Kokios yra kartono rūšys? (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Dažnai net neatkreipiame dėmesio, kaip kiekvieną dieną susiduriame su kartono dėžėmis. Perkame supakuotą maistą, pakuojame dovanėles arba tvarkydamiesi dedame senus daiktus į dėžes, kurios keliaus į sandėliuką. Kartonas naudojamas labai plačiai kasdieniniam naudojimui.

Daugiausiai naudojamos keturios kartono rūšys. Elektros kartonas dažniausiai pagaminamas iš plaušienos, o jo pagrindė savybė – elektros izoliacija. Jis naudojamas elektros transformatoriuose. Antikorozinis kartonas savo savybėmis išsiskiria tuo, kad yra bekvapis, nematomas ir visiškai nekenksmingas. Pakuotės, pagamintos iš šio kartono, išvengia oksidacijos. Gipso kartonas išsiskiria labiausiai, kadangi jis dažniausiai naudojamas statybose. Gofruotas kartonas yra dažniausiai naudojama kartono rūšis. Iš gofruoto kartono pagamintos pakuotės yra ekologiškos, jos greitai ir natūraliai suyra gamtoje.

Gofruoto kartono dėžės yra unikalios tuo, kad yra lengvai perdirbamos, turi atsparumą drėgmės prasiskverbimui, atlaiko kritimą nuo nedidelio aukščio, gali būti gaminamos pagal platų dydžio ir dizaino pasirinkimą. Šių dėžių gamyba dažniausiai susidaro iš dviejų, trijų, penkių arba septynių sluoksnių gofruoto kartono. Kiek sluoksnių reikės gamybai priklauso nuo to, kam dėžė bus naudojama. Trijų sluoksnių pakuotės dažniausiai naudojamos konditerijos gaminiams ir buitinėje chemijoje. Storos pakuotės iš penkių ir daugiau sluoksnių naudojamos didelių daiktų transportavimui. Įdomu tai, kad šias pakuotes galima perdirbti net 4-6 kartus.

Gofruotas kartonas:  https://carttara.lt/lt/apie-mus/kartono-privalumai

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: