Į Lietuvą atvyks Armėnijos užsienio reikalų ministras (8)

Armėnijos užsienio reikalų ministras Zohrabas Mnatsakanyanas | armedia.am nuotr.

Armėnijos užsienio reikalų ministras Zohrabas Mnatsakanyanas | armedia.am nuotr.

Rugsėjo 15-17 d. į Lietuvą oficialaus vizito atvyks Armėnijos užsienio reikalų ministras Zohrabas Mnatsakanyanas. Ministrą priims Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, taip pat numatomas susitikimas Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje bei diskusija Rytų Europos studijų centre.

Ketinama aptarti dvišalių ryšių stiprinimą, Armėnijos bendradarbiavimą su Europos Sąjunga, padėtį Pietų Kaukaze ir kitas tarptautinės politikos aktualijas.

Z. Mnatsakanyanas užsienio reikalų ministru pirmą kartą paskirtas praėjusių metų gegužę ir, šiemet sausį suformavus naująją Armėnijos Vyriausybę, tęsia darbą šiose pareigose. Tai pirmasis šio Armėnijos užsienio reikalų ministro apsilankymas Lietuvoje. Pastarąjį kartą Armėnijos diplomatijos vadovas viešėjo mūsų šalyje 2013 metais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. ŽEMAITIS:

  Armėnija – Vakarų gerokai primiršta šalis.
  Manau Vakarų šalys turėtų tikrai pasistengti ir pervilioti į savo pusę iš Rusijos. Nedaug teriekia.
  Kokia radikalo Erdogano nustekenta Turkija jau ir taip nusipelnė būt pašalinta iš NATO. Vien jos veikmų prieš Sirijos kurdus toleruoti negalima.
  Tad atsiveria plačios galimybės Armėnijaą įtraukti į Vakarų struktūras ir atitolinti nuo Rusijos.

 2. Jurgis:

  rado, su kuo bičiuliautis…

 3. Armėnas Mikojanas, regis, CK politinio biuro narys, didelę reikšmę turėjo Sausio 13 d. įvykiams. Jis buvo jau kitą dieną Gorbačiovo į Lietuvą atsiųstos komisijos sudėtyje. Komisijai atvykus į Vilnių būtent Mikojanas tuojau pat vyko į Šiaurės miestelį ir pasiekė susitarimą, kad Sovietų kariuomenės siautėjimas siekiant Burokevičiaus komunistamas karine jėga grąžinti Nepriklausomybę atkūrusią Lietuvą į TSRS sudėtį arba nors atplėšti Vilniaus ir Klaipėdos dalis nuo Lietuvos, buvo sustabdytas. Tai buvo lemiamas momentas tuose įvykiuose.

  • Žemyna:

   Gal painiojate su Jakovlevu ar kuo kitu?
   Микоян, Анастас Иванович (1895—1978) — российский революционер, советский политик и государственный деятель.

   • Ne negalėčiau painioti, matyt, kad čia nurodomas asmuo gali būti kitas Mikojanas. Dar galiu pridurti, kad į Šiaurės miestelį jis vyko su a.a. K. Uoka ir dar su kažkuriuo iš Sąjūdžio. Kas dėl Jakovlevo, tai jis į Vilnių buvo priverstas atvykti dar 1988 m. liepą, kuomet KGB viršininkas Eismantas viešai grasino Sąjūdžio inciatyvinę grupę areštuoti kaip antitarybinę. Tuomet atsiųstas Jakovlevas, matyt, Lietuvos KGB pastatė į savo vietą perestroikos politikoje. Greitai viršininkas Eismantas buvo pakeistas kitu, areštavimo grėsmės Sąjūdžiui iš KGB liovėsi. .

    • Žemyna:

     Iš Mikojanų tik šis politikas buvo. Dar vienas – Lotynų Amerikos istorijos specialistas. Kiti – meno, sporto, aviacijos žmonės, publicistas, istorikas. Nebent buvo ir koks užslaptintas (KGBistas)?
     Reiktų pavartyti to meto laikraščius.

    • mvasionis:

     “Kažkuris iš Sąjūdžio” buvo Petras Cidzikas. Derybos vyko su Šiarės miestelio kariškiais, tarp jų ir su čečėnu Maschadovu.

     • Tas “kažkuris iš Sąjūdžio” buvo AT deputatas. P. Cidzikas deputatu nebuvo. Man regis, kad tą faktą yra aprašęs K. Uoka savo atsiminimuose, be to, tai patikslinti galima ir iš to meto spaudos. Bet kadangi tas A. Mikojanas turėjo 5 sūnus, tai gali būti, kad atvykęs tada buvo vienas iš jo 5 sūnų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: