Įteikti svarbiausi Kultūros ministerijos apdovanojimai (1)

Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ | lrkm.lt nuotr.

Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ | lrkm.lt nuotr.

Rugsėjo 20 dieną 11 val. kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas šešiems Lietuvos kultūrai ir menui nusipelniusiems žmonėms įteikė aukščiausius Kultūros ministerijos skiriamus apdovanojimus – garbės ženklus „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Kartu pirmąkart bus įteiktos Kultūros ministerijos premijos už gautus svarbiausius tarptautinius apdovanojimus kultūros srityje. Apdovanojimų renginys vyks Kultūros ministerijos Baltojoje salėje.

Garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“ šiemet skirti tapytojui, grafikui, režisieriui Stasiui Eidrigevičiui, kompozitoriui Linui Rimšai, dirigentui, pedagogui Martynui Staškui, rašytojui, žurnalistui, redaktoriui, vertėjui Laimonui Iniui, „Kultūros barų“ vyriausiajai redaktorei Laimai Kanopkienei, choreografei Leokadijai Dabužinskaitei.

Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ skiriamas Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams už dešimties pastarųjų metų veiklą kultūros ir meno srityje.

Kultūros ministerijos apdovanojimas už gautus svarbiausius tarptautinius apdovanojimus kultūros srityje skirtas kūrybinei grupei, 2019 metais Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje pelniusiai „Auksinį liūtą“ už Lietuvos nacionaliniame paviljone pristatytą operą-performansą „Saulė ir jūra“: paviljono komisarei Rasai Antanavičiūtei, kuratorei Lucia Pietrouisti, teatro ir kino režisierei, scenografei Rugilei Barzdžiukaitei, rašytojai, dramaturgei Vaivai Grainytei, kompozitorei Linai Lapelytei.

Kultūros ministerijos apdovanojimas už gautus svarbiausius tarptautinius apdovanojimus kultūros srityje taip pat skirta dokumentinio filmo „Laiko tiltai“ kūrėjams, Šanchajaus tarptautiniame kino festivalyje laimėjusiems „Auksinės taurės“ apdovanojimą – kino režisieriams Kristine Briede ir Audriui Stoniui, prodiuseriams Uldžiui Cekuliui, Algimantei Matelienei ir Arūnui Jonui Mateliui.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės.

1 komentaras

  1. Gabrielė:

    Jaučiu: artimiausioj ateityje vietoj Garbės ženkle pavaizduoto pegaso šimašistai išsireikslaus bunkerio. Nes anot vienos šimašistės, kovojusios prieš Vytį Lukiškių aikštėje, vaikai bijo arklių. O čia tėvas ar motina grįžta namo su arkliu atlape ir dar skraidančiu…Šimašistai į kovą už bunkerį garbės ženkle! Ura!
    O jei dar sužinos tikrąją Vyčio prasmę, tai ras ir tam tikrų prasminių sąsajų /Dzeusui žaibus atnešantis/.
    Ir Pegaso knygynas tamps Bunkeryniu valdant šimašistams. O ką jau kalbėt apie kitus apdovanojimus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: