Vyčio šalininkams protestuojant Lukiškių aikštėje pristatytas „bunkeris“ (nuotraukos, video) (29)

P1740225-2400

Vyčio šalininkams protestuojant Lukiškių aikštėje pristatytas „bunkeris“ | Alkas.lt, T. Baranausko nuotr.

Rugsėjo 24 d. Vilniuje, Lukiškių aikštėje, buvo pastatyti du dideli raukšlėto betono blokai, kuriuos skulptorius Andrius Labašauskas pristatė kaip savo siūlomo kovotojų už Lietuvos laisvę memorialo „Laisvės kalva“ dalį. Kaip teigiama šie betono blokas yra tik maža dalis visos būsimos „Laisvės kalvos“ skulptūros liaudyje vadinamos „bunkeriu“. Teigiama, kad blokai Lukiškių aikštėje stovės dvi savaites, kad žmonės galėtų įvertinti bendrą projekto vaizdą. Aikštėje pastatytų betoninių blokų kraštines pratęsia ištemptos virvės, kurios perteikia būsimos „Laisvės kalva“ vadinamos betono konstrukcijos dydį.

Ir nors teismas dar nebaigė aiškintis daug abejonių sukėlusio Lukiškių aikštės memorialo konkurso aplinkybių, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, atvykęs į šios „Laisvės kalvos“ skulptūros dalies pristatymą išreiškė savo palaikymą šiam kūriniui ir aiškino, kad tik laiko klausimas kada jis čia stovės…

Ieškinį teismui iškėlę antrą vietą minėtame konkurse užėmę Vyčio memorialo autoriai. Jie remiasi Seimo priimta rezoliucija, kurioje aiškiai pasakyta, kad kovotojų už Lietuvos laisvę memorialas turėtų būti su Vyčio skulptūra, taip pat paveldosaugininkų išvada, jog skulptūra „Laisvės kalva“ keistų vertingąją Lukiškių aikštės savybę – reljefą.

Kaip žinia, skulptoriaus A. Labašauskas su savo projektiniu pasiūlymus „Laisvės kalva“ laimėjo  visuomenėje labai prieštaringai vertinamą Vyriausybės sumanytą ir Kultūros ministerijos bei Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) skelbtą memorialo Lukiškių aikštėje konkursą. Ir nors visuomenė savo balsais tame konkurse palaikė Vyčio projektą, tačiau ŠMC ekspertų balsas buvo lemiamas…

Lietuvos Vyriausybė ir Kultūros ministerija  Lietuvos laisvės memorialo įrengimui yra numačiusi skirti pusę milijono eurų.

Vykstant A. Labašausko skulptūros dalies pristatymui, Lukiškių aikštėje piketavo Vyčio memorialo šalininkai.

Alkas.lt pakalbintas Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos (LLKS) pirmininko pavaduotojas Laimas Dieninis sakė, kad siekdami nekurstyti bereikalingos įtampos Včio memorialo šalininkai Vilniaus valdžiai siūlė kompromisą – A.Labašausko skulptūrą statyti kitoje aikštės vietoje, tuo metu centrinėje jos dalyje įrengti Vyčio memorialą. Pasak L. Dieninio, Vyčio šalininkai statys palapinę ir budės Lukiškių aikštėje kol bus pristatomas „bunkerio“ gabalas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: