Seimas po svarstymo pritarė tyrimui dėl Rozovos ryšių su Rusijos diplomatais (2)

Irina Rozova | Alkas.lt nuotr.

Irina Rozova | Alkas.lt nuotr.

Seimas po svarstymo pritarė Seimo nutarimo projektui Nr. XIIIP-3837(2), kuriuo siūloma pavesti Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui atlikti parlamentinį tyrimą dėl Seimo narės Irinos Rozovos veiklos ir ryšių galimai keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui ir iš VSD gautos informacijos netinkamo panaudojimo. Už nutarimo projektą balsavo 94 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 7 parlamentarai. Tam, kad jis būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Pagal nutarimo projektą, komitetas būtų įpareigotas nustatyti: kokią informaciją apie Seimo narės I. Rozovos veiklą ar ryšiais su Rusijos Federacijos diplomatinio korpuso atstovais, VSD perdavė Seimo Pirmininkui, kurie Seimo padaliniai ar Seimo nariai šią informaciją gavo, kurie Seimo nariai yra susipažinę su šia informacija; ar Seimo narės I. Rozovos veikla ir ryšiai su Rusijos Federacijos diplomatinio korpuso atstovais, žvalgybos ir saugumo pareigūnais ir (arba) jos galimi bandymai nuslėpti šiuos ryšius nebuvo nukreipti prieš Lietuvos valstybės interesus ir nesukėlė ar nekelia grėsmės Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui; kokiais būdais Rusijos Federacijos diplomatinio korpuso atstovai ar žvalgybos ir saugumo pareigūnai, palaikydami ryšius su Seimo nare I. Rozova, siekė paveikti Lietuvos Respublikos politinę sistemą, valstybės vidaus politiką,  rinkimų kampanijas ir jų finansavimą, partijų koalicijų sudarymą; ar į tai buvo įtraukti kiti Lietuvos politikai ar valstybės tarnautojai, jei taip, – kokie; kokius sprendimus dėl VSD informacijos priėmė Seimo Pirmininkas, Seimo nariai ir kiti asmenys, pagal kompetenciją gavę šią informaciją; ar  tie sprendimai, įskaitant sprendimus dėl I. Rozovos komandiruočių, buvo priimti laiku ir tinkami siekiant pašalinti galimas rizikas ar grėsmes nacionaliniam saugumui, užtikrinti valstybės interesų apsaugą, tinkamai apsaugoti Lietuvos politinę sistemą; ar gauta įslaptinta VSD informacija buvo naudojama tinkamai; ar įslaptinta VSD informacija nebuvo disponuojama siekiant asmeninių politinių ar kitų tikslų, taip keliant riziką nacionaliniam saugumui; jei būtų nustatyta įslaptintos VSD informacijos netinkamo naudojimo ar disponavimo ne pagal kompetenciją atvejų, kurie Seimo nariai atliko netinkamus veiksmus arba nesiėmė reikiamų galimų rizikų ar grėsmių pašalinimo priemonių.

Nutarimo projekte pabrėžiama, kad šis parlamentinis tyrimas bus reikšmingas apsisprendžiant dėl galimo apkaltos inicijavimo.

Komitetas parlamentinį tyrimą turėtų atlikti ir išvadą pateikti Seimui iki gruodžio 1 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. Algimantas:

  Kad paaiškėtų kas yra kas, visi kandidatuojantys į aukštas valstybės pareigas turėtų rašyti savo ir savo tėvų išsamias biografijas. Tada išaiškėtų tautos priešai ir nebūtų tokių kurijozų ir valstybės naikinimo.

  • Žemyna:

   Nepaprastai keista mūsų VSD mada turėti, kaupti bet… tylėti, jog turi kalną sukauptos medžiagos apie kandidatus į Seimą, kitas svarbias renkamas ar skiriamas vietas!
   Rinkimai vyksta lyg niekur nieko, (taip VSD ir VRK apkvailinti?) žmonės balsuoja, nieko neįtardami, kandidatas išrenkamas, atsisėda į nusitaikytą kėdę, o dar ir gal net ir visai tokiems netinkamuose komitetuose atsiduria. Ir tik jei tas kažkam kelią perbėga, išlenda yla iš maišo, VSD praveria burną, ir mes sužinome, jog turime Seime tikrą „grynuolį”, kurio vieta gal net kalėjime, o ne ten, kur jis ramia sąžine sau darbuojasi, gal net ir labai pavojingas zadanijas vykdydamas. Toks darbo būdas panašesnis į medžiagos kaupimą šantažo, o ne valstybės saugumo tikslais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: