Č. Iškauskas. Astravo AE „byla“: kurlink pyškina konservatoriai? (26)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius | Asmeninė nuotr.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius | Asmeninė nuotr.

Prezidentas G. Nausėda, vasarą pagrybavęs Lietuvos-Baltarusijos pasienyje, atrodo, davė ženklą mūsų diplomatinei tarnybai, kad būtina atnaujinti kaimyniškus kaimynų santykius. Tai valstybės vadovas patvirtino ir savo rinkiminėse, ir porinkiminėse kalbose. Ir štai užsienio reikalų ministras L. Linkevičius Niujorke, JT Generalinės Asamblėjos metu, surengė susitikimą su kolega iš Minsko V. Makėjumi.

Pasak L. Linkevičiaus, pokalbio metu buvo aptarti Astravo atominės elektrinės (AE) saugumo klausimai, taip pat kalbėta apie žmogaus teises, politinių partijų veiklą Baltarusijoje. Ministras taip pat Eltai teigė, kad pakvietė Baltarusijos delegatus atvykti į 1863-1864 metų sukilimo lyderio Kosto Kalinausko ir Zigmanto Sierakausko palaikų laidojimo iškilmes.

Gerai tai ar blogai?

Apskritai kaimyniški santykiai stabilizuoja padėtį visame regione, jau nekalbant apie bendradarbiavimo naudą. Tačiau juk mūsų kaimynai – Rusija ir Baltarusija – švelniai tariant, nestandartiniai. Jie toli atsitraukę nuo pasaulinių demokratijos standartų, o Maskva apskritai tampa ne tik, kaip kažkada tėškė D. Grybauskaitė, „teroristine valstybe“ ir agresore, bet pastaruoju metu masiškai pažeidinėja žmogaus teises.

Dabartinis šalies vadovas požiūriu į Rusiją nesitraukia nuo eksprezidentės užbrėžtos griežtos ribos. Bet štai dėl santykių su Baltarusija yra daugiau ginčų. Kažkada D. Grybauskaitės glebėsčiavimasis su A. Lukašenka sukėlė kritikos bangą, o šiandien kai kurie politikai ir politologai teigia, kad pats laikas padėti Minskui išsivaduoti iš V. Putino gniaužtų ir pasukti Vakarų farvateriu.

Bet čia yra keletas „bet“, kurie išryškėjo po L. Linkevičiaus derybų su Minsko kolega. Konservatoriai kreipėsi į Prezidentą ir Vyriausybę, reikalaudami pateikti L. Linkevičiaus ir Baltarusijos URM vadovo pokalbio išklotinę. Žengti tokį žingsnį, kaip teigiama ketvirtadienį išplatintame pranešime, konservatorius verčia situacija, kai, pasak jų, nepaisant Seimo priimto įstatymo dėl nesaugios elektros nepirkimo ir neįleidimo į Lietuvos teritoriją ir galiojančios Nacionalinio saugumo strategijos bei kitų teisės aktų, kuriuose aiškiai įtvirtinta nuostata dėl nesaugios Baltarusijoje statomos Astravo AE keliamos grėsmės, Vyriausybė, ypač užsienio reikalų ministras L. Linkevičius, nesiima jokių aktyvių politinių ir diplomatinių priemonių.

„Mus pasiekė informacija, kad yra ketinimų spalio mėnesio viduryje planuojamoje Europos Sąjungos Užsienio reikalų Taryboje galimai išduoti nacionalinius interesus ir atsisakyti dabartinės Lietuvos pozicijos vetuoti ES ir Baltarusijos partnerystės susitarimą dėl jos vykdomos nesaugios Astravo AE statybos, kuri kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui“, – teigia partijos pirmininkas G. Landsbergis.

Gi TS-LKD garbės pirmininkas prof. V. Landsbergis partijos tarybos posėdyje apkaltino valdančiuosius, kad šie žengia „į kapituliacijos pusę“, leisdami „mulkinami Putino ir Lukašenkos dueto“. „Nesileiskime mulkinami kalbomis apie Baltarusiją, kaip suverenumo tebesiekiančią valstybę, nes šiandien tokios nėra. Tegul mulkinasi Briuselis, jie nesupranta, kad yra mulkinamas ir melžiamas sutartinio Putino ir Lukašenkos dueto“, – emocingai situaciją vertino jis.

Kai dėl Minsko laviravimo tarp Rytų ir Vakarų, tai čia reikia būti atsargiems. Bet teisybės dėlei reikia pasakyti, kad Astravos AE „byla“ atsirado ne šiandien, ne prie šios valdančiosios daugumos. Baltarusijos valdžia atominę elektrinę už 40 km nuo Lietuvos sienos apsisprendė statyti dar 2008 – ųjų gruodį, užsitikrinusi Rusijos finansavimą – 10 mlrd. JAV dolerių. Beveik po ketverių metų A. Lukašenka statybos vietoje nuleido simbolinę kapsulę. Tuo metu premjeru buvo A. Kubilius, kuris buvo nuvykęs į Astravą ir po šios egzotiškos kelionės dviračiu žurnalistams nuotaikingai sakė, kad Baltarusija jo neįtikino savo statybos planų realumu.

Tad ar konservatoriai tuomet padarė viską, kad būtų efektyviai sutrukdyta Astravo AE statybai? Apeliavimas į ES, įvairūs raštai Briuseliai, diplomatinis spaudimas naudą davė kuo toliau, tuo mažiau. Paskui pereita prie Astravo AE elektros energijos boikoto. Tačiau ir šių žingsnių nepalaiko nei Latvija, nei Estija, o ES atsimušinėja tik nieko neįpareigojančiomis palaikymo deklaracijomis.

Todėl suprantamas prof. V. Landsbergio ir konservatorių viršūnėlės nepasitenkinimas, tačiau jis reiškiamas ne visai tuo adresu. Reikia pripažinti, kad pastangos dėl AE statybos nuėjo veltui, nes jos nuo pat pradžių buvo nepakankamos. Kalto dėl to „iešmininko“ paieškos nėra sąžiningos ir problemos neišspręs.

Būtina sutelktai dirbti prie elektros tiekimo strategijos rengimo, tobulinti Vyriausybės planą, kuris numato ignoruoti Astravo AE gamybą. Varšuva, Ryga, Talinas, Briuselis – štai artimiausi mūsų klerkų komandiruočių maršrutai, jeigu norima išvengti visiško fiasko Astravo AE „byloje“.

Kategorijos: Akiračiai, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

26 komentarai

 1. Taip:

  Ministras L.Linkevičius buvo ir yra nepatikimas politikas,ypač santykiuose su Baltarusija,Lenkija, Briuseliu,- tai tipiškas neoliberalas perėjęs iš komunistinės sovietinės politinės erdvės.Nejaugi Nejaugi nūdienos Lietuva neturi patriotiško politiko sugebančio atsakingai atstovauti lietuviškiems interesams?

 2. Kastytis Stalioraitis:

  Pritariu Č. Iškausku, kad santykiuose su Baltarusija turi būti pasiekta vieninga Baltijos valstybių ir Lenkijos pozicija, ypač Lenkijos. Keistu būdu apie tai beveik nieko negirdėti. O juk Lenkijos balsas ir ES ir regione gali būti ne mažiau svarbus, negu Lietuvos, kukliai kalbant. Ar derina Lietuva savo veiksmus su Lenkijos veiksmais, arba atvirkščiai? Žiniasklaidoje apie tai – beveik nieko.

  • Kastytis Stalioraitis:

   Pasitaisau – Č. Iškauskui.

  • Žemyna:

   Jei IŠDAVĖME vienu iš svarbiausių baltams klausimu latvius (valstybinė kalba valstybinėje raštvedyboje, registruose, dokumentuose), tai reikia tikėtis, kad LV irgi ras kuo atsiliepti.
   Priešingu atveju – jei ji mūsų komandai, spaudimui pasiduos, tada rizikuoja, jog ilgainiui mūsų palytikai su braliukais be jokių pardonų elgsis. Kaip PL su Lietuva… 🙁 Juk turi, iš ko „Vakarų civilizacijos” mokytis.

 3. ŽEMAITIS:

  Už Astravą mums reikia “padėkoti” žaliesiems (ir Karbauskio, ir Balsio). Tai jų pastangomis vietoj Visagino elektrinės išdygo Astravo elektrinė…
  Paradoksalu, bet padidėjusi ekologinė grėsmė pirmiausia sietina su žaliųjų veikla, jų nemąstymu…
  O visi Lietuvos veiksmai stabdyti Astravo projekta yra juokingi ir niekiniai. Iš tiesų to jau nebesusdabdysi. O vienintelis išsigelbėjimas buvo savailaikės Ignalinos AE statybos. Deja, žalieji populistai “suveikė”, kad to neįvyktų…

  • Žemyna:

   O Visagino būtų garantuotai saugi? Nes japonai statė? 🙁
   Nors tuo, be abejo, Kremlius pasinaudojo (jis juk ne žioplas), o gal ir sukurstė, protestuoti reikėjo apskritai prieš AE, o ne prieš vieną iš jų! Bent jau Europoje. Kad iš niekur nei vandenimis atplauktų, nei vėjai atpūstų AE poveikį.

   • Diedas:

    Zemyna, ar nadojiesi bent vienu rusisku daiktu?
    Ar vazineji rusiska masina?
    Visagino elektrine butu pastate japonai uz musu kaimynu pinigus.
    Dabar dar arciau Vilniaus pastate rusai, kurie net simetriskos sakutes nepagamina.
    Kai sprogs visi kurie referendume balsavo uz Astrava tures eit atominio lauzo gesint.
    Zemyna, turek pasruosus siupely su karuciais.

    • Žemyna:

     Nesidomiu, iš kur ponas Š. transportą man perka. Algą gauna, tai lai tegu suka SAVO galvą. Dėl daiktų – nors šiais laikais mažai ką pirkau tikslu seną daiktą nauju pakeisti, bet… turiu, turiu, turiu: samovarą ir gal 50 m. senuką plaukų džiovintuvą! Ir vieną kitą jų leidybos knygą.
     Citata: „Baikit, nemanau!” 🙂
     Prisimenate BY gyventojų mitingus už Astravą? Jie būtent tuo buvo kurstomi: „Aha, kai jūsų AE, tai saugu, o kai mūsų – tai nesaugu?! Bijote mūsų pigios elektros konkurencijos!” Būtent tuo jie įtikino gyventojus, jog jiems AE reikia, jog suklestės jų regionas. Jie kaltino LT savanaudiškumu, sukčiavimu, trukdymu BY stiprėti. O statyba PASKUBOMIS, lenktyniaujant, katras pirmas pastatys ir rinkai pasiūlys, būtų dar pavojingiau.
     Mano „ekspertine nuomone”, kaip visada, patys sau labiausiai pakenkėme. Kaip išaiškėjo, ES nė nereikalavo uždaryti Visagino, nes buvo saugus. Jei, užuot leidę pinigus jos uždarymui, ir brangiai pirkę svetimą, būtume išnaudoję ją iki paskutinio lašo, kartu sumažintume centralizuotos elektros poreikį, LT ūkis būtų sparčiau žengęs į priekį, šiandien nebūtume tokie nuskurdę.

     Japonijai, deja, nepadėjo tai, kad jiems AE būtent šie japonai statė. Net ir japonų statyba neapsaugo nuo tragedijos.
     Mat, dar nė viena pasaulio įmonė dar negavo iš Kūrėjo franšizės papildomai, bet gyvybiškai svarbiausiai paslaugai – išjungti gamtos valdomos stichijos veiksmus saugiu atstumu aplink AE. Kol iš paties Kūrėjo negausime SMS su žinia, jog Jis AE statytojams tai jau leido, nenoriu AE didžiuliu žiedu aplink LT…
     Pamenate žemės drebėjimą Karpatuose? Žirmūnuose šviestuvai suposi tarsi supynės, krištolo taurės indaujoje susidauždamos skambėjo ir virto, šlykščiai tarškėjo lėkščių stirtos; virtuvėje, prieškambaryje, vonioje tai čia, tai ten vis kas nors krito. Aš savo rajone išskyrus lengvą virpėjimą nieko nejutau, nieko nežinojau, Tačiau darbe radau susijaudinusias po nemiegotos nakties bendradarbes, nes jų naktis buvo „įspūdinga”.
     Tada Visaginas, ačiū Dievui, atlaikė. Bet juk garantijos nėr, kad Karpatai vėl neužsirūstins – gal net dar smarkiau? O gal kas nors arčiau, nebūtinai Karpatai? Kažkada juk ir pačios Lietuvos žemelė klumpakojį šoko! O kai beprotiško stiprumo vėjas traktorius Širvintų rajone kilnojo?
     Svajoti apie AE dabar kai aiškiai kinta mūsų klimatas? O čia dar
     Įtariama, kad Žemės kaimynystėje sukiojasi nedidelė juodoji skylė
     – 15min.lt/mokslasit/straipsnis/kosmosas/itariama-kad-zemes-kaimynysteje-sukiojasi-nedidele-juodoji-skyle-651-1210586?copied
     ??? Kažkodėl netikiu, jog ji čia tik šiaip, „projezdom v Pariž”. Gal ieško, kokios iškados pridaryt galėtų, kad linksmiau būtų… O jei ji nevaldomu ėdrumu serga? 🙂

 4. Žemyna:

  O jei rimtai apie Astravo katastrofą. Atrodo, jog politikai patys ne tiek tokia galimybe tiki, ne tiek ja iš tiesų rūpinasi, kiek vaidina, politikuoja, kažkokių savo tikslų siekdami.
  Kai sprogo Černobylis, nuo padarinių LT gyventojai vienas po kito sparčiai keliavo į kapines (buvo fantastiškai saulėta diena, tad apsinuoginę lietuvaičiai plušėjo daržuose, riziką mėgstantys prie ežero ar laukuose deginosi). Mūsų miestelio kapinės staigiai patrigubėjo. Švedijos(!) jutikliai užfiksavo sustiprėjusią radiaciją… Žinoma, skirtingo stiprio ruožais, bet radiaciją VISĄ Lietuvą padengė, pasiekė Vakarų šalis, ir per jūrą nukeliavo į Skandinaviją.
  Koks nuotolis nuo Černobylio iki LT? O nuo Astravo? O mes ruošiamės ginti tik Vilniaus krašto gyventojus, ir tai tik 2jų rajonų? T.y., sprogimo atveju radiacija net Vilniaus nepasieks? Ar Kremlius mūsų valdžiai pranešė savo karinę paslaptį, jog Astravo kuras yra naujos, itin humaniškos kartos? Jo poveikis pasireikš švelniai skambančia močiutės lopšinės melodija?

  • Antanas:

   Aš tuo metu vaikštinėjau po Vilniaus senamiestį. Ir ką? Ir nieko! Man dabar 66 metai, o kada paskutinį kartą buvau pas gydytoją, neatsimenu (turbūt, alcheimerio liga)… 🤗

   • Žemyna:

    Tegu taip ir lieka. Iki kokių bent 90-ties! Beje, gali būti, jog tamstos sėkmė yra „nėra to blogo, kas… ” padarinys?
    Pvz., normos ribas peržengiančio stiprio imunitetas apsaugojo? Tai tik mano išmąstymai. Gal įprastomis aplinkybėmis organizmui pakenkti galintis jo stiprumas nuo kai kurių pavojų ir išganingas būti gali? Gal reiktų tyrėjams tuo susidomėti?

    Mūsų giminei ne taip baigėsi. Mano vyrui, kurį vėliau dar ir likviduoti pasiuntė, tai kapinėmis baigėsi. Nuo staigiai išsivysčiusio plaučių vėžio jo tėvelį, o nuo skydliaukės vėžio tetą – pusbrolio mamą palaidojom. Tarnavusiam armijoje pusbroliui irgi tragiškai baigėsi. Nuo tos „radiapjūties” daug mano ir vyro giminės nukentėjo.

  • Betgi Černobilo radiacinės dulkės per didžiąją Baltarusijos teritorijos dalį praskriejo viršum, o kristi pradėjo jau Lietuvoje, Lenkijoje, netgi Švedijoje. Tad Astravo AE avarijos atveju logiška būtų manyti, kad radiacinės dulkės Pietryčių Lietuvą, kaip netoli esančią, praskrietų, o kristi pradėtų jau kažkur už Kaišiadorių esančioje Lietuvos dalyje, tačiau valdžiai kažkodėl parūpo ta prasme saugiausia Pietrytinė jo dalis… Taigi valdžios vėl vedama, kaip ir apskritai su Astravu, neaiškių interesų politika…

   • Žemyna:

    Mogiliovo srityje pjūtis buvo kaip reikiant. Ir ne tik ten. Dabar kitų vietovių neprisimenu. Bet tenykščiai žmonės apie savo plačiai po BY išsibarsčiusius gimines pasakojo. Arba staigi ligos eiga, arba po ilgų vėžininko kančių. Pagalbos praktiškai vis mažiau buvo artėjant 1990 ir po jų. Mūsiškiai „šiuolaikiškai” mąsčiusieji irgi manė, jog tai sovietų darbas pasirūpinti ir Afganistane, ir nuo Černobylio nukentėjusiais…

 5. Diedas:

  Visokiausiu apzvalgininku ir politiku paistalai apie aukstas materijas – klaikus.
  Tiesiama nauja elektros linija i Baltarusija. Visagine ir Utenoje statomos transformatorines baltrusiskai elektrai, Kruonis ruosiamas dirbti visu pajegumu. Viskas daroma uz musu pinigus.
  O politikai, pradedant Nauseda, ir baigiant juos aptarnaujanciais zurnaliugom, kuriems del visko “kuuuubyyyyylius kaltas” mums seka kazkokias absurdiskas pasakas, nors visi puikiai zino, kad kremlius per Lietuva eksportuos elektra i vakarus ir kad mes ja pirksim tikrai ne pacia zemiausia kaina.
  Panasu kad Nauseda sioje byloje gavo auksta pozicija.

 6. Klaipėda:

  Gal kas nors prisimena, kaip baltarusiai, protestavę prieš nesaugią jų teritorijoje elektrinę, norėję pranešti apie tai plačiau Lietuvai ir Europai, buvo neįleisti į Lietuvą lietuvių iniciatyva? Kieno valia ir kam tuo metu priklausė vyriausybė? O dabar tie patys gelbėtojus vaidina.

  • Žemyna:

   Tikrai taip – ačiū už priminimą. Ne sykį esame keistai pasielgę. Švelniai kalbant. Šiuo atveju – kaip šlapiu skuduru per veidą žmonės gavo…

   • Juozas P.:

    “Kažkada D. Grybauskaitės glebėsčiavimasis su A. Lukašenka” + “Tuo metu premjeru buvo A. Kubilius, kuris buvo nuvykęs į Astravą… ”

    Tad kieno vardu reikia pavadinti Astravo AE? Variantai:
    a) AMB
    b) JED..
    c) Kubil…
    d) Karbauckio
    e) Putlerio
    g) Batkos
    h) ČK/OGPU/NKVD/KGB/FSG

 7. Prašalietis:

  Lansberginio durnių laivo “tautiniai patriotai” su “tautiniais” vadais priešakyje daugiau mažiau karingai klega prieš rusiškas dujas, prieš baltarusišką Astravo elektrą, bet nuo jų visiškai niekas nepriklauso. Vyresnieji JAV ir vakarų Europos dėdės, “morališkai” šiuose klausimuose palaikydami pseudovalstybinbių darinių čiabuvius, jiems perpardavinėja tas pačias rusiškas “smirdančias”dujas kaip norvegiškas ar amerikietiškas už žymiai brangesnę kainą nei patys jas perka iš tos pačios”teroristinės, diktatorinės ir visokios kitokios” Rusijos. Su Baltarusijos Astravo elektra bus tas pat. Švedukų, o gal ir “broliukų”estukų su latviukais, laukia papildomas uždarbis, kai be jokių pastangų baltarusiška”kenksminga” elektra bus paversta “ekologiška ir anti onkologiška” švediška, latviška ar estiška elektra ir su solidžiu antkainiu bus persiųsta per “antirusišką” elektros jungtį su Švedija lietuviškiems “tautiniams patriotams” ją pardavinėti vietiniams dar neišsivaikščiojusiems ir pajėgiems susimokėti durnių laivo keleiviams… Ką šiandiena prie valdžios lovio besistumdantys”tautiniai patriotrai” sėkmingai daro su suskystintomis dujomis dėka ofšoruose registruoto “energetinės nepriklausomybės simbolio” vardu Independensas…..

 8. stasys:

  Galima G.Nausėda suprasti , pasiekti pusiausvyrą santykiuose su Lukašenka reikia ne tik Lietuvai bet ir visam regionui , galu gale ne amžių jam ten dar liko valdžioje sėdėti .. tai ko čia stebėtis kad Linkevičius irgi neprieštarauja tokiems kontaktu atnaujinimams ? Pasikeitus valstybės vadovui formaliai turi keistis ir valstybės užsienio politika ..Lietuvos laimei tie pokyčiai nebuvo tokie kurie įprasti mums 180 laipsniu . Palaikant G.Nausėdos nauja kryptį .. Lietuva savo veiksmus derina su ES kaimynėmis . ..o tai reiškia kad Astravo AE klausimas čia tik vienas iš daugelio . Na kas norės šalia savo sienų turėti pakrikusia šalį .. ? o juk tai gresia labai didelėmis problemomis ir jos kaimynėms. Kaip sakoma, surask problemos šerdį surasi tai problemai sprendimą , o Lietuvoje tai ta pati energetika ..Uždarius sena Ignalinos AE paskutinį bloką Lietuva nepasirūpino alternatyvą ..todėl kaip rezultatas didžiąją dalį savo vartojamos elektros yra priversta pirkti iš kitu šalių ir dar bandyti atsijungti nuo sovietinio BREL žiedo, rizikinga .. Dėl aiškumo, Lietuva šiandiena suvartoja tiek pat elektros , kiek sovietiniais laikais veikiant tai pačiai Ignalinos AE , sovietinei pramonei ir tam požiūriui ja taupant , tai rodo kiek smarkiai išaugo Lietuvos poreikis ..nors gyventoju ir sumažėjo . Nauja AE ar Lietuvoje ar Baltarusijoje ar Kaliningrade turėjo atsirasti ir su tuo faktu reikia skaitytis . Jei pavartytume statistika o kiek suvartoja elektros tokia kaip Suomija , Švedija .. gautume žinia kad elektros poreikis pas mus dar augs ženkliai . Štai čia ir atsakymas kodėl konservatoriai susirūpino . Lietuvai reikia sprendimo kaip ji rytoj planuoja sau gaminti elektra .. Nežinau ar kas atkreipė dėmesį bet praeita savaite , Seimas irgi ta problema palietė .. ir ne be reikalo .

 9. Aistis:

  Landsbergiai…Kubiliai..Vagnoriai , Razmos…- koncervatoriai- “krikščionys”- demagogai, per 30 metų Lietuvos “Laisvės” sugriovę visą Valstybės pramonę, žemės ūkį, uždarę Ignalinos AE, užsklendę per Lietuvą ėjusius į Vakarus naftotiekių ir dujotiekių vamzdžius, sunaikinę kelių šimtų turėtą ŽVEJYBINĮ IR TRANSPORTINĮ LAIVYNĄ ir atsisakę turėtus pigius energetinius resursus, padarė viską, kad mūsų tauta ir Valstybė liktų UBAGU, kad iš nuskurdintos ir bedarbine tapusios Brangiosios Tėvynės, išbėgtų per milijoną jaunų , išsilavinusių tautiečių bėgtų į geriau apmokamas šalis,, praktiškai įvykdę Tautos EKONOMINĮ GENOCIDĄ, dabar dar bando nurodinėti valdantiesiems, kaip reikia TOLIAU NAIKINTI LIETUVOS PRAMONĘ IR ENERGETIKĄ. Ar Jums, Liondsbergiai – koncervai- žinoma, kad vos prieš mėnesį LATVIJOS VADOVAI , NUVYKĘ Į MINSKĄ, SUSITARĖ SU LUKAŠENKA, DĖL ELEKTROS PIRKIMO IR , kas liūdniausia, DĖL TRANSPORTO SRIAUTŲ PERORGANIZAVIMO – PERKELIANT JUOS IŠ LIETUVOS KELIŲ IR UOSTO – PER LATVIJOS GELEŽINKELIUS IR RYGOS JŪRŲ UOSTĄ. Mūsų valstybė, jei eis ir toliau koncervatorių – LIETUVOS NAIKINTOJŲ KELIU, – PATIRS DAR DIDESNĮ EKONOMINĮ SMŪGĮ iš “gerųjų” kaimynėlių latviešų. Rusiškas Dujas perkame lyg iš Norvegijos… dabar bandome jungtis dar ir prie Lenkijos dujų vamzdžių, per kuriuos IR VĖL TEKĖS RUSIŠKOS DUJOS- TIK DAUG BRANGESNĖS… VIEN DĖL KVAILŲ PRINCIPŲ IR VISIŠKO NEŪKIŠKUMO, NEGERBIMO SAVOSIOS TAUTOS GERBŪVIO. Astravas- jau pražiopsotas faktas. O iš kitos pusės- tai Rusijos KERŠTAS UŽ SUGRIAUTĄ TSRS. Dėl keršto mes praradome ir Ignalinos AE. iR vis dėl to NEŪKIŠKUMO IR PATAIKAVIMO – NE MŪSŲ TAUTOS IR VALSTYBĖS ‘DRAUGAMS” , DĖL NETURĖJIMO SAVOJO TAUTINIO STUBURO, VALDŽIŲ NEVYKDYMO PAGRINDINĖS PRIEVOLĖS – TAUTOS GEROVĖS KŪRIMUI.

 10. albertas:

  Dumplės yr naudingas daiktas i kamina pūsti,bet prieš vėjus pūsti jos niekada nederėjo ir debesų greitų žingsnių stabdyt negalėjo….

 11. Skalvis:

  Kai Slovakijoje, dviejų jaunų, naivių žurnalistų porelė nubraižė valstybinės mafijos schemą su galvomis ir pavardėmis, bei išaiškino kaip jie vagia žmonių pinigus – buvo sušaudyti į galvą. Daugiatūkstantinės minios išėjo į gatves. Vakarai apsimetė, kad nieko nemato, nieko nežino , nes tokios valdžios jiems labai naudingos. Lietuvoje nieko panašaus nebus. Gali aiškiausiai įrodyti kaip karo maro ir energetikos mafija vagia pinigus – besmegeniai išjuoks, o tvartelio vatagalviai apspjaudys ir apviduriuos. Lietuva ideali šalis vagims. Ir nieko čia nepakeisi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: