams yra sukuriamos ypatingos technologinėmis naujovėmis paremtos sąlygos, perkeliančios šią sporto šaką į visiškai kitą lygį.

Krepšinis | Rengėjų nuotr.

Krepšinis | Rengėjų nuotr.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Mokslas, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: