Tauragėje pastatyta aukščiausia Lietuvoje Saulės skulptūra (video) (7)

Renginio vedėjai Normantienė ir Šaltis | Tauragės rajono savivaldybės nuotr.

Renginio vedėjai Normantienė ir Šaltis | Tauragės rajono savivaldybės nuotr.

Rugsėjo 22 dieną, Tauragėje, atidengta išskirtinė etnografinės Saulės skulptūra, persipynusi su tradicinėmis baltų puošybos ir Lietuvos heraldikos detalėmis. Tauragiškio kalvio Kęstučio Plyskaičio sukurta metalo plastikos skulptūra, skirta Žemaitijos vardo paminėjimo 800 metų jubiliejui, yra didžiausia etnografinė Saulė Lietuvoje.

Į Vasaros estradoje vykusį renginį susirinkusius tauragiškius didžiuotis šia gražia, aukšta, išdidžia ir vienintele tokia saule bei tapti Lietuvos rekordo liudytojais pakvietė Tauragės žemaičių draugijos „Tauragės Žemyna“ pirmininkė Birutė Normantienė ir Tauragės literatų klubo pirmininkas Eugenijus Šaltis primindami, kad šią dieną minima Baltų vienybės diena bei rudens lygiadienis.

Susirinkusiuosius Į Saulės skulptūros atidarymo šventę sveikino Savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, Savivaldybės tarybos narys Sigitas Mičiulis, Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Marius Venskus, pašventinęs skulptūrą. Saulės autorius Kęstutis Plyskaitis padėkojęs Savivaldybės vadovams už paramą, pristatė kūrinio idėją ir papasakojo apie darbo procesą.

Šią rudenišką dieną džiugią šventinę nuotaiką dovanojo, kartu padainuoti ir pašokti kvietė Kultūros centro vokalinė grupė, dainų ir šokių ansamblio „Jūra“ šokėjos, bandonininkų ansamblis.

Etnografinė saulė | Tauragės rajono savivaldybės nuotr.

Etnografinė saulė | Tauragės rajono savivaldybės nuotr.

Rugsėjo 13 d. Saulės skulptūra, dalyvaujant nepriklausomiems stebėtojams buvo išmatuota. Jos bendras aukštis – 9,05 m, Saulės plotis – 3,76 m, Saulės aukštis– 3,44 m. Etnografinė Saulė nukaldinta naudojant įvairius konstrukcinio plieno profilius (panaudota apie 800 kg plieno), kuriuos jungia apie 25 kg suvirinimo siūlių, taip pat panaudota apie 10 kg keleto rūšių antikorozinių gruntų ir apie 15 kg dažų, dar apie pusė tonos plieno panaudota įvairioms pagalbinėms konstrukcijoms. Skulptūros gelžbetoninis pagrindas sveria daugiau kaip 4 tonas.

Saulės skulptūros centre pavaizduoti trys susirangę žalčiai, kurie baltų mitologijoje siejami su saule, žemės, vaisingumo ir gerovės simboliais, eglė, simbolizuojanti amžinybę, likimą, o pati Saulė yra vienas iš seniausių viso pasaulio kultūrų simbolių – visos gyvybės pagrindas, šviesa.

Klebonas šventina skulptūrą | Tauragės rajono savivaldybės nuotr.

Klebonas šventina skulptūrą | Tauragės rajono savivaldybės nuotr.

Tai ne vienintelis tauragiškio kalvio Kęstučio Plyskaičio darbas puošiantis Tauragę: Tauragės vardo kilmę simbolizuojanti dekoratyvinė skulptūra „Tauras“ Pilies aikštėje, prie Tauragės pilies, suolelis žurnalistui, rašytojui Antanui Naraškevičiui atminti – prie Kultūros rūmų, skulptūra-ekslibris tautos dainiui Maironiui – prie „Versmės“ gimnazijos, dekoratyvinis suolelis Meilės, Šeimos, Vaisingumo deivė augalų fone – prie savivaldybės.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Sveikinam:

  Gal Tauragės žemaičių įspūdinga Saulė apšvies Vilniaus merą ir Lukiškių aikštės bunkerį?

 2. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Susižavėjau. Savo kambario vieną sieną esu išdažęs kylančios Saulės spinduliais ir turiu Saulės skulptūra. Taigi tą kambarį vadinu: Saulės kambarys. Pasidarysiu šios Saulės paveikslą ir taip pat pakabinsiu. Sunku surasti ką nors gražesnio.

 3. Tai ne saulė o kryžiuočių mirties simbolis kryžius su trinyčiu per vidurį ,į kurį per visus koncertus dainų slėnyje turės żiūrėti Tauragiškiai ,dar prisidengta Kulgrinda . Kryžiuočių propaganda.

 4. Ženklas:

  Saulė apie nužudymo įrankio atvaizdą kryžių yra labai dviprasmiškas ženklas. Juolab jis išniekintas svetimdievio kunigo burtininkavimu. Šiaulių apskrities romuviai, turėtų pasiimti kilnojamą aukurą ir prie saulutės atlikti Ugnies apeigas Dievams ir deivėms, nuplaudami kunigo burtininkavimus ir taip atšventindami skulptūrą.

 5. Nesilenk saldainio kunigėlio numesto – užpakalį šiaurės.

 6. Nesilenk saldainio ,kunigêlio numesto – užpakalį skaudės..

 7. Kęstutis:

  Rimantui ir Ženklui – išsakėte mano mintis, pamačiau tai iš ryto, nuliūdau, pagalvojau – jau geriau pratylėsiu… O pats paminklas tai visai neblogas, net ir tas kryžius saulės apgobtas, ne taip jau ir blogai nuteikią. Bet kai dar prie visa to išlendą nusikalstamo susivienijimo sėbras ir “šventiną”??? Na kaip gali šventinti tie, ant kurių sąžinės grobikiški kryžiaus žygiai, ant kurių sąžinės inkvizicija sunaikinusi šviesiausius Europos civilizacijos protus, ant jų sąžinės Šiaurė ir Pietų Amerikos civilizacijų sunaikinimas, ant jų sąžinės pedofilija ir iškrypėlių prieglaudos, ant jų sąžinės ir pokario partizanų išdavystės…. ir jie čia dar šventina???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: