M. Kundrotas. Gamtosauga ir patriotinė dešinė (8)

Pixabay.com nuotr.

Pixabay.com nuotr.

Prieš dvi dešimtis metų viena didžiausių lietuvių patriotinio judėjimo problemų buvo tai, jog dauguma patriotų sėdėjo savo kaime, stokodami paprasčiausių žinių apie tai, kuo gyvena ir ką veikia jų idėjiniai broliai kitose šalyse. Dabar slenkama į priešingą kraštutinumą, kai aklai perimami kitų šalių judėjimų akcentai ir modeliai, be apmąstymo, kas labiau tinka Lietuvai.

Klasikinis to pavyzdys – dalies lietuvių patriotų pozicija gamtosaugos, gyvūnų gerovės ir klimato kaitos klausimais. Čia provincialumas dera kartu su aklu kopijavimu. Lietuvių dešiniesiems patriotams vis dar keistos politikų nuotraukos su mylimais gyvūnais, nors tai seniai naudojama tiek prancūzų, tiek danų tautininkų plakatuose – būtent: oficialiuose plakatuose. Kita vertus kopijuojama JAV dešiniųjų pozicija, kad žmogaus įtaka klimato kaitai – nulinė.

Taip mąstantys ir besielgiantys lietuvių dešinieji užmiršta tiek istoriją, tiek geopolitiką. Istoriškai Sąjūdžiui didžiulę įtaką turėjo gamtosaugos judėjimas ir autentiški lietuviški žalieji. Pirmiau buvo kova su Ignalinos atominės elektrinės trečiuoju bloku – po Černobylio katastrofos, vėliau – karas už Nepriklausomybę. Kalbant apie geopolitiką, žinoma, JAV – mūsų svarbiausi tarptautiniai partneriai. Bet jų dešinė aiškiai finansuojami klasikinės, taigi – taršiosios pramonės. Kuo čia dėta Lietuva?

O Lietuva štai, kuo dėta. Šiuo metu pagrindinė mūsų priešininkė – Rusija – gyvena iš esmės iš naftos dolerių. Taršiosios pramonės apribojimai, o perspektyviai – ir visiškas panaikinimas kirstų per Rusijos ekonomiką ir sugrąžintų ją į trečiąjį pasaulį, kur ji be naftos ir yra. Taip pat būtų pakirstos ir kitos autoritarinės ar totalitarinės šalys – kaip Iranas ir Saudo Arabija, kurios režimas pjausto žmonėms galvas už kitokią religiją ar valdančiojo režimo kritiką.

JAV ekonomika ir atsigręžusi į žaliąją energetiką liktų stipriausia pasaulyje, o priešai nusilptų. Nieko nuostabaus, kad Rusiją remiantys kanalai, kaip Rolando Paulausko „Mūsų gretos“, platina teorijas, kad kova su žmogaus sąlygojama klimato kaita – dar vienas sąmokslas. Greta istorijos klastojimo ir JAV sąmokslo prieš pasaulį. Graži kompanija?

Dalis lietuvių patriotinės dešinės dirbtinai tapatina kovą su klimato kaita su tokiais leftistiniais akcentais kaip homoseksualizmo plėtra ir atsivėrimas migracijai. Ką gi, jei gamtosauga – leftistų agenda, tai jos priskyrimas sąmokslo teorijoms – koloradų agenda. Patinka toks apibendrinimas? Jei kalbėsime rimčiau, tai žmogaus įtaka klimato kaitai yra pasaulinis konsensusas, kaip ir tai, jog Žemė – apvali. Alternatyvioji chronologija, kova su skiepais ir klimato kaitos neigimas priklauso tai pačiai kategorijai, kaip ir plokščios Žemės teorija.

O gal visos pasaulio šalys, pasirašiusios Kioto protokolą ir iš jo išplaukusius dokumentus, priklauso leftistų stovyklai? Jūs rimtai? Pagaliau, jei leftistai pasakys, jog dukart du – keturi, tikri dešinieji turės teigti, jog tai – penki?

Akivaizdu tai, kad alternatyviosios, ekologiškos energetikos pramonės plėtra privers kai kurias korporacijas pasislinkti arba persikvalifikuoti. Bet Amerikai žala bus minimali, o pirmiausiai tai kirs diktatoriškiems ir ypač – mums priešiškiems režimams. Taigi, jau vien dėl geopolitikos lietuviai suinteresuoti, jog taršioji pramonė būtų apribota, o perspektyvoje – išstumta pažangesnių technologijų.

Žvelgiant plačiau jau vien demografinis sprogimas – nuo trijų milijardų iki aštuonių – skatina planetos alinimą ir masinę migraciją. Pridurkime prie to dykumų plėtrą ir pakrančių apsėmimą ir šie procesai dar sustiprėja. Ar Lietuvos patriotinė dešinė pasirengusi priimti milijonus azijiečių ir afrikiečių, bėgančių jau nuo realių problemų – bado ir potvynių?

Dėsninga, kad klimato kaitos konvertavimas į sąmokslo teoriją būdingas tiems žmonėms, kurie iš principo linkę į sąmokslų teorijas. Kas priima vieną sąmokslo teoriją, lengvai priims ir kitas. Bet tai tiktai kompromituoja visą atstovaujamą ideologinę kryptį, o šiuo konkrečiu atveju padeda mūsų priešams. Apmąstykime tai ir veikime protingai. Juo labiau kad darna su gamta glūdi lietuviškos tautinės pasaulėžiūros šaknyse. Darnos, brangieji.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. mvasionis:

  Mintis sutramdyti taršią pramonę gera ir konstruktyvi – ją turi keisti “benaftė” pramonė. Transporte ją galėtų pakeisti vandenilio kuras, išgaunamas iš vandens. Vandenilis galėtų tikti net dabartinėms mašinoms. Beje, šį dar Pirmojo pasaulinio karo metais padarytą išradimą į seifus uždarė naftos kompanijos. Bet jei norime išsaugoti paskutinę kol kas dar tinkamą gyventi planetą, turime atsisakyti naftos. Saulės ir kt. elektrinių perteklinė energija galėtų skaidyti vandenį ir kaupti vandenilinį kurą.
  Puikus dalykas ir elektriniai varikliai.

 2. Bebras:

  Čia galima išplėtoti bendrai į platesnę temą, kas iš tikrųjų yra lietuviška politika? Nes dabar pažiūri į mūsų “kairę” ar “dešinę” ir daugumą jų minčių atrodo tiesiog nukopijuotos iš Amerikos 1:1.

 3. Bet:

  Na ir kodėl Rusijai, Kinijai ar kokiai nors Indijai turėtų būti labai blogai, jeigu JAV ir ES dar mažiau terš? Kodėl tokia ne pirma ir ne paskutinė Greta su savo plakatais ir gerbėjų kohorta po kokį Mumbajų nemarširuoja?

 4. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Šiek tiek ne į temą, bet yra Kristupo Krivicko ir Rūtos Janutienės pamokanti istorija, seimo “rinkimų” tema va čia
  youtube.com/watch?v=zxRzhU2T_TU

 5. Vilnietis:

  tie bunderlogai iš afrikos ir azijos čia bėgs nepriklausomai ar ten potvyniai, karai ir badas. Tai, kad neįtakos antplūdžio išgamų jokios gamtosaugos taisyklės.
  Nereikia pezėt nesąmonių kartu su snarglėtais vaikais autistais.

 6. Prašalietis:

  Šauniai dirba JAV ir išsivysčiusios vakarų Europos valstybės. Turėdamos 8% gyventojų suvartoja daugiau pasaulio išteklių daugiau nei likusieji 90% likusių planetos gyventojų. Kad nereikėtų JAV ir vakarų Europos šalių ideologams teisintis dėl viso pasaulio užvertimo jų teršalais ir pavojingomis atliekomis, apie jų transnacionalinių kompanijų miškų iškirtimus ir kitus”gerus darbus”, visko pateisinimui jie rado “genialią” problemą – klimato atšilimą. Nors visi žino, kad klimato atšalimai, ledynmečiai ir vėlesni atšilimai vyko ir be žmonių taip vadinamo “padaryto šilumos efekto”. Dėl vakarų valstybių mokslininkų “nustatyto klimato atšilimo”, likusieji 90% “antro, trečio, ketvirto” pasaulio šalių gyventojai turi džiaugtis šiandiena tuo ką turi šiandien ir “nepergyventi” jei ateityje turės mažiau nei šiandien,nes pasaulio “protingieji” nustatė, kad atšilimas vyksta dėl to, kad šie likusieji 90% planetos gyventojų nori daugiau dirbti, daugiau užsidirbti ir sočiau pavalgyti. Tuo tikslu pasauliniu mastu Niujorke suorganizuoja eilinį primityvų spektaklį panaudodami nieko nesuvokiančią 16 metų ligonę iš Švedijos. Ir “besicivilizuojančius” čiabuvius šis primityvus spektakliukas paveikia. Kundrotas net pamato galimą žalią JAV ir Lietuvos pergalę prieš Kundroto ir Lietuvos priešą Rusiją ir prieš visus esamus ir būsimus totalitarinius režimus. Tokie “patriotiniai tautiniai” durneliai savo laiku su džiaugsmu uždarė Ignalinos AS, kuri buvo viena moderniausių elektrinių Europoje ir gamino pigią ir gamtos neteršiančią el.energiją, kurios pakako ne tik patiems, bet ir likdavo gana daug parduoti kitiems. Šiandiena prie valdžios lovio besistumdantys “tautiniai protingi”durniai durnių laivo keleiviams su džiaugsmu perka brangią ir daug “purvinesnꔚvedišką, o gal ir vienos didžiausių atominių elektrinių elektros gamintojų Prancūzijos elektrą,patys nedavalgydami ir neturėdami kuom bent kiek ženkliau “teršti gamtos”, nes ,perkant brangią elektrą ir dujas,tenka papildomai šerti ir taip persivalgiusius ir 10 kartų daugiau nei lietuvaičiai pajėgiančiais “teršti” gamtą švedus, prancūzus ir kitus vakarų vyresniuosius”brolius”….

 7. Dainius Razauskas:

  Marius Kundrotas yra vienas geriausių (bent man) „Alko“ autorių, vis skaitau, ir vis didžiuma pritariu.

 8. Virginijus:

  Ir man šis autorius (Marius Kundrotas) patinka. Kartais. Bet šįsyk…
  Kaip tam posakyje – praleido progą patylėti. Neišmanėlio vapėjimą primena, bet tik ne tautininkų ideologo samprotavimus. Gal veganu patapo? Ar parūkė ką per stipraus? Nes įsivaizuot save ruskių priešu reik labai jau lakią vaizduotę turėt… 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: