Šiemet Taikos duona bus kepama Lietuvoje (0)

Šiemet Taikos duona bus kepama Lietuvoje | lrv.lt nuotr.

Šiemet Taikos duona bus kepama Lietuvoje | lrv.lt nuotr.

Rugsėjo 19-21 d., Vilniuje, vyks tarptautinis renginys „Taikos duona“, siekiantis parodyti, kad taikos išsaugojimas pasaulyje yra tiesiogiai susijęs su tvaraus žemės ūkio plėtra, taip pat skatinantis bendradarbiavimą tarp valstybės institucijų ir nevyriausybinio sektoriaus.

Renginys „Taikos duona“ Europoje vyksta jau šeštus metus. Jame dalyvauja sovietmečiu už „geležinės uždangos“ buvusių vienuolikos valstybių (Bulgarijos, Vokietijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos, Slovėnijos, Čekijos, Vengrijos, Kroatijos) žemės ūkio ministrai ir įvairių nevyriausybinių organizacijų atstovai.

Renginys pirmą kartą buv o surengtas 2014 m. Vokietijoje, kai buvusioje Berlyno sienos teritorijoje, taip vadinamoje „mirties linijoje“, buvo išauginti rugiai, o jų sėklos vėliau pasėtos Centrinės ir Rytų Europos valstybėse, kurios įstojo į ES po 1989 metų.

Kasmet vienoje aukščiau minėtų valstybių rengiamas susitikimas, kuriame vyksta ne tik forumas „Taika ir žemės ūkis“, bet ir Taikos duonos kepimas iš šiai progai užaugintų grūdų.

2014 m. renginys startavo Vokietijoje, 2015 m. vyko Lenkijoje, 2016 m. – Vengrijoje, 2017 m. – Bulgarijoje, 2018 m. – Estijoje ir Latvijoje. Šiemet jis organizuojamas Lietuvoje.

Šį renginį mūsų šalyje rengia Žemės ūkio ministerija, Žemės ūkio rūmai, Valstybinė augalininkystės tarnyba.

Rugsėjo 20 d., Vilniuje vyks konferencija, kurioje bus nagrinėjami du klausimai – „ES Centrinės ir Rytų Europos šalių vienybė žemės ūkio tvarumo ir klimato kaitos kontekste“ bei „Centrinės ir Rytų Europos jaunųjų ūkininkų ateitis – tvarumas ir klimato kaitos pokyčiai“.

Renginį savo atvykimu pagerbs Vokietijos žemės ūkio ministrė Julija Kliokner (Julia Klöckner) ir kitų šalių žemės ūkio ministrai.

Renginyje  svečiams bus pristatytos mūsų tautinis paveldas, bus kepama Taikos duona, rengiami švietėjiški užsiėmimai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: