Pokalbis „Tarp eilučių“: koks yra jaunimo požiūris į kultūros paveldą? (0)

 

Diskusija_tarp_eiluciu_lnb.ltRugsėjo 17 d. 17 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Kultūros ministerija tęs pokalbių ciklą „Tarp eilučių“, kviesdama pažvelgti į įvairias kultūros sritis medijų ir informacinio raštingumo požiūriu.

Kultūros paveldas nėra tik sustingusi praeities liekana. Kultūros paveldas gali pasitarnauti naujiems sumanymams, socialiniams ir ekonominiams pokyčiams. Jis gali tapti įrankiu kurti pilietinę, vieningą visuomenę, padėti išsaugoti kultūrinį jos tapatumą. Pokalbyje jaunimo atstovai, vykdantys kultūros paveldo puoselėjimo projektus, istorikai,

kultūros paveldo įstaigų, Lietuvos kariuomenės ir Kultūros ministerijos atstovai dalinsis nuomonėmis ir ieškos atsakymų į klausimus, koks yra jaunimo požiūris į kultūros paveldą, kiek jaunimas išmano šią sritį ir ar pasiduoda manipuliacijoms viešojoje erdvėje kultūros paveldo tema. Taip pat bus aptariama, kas paskatina jaunus žmones imtis kultūros paveldo iniciatyvų bei ką daryti, kad jų būtų daugiau.

Į visiems atvirą pokalbį kviečiami visi, joje dalyvaus – viešosios įstaigos „Atrask Raseinius“ vadovas, kultūros istorikas, mokytojas, Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų laureatas Arnas Zmitra, kultūros paveldo šventės „Heritas“ ir kitų kultūros renginių rengėja, Kultūros paveldo centro darbuotoja Erika Kielė, projekto „Misija Sibiras“ vadovė Aistė Eidukaitytė, kultūros viceministrė, atsakinga už kultūros paveldo ir atminties įstaigų politikos, kultūros turinio skaitmeninimo ir sklaidos klausimus, menotyros mokslų daktarė Ingrida Veliutė, istorikas, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikas Karolis Zikaras. Pokalbiui vadovaus Vilniaus politikos analizės instituto medijų analizės programos vadovas, publicistas Donatas Puslys.

Kultūros ministerija jau yra surengusi tris ciklo „Tarp eilučių“ pokalbius – apie kino, vaizdo žaidimų ir politikos sąsajas, manipuliacijas giliosiomis klastotėmis (deepfakes).

Viena iš kultūros ministro patvirtintų 2019-2022 metų Visuomenės informavimo politikos strateginių krypčių – informacinėms grėsmėms atspari, raštingumo gebėjimus besiugdanti visuomenė. Renginių ciklu „Tarp eilučių“ Kultūros ministerija prisideda prie medijų ir informacinio raštingumo bei kritinio mąstymo ugdymo, kviesdama į diskusijas įsitraukti ne tik įvairių sričių kultūros darbuotojus, bet ir platesnę visuomenę.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: