R. Garuolis: Anglijos teismai atsisako atiduoti vaiką globoti močiutei, nes, ji išveš anūką į Lietuvą, kuri, anot jų, nėra teisinė valstybė (3)

Pikete „Stop Barnevernet ideologijai“ prie Norvegijos ambasados | R. Garuolio nuotr.

Pikete „Stop Barnevernet ideologijai“ prie Norvegijos ambasados | R. Garuolio nuotr.

Rugsėjo 7 d. Vilniuje vykusiame pikete „Stop Barnevernet ideologijai“ prie Norvegijos ambasados. Nuotraukoje dešinėje stovi močiutė. Jos anūkas Anglijoje buvo atimtas iš tėvų, nes mokykloje ant jo kojos rado mėlynę. Vaikų teisių darbuotojai žadėjo grąžinti vaiką, jei motina prisipažins, kad vaiką mušė. Motina neprisipažino, nes vaiko ji nemušė, todėl jau treji metai jo neatiduoda tėvams, nors jis yra Lietuvos pilietis ir yra registruotas Lietuvoje.

Motinai leidžiama su vaiku matytis kelis kartus per metus, bet tai nevisada pavyksta, nes vaikų teisių specialistai išvyksta į įvairius seminarus, o be jų vaikas negali susitikinėti su mama. Susitikimo metu negalima vaiko apkabinti, nes vaiko teisių tarnybos darbuotojai tuoj nutrauks susitikimą ir gali dar ilgiau uždrausti susitikinėti. 

Vaikas močiutei pasakojo, kad jis iš nevilties daužo galvą į sieną ir grasina nusižudyti, jei jo negrąžins tėvams. Lietuvos institucijos atsisako ginti savo pilietį, sakydamos, kad reikia gerbti tos šalies, į kurią atvykote, įstatymus. Anglijos teismai atsisako atiduoti vaiką globoti močiutei, nes, ji išveš anūką į Lietuvą, kuri, anot jų, nėra teisinė valstybė. Anūkui dabar 12 metų. Trejus metus jis gyvena atskirtas nuo artimųjų.

Kitas nenorėjęs viešintis tėvas papasakojo, kad Lietuvos vaikų teisių darbuotojai buvo atėmę jo sūnų, bet teismas jį grąžino, nes nustatė, kad vaikų teisių darbuotojai neteisingai įvertino grėsmes vaikui. Daugiau nei mėnesį jis gyveno su globėjais, kurių vidutinis atlyginimas yra 1900 eurų per mėnesį, tačiau nepaisant to vaikas turėjo plauti globėjo automobilį. Kai tėvas paklausė kodėl ji sūnus turi plauti svetimą automobilį, globėjas paaiškino, jog tai yra darbinis auklėjimas. Vaikas iš globėjo grįžo su mėlyne paakyje. Globėjas paaiškino, kad tai pasitaiko, kai vaikai žaidžia. Tuo tarpu tėvą kaltino vaiko nepriežiūra, kad vaikų teisių darbuotojai rado jo galvoje guzą.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Žemyna:

  Anglijos teismai atsisako atiduoti vaiką globoti močiutei, nes, ji išveš anūką į Lietuvą, kuri, anot jų, NĖRA TEISINĖ valstybė.
  Nors šiuo atveju (slapčia) ir pritariu jų teismui (Anglijai įrodymu pasitarnavo ir smurtinė Garliavos vaiko ?nacionalizacija), bet mūsų teisėsauga gavo šlapiu skuduru per grimuotą veidą.
  – Ką darys mūsų URMas? Ar pareikš protestą UK? Juk bent imituoti savigarbą derėtų?
  – Ar mūsų valstybė pagaliau sudarys sutartis su užs. valstybėmis dėl mūsų piliečių vaikų grąžinimo į LT, kad jie, jei rastų tam pagrindą, būtų perduoti giminėms ar LT globėjams?
  – Ar niekam nekyla įtarimas, jog IR TOKIU BŪDU vykdoma pogrindinė pilietinė kova prieš imigrantus, nes šie yra ne tik konkurentai į darbo vietas, bet ir trukdo anglams išsireikalauti didesnių algų.

 2. Ką darė URMas.Atsimenat?::

  Švedija teigia, kad Linas Linkevičius neprieštaravo Gabrieliaus Bumbulio perdavimui Norvegijai

 3. mociute:

  daugiau nei 20 metu gyvenu Britanijoje ir, tiesa sakant, nelabai tikiu to atimto vaikelio mociutes “pasakelemis”, juolab kazkieno,atseit, vertimu prisipazinti ko nepadarius…. Gal to berniuko mamyte nelabai anglu kalba moka ir is tiesu nesuprato apie ka kalbama?
  Net britu “eastlanderiai” (prastuomene) taip nesielgia o ka jau jkalbeti apie vaiku teisiu tarnybas!
  Britanijoje labai greitai galima suvaldyti situacija jei is tiesu taip nutiktu o patys socialiniai darbuotojai cia yra po ypatingu demesiu ir net maziausias nusiskundimas gali pavirsti i dideli skandala. Po to, kai del socialiniu darbuotoju bei vaiku gydytoju demesio stokos pries keleta metu buvo mirtinai uzdauzyti ir badumi numarinti du mazuciai berniukai (vienas is ju lenku sugyventiniu-narkomanu) o “Boy P” irgi panasiu “gimdytoju”, valstybes atstovu poziuris i panasias problemas ir demesys labai pasikeite, taciau mamyte tikrai nekalta, tiesa surasti galima be jokiu problemu.
  Taciau asmeniskai man teko ne karta matyti kaip mamytes is Lietuvos purto ir dauzo mazucius vaikelius net viesose o kiekvienas britas pamates toki “vaizdeli” butinai paskambins vaiku apsaugos tarnyboms Britai yra skundikai geraja prasme – pranesa vos itare ar pamate ka nors bloga.
  Negaliu pamirsti scenos TESCO prekybos centre Londone kur mazas lietuvis berniukas begdamas verke ir sauke ji besivejanciai ituzusiai savo motinai ; ..”jei tu manes taip nekenti tai kam tu mane atsivezei cia is Lietuvos ir seneliu kurie mane myli…”, o toji puole taip musti vaikeli kad teko isikisti….
  Neretai mamytes atsiveza vaikelius is seneliu Lietuvoje tam kad gautu valdiska busta bei gana solidzias ismokas o tie anglu kalbos nemokantys vaikeliai kencia ir niekam pasisuksti nesugeba todel visuomenes demesys tikrai nepakenkia
  Nuosirdziai patarciau si atveji issiaiskinti su britu tarnybomis – galima paprasyti ir Britanijos ambasados Lietuvopje pagalbos kuri tikrai neatsisakys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: