Augalai ir gyvūnai – nepatentuotini, įsitikinęs Europos Parlamentas (0)

Pomidoras | D. Vaiškūnienės nuotr., alkas.lt

Pomidoras | D. Vaiškūnienės nuotr., alkas.lt

Augalai ar gyvūnai, išgauti naudojant įprastus veisimo metodus, tokius kaip kryžminimas, yra nepatentuotini, rugsėjo 19 d. pareiškė Europos Parlamentas (EP).

Patentų neribojama prieiga prie biologinės augalų medžiagos yra būtina norint paskatinti Europos augalų veisimo ir ūkininkavimo sektorių naujoves ir konkurencingumą, kurti naujas veisles, gerinti maisto saugą ir kovoti su klimato kaita, teigia EP nariai priimtoje rezoliucijoje. Jų įsitikinimu, tokios prieigos ribojimas galėtų nulemti augalų veisimo medžiagos monopolį kelių didelių tarptautinių įmonių rankose, o tai pakenktų ES ūkininkams ir vartotojams.

Parlamentas ragina Europos Komisiją dėti visas įmanomas pastangas, kad įtikintų Europos patentų tarnybą (EPO) nesuteikti patentų gaminiams, gautiems iš esmės biologinių procesų metu. Jis taip pat ragina EPO nedelsiant atkurti teisinį aiškumą šiuo klausimu ir pabrėžia, kad nė viena iš 38 Europos patentų konvenciją pasirašiusių valstybių neleidžia patentuoti tradiciniais būdais išveistų produktų.

2015 m. kovą Europos patentų tarnybos (EPO) išplėstinė apeliacinė taryba tam tikros rūšies pomidorų ir brokolių atvejais nusprendė, kad iš esmės biologinių procesų pagrindu, pavyzdžiui, kryžminimo būdu, gauti gaminiai gali būti patentuojami. Europos Parlamentas ne kartą yra išreiškęs prieštaravimą tokiam sprendimui.

2016 m. lapkritį įsikišus Europos Komisijai, EPO ėmėsi jį persvarstyti. Artimiausiu metu EPO išplėstinė apeliacinė taryba priims galutinį nutarimą.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: