Seime vyks diskusija „Kiek miško reikia Lietuvai?“ (tiesioginė transliacija) (1)

Lietuvos miškai | uzmiskus.lt nuotr.

Lietuvos miškai | uzmiskus.lt nuotr.

Spalio 1 d., antradienį, 10 val., Seime (218B salė, III rūmai), Seimo narė Aistė Gedvilienė rengia diskusiją „Kiek miško reikia Lietuvai?“

Diskutuoti kviečiami ekspertai, mokslininkai, valstybės tarnautojai ir kiti asmenys, dirbantys bei besirūpinantys miškų klausimais.

„Miškus reikia saugoti ne aklai ir neracionaliai draudžiant bet kokią veiklą juose, o saugant protingai valdant, – kad miškas būtų atviras lankytojams, sveikas, prižiūrėtas, kuriantis naudą visuomenei ir valstybei“, – kalbėjo A. Gedvilienė.

Seimo narė pažymi, kad pastaruoju metu visuomenėje itin daug diskutuojama apie medžių išsaugojimą ir svarbą, tačiau niekaip nesusitariama, dėl krypties, kur link einama.

„Natūralu, kad miškas yra nacionalinis Lietuvos ir viso pasaulio turtas, kurį privalu išsaugoti ateities kartoms. Todėl turime susitarti, kokio miško reikia Lietuvai, surasti vieningą kryptį, kaip jį valdyti ir saugoti. Labiausiai visuomenę erzina nepastovumas ir aiškios sistemos nebuvimas – turime pagaliau sutarti ir nustatyti ilgalaikius planus specialiosioms miškų teritorijoms, kurių chaotiškas plėtimas ar siaurinimas būtų itin sudėtingas“, – sako A. Gedvilienė.

Diskusijoje Seime dalyvaus ir situaciją pristatys buvęs Valstybinių miškų urėdijų vadovas Marius Pulkauninkas, Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos ir miškų politikos grupės atstovai Algirdas Klimavičius ir Nerijus Kupstaitis, Privačių miškų savininkų asociacijos direktorius Aidas Pivoriūnas, Kauno m. savivaldybės tarybos narė Jurgita Šiugždinienė. Diskusiją moderuos parlamentarė Aistė Gedvilienė.

Tiesioginė transliacija:

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: