R. Garuolis: Anglijos teismai atsisako atiduoti vaiką globoti močiutei, nes, ji išveš anūką į Lietuvą, kuri, anot jų, nėra teisinė valstybė (3)

Pikete „Stop Barnevernet ideologijai“ prie Norvegijos ambasados | R. Garuolio nuotr.

Pikete „Stop Barnevernet ideologijai“ prie Norvegijos ambasados | R. Garuolio nuotr.

Rugsėjo 7 d. Vilniuje vykusiame pikete „Stop Barnevernet ideologijai“ prie Norvegijos ambasados. Nuotraukoje dešinėje stovi močiutė. Jos anūkas Anglijoje buvo atimtas iš tėvų, nes mokykloje ant jo kojos rado mėlynę. Vaikų teisių darbuotojai žadėjo grąžinti vaiką, jei motina prisipažins, kad vaiką mušė. Motina neprisipažino, nes vaiko ji nemušė, todėl jau treji metai jo neatiduoda tėvams, nors jis yra Lietuvos pilietis ir yra registruotas Lietuvoje.

Motinai leidžiama su vaiku matytis kelis kartus per metus, bet tai nevisada pavyksta, nes vaikų teisių specialistai išvyksta į įvairius seminarus, o be jų vaikas negali susitikinėti su mama. Susitikimo metu negalima vaiko apkabinti, nes vaiko teisių tarnybos darbuotojai tuoj nutrauks susitikimą ir gali dar ilgiau uždrausti susitikinėti. 

Vaikas močiutei pasakojo, kad jis iš nevilties daužo galvą į sieną ir grasina nusižudyti, jei jo negrąžins tėvams. Lietuvos institucijos atsisako ginti savo pilietį, sakydamos, kad reikia gerbti tos šalies, į kurią atvykote, įstatymus. Anglijos teismai atsisako atiduoti vaiką globoti močiutei, nes, ji išveš anūką į Lietuvą, kuri, anot jų, nėra teisinė valstybė. Anūkui dabar 12 metų. Trejus metus jis gyvena atskirtas nuo artimųjų.

Kitas nenorėjęs viešintis tėvas papasakojo, kad Lietuvos vaikų teisių darbuotojai buvo atėmę jo sūnų, bet teismas jį grąžino, nes nustatė, kad vaikų teisių darbuotojai neteisingai įvertino grėsmes vaikui. Daugiau nei mėnesį jis gyveno su globėjais, kurių vidutinis atlyginimas yra 1900 eurų per mėnesį, tačiau nepaisant to vaikas turėjo plauti globėjo automobilį. Kai tėvas paklausė kodėl ji sūnus turi plauti svetimą automobilį, globėjas paaiškino, jog tai yra darbinis auklėjimas. Vaikas iš globėjo grįžo su mėlyne paakyje. Globėjas paaiškino, kad tai pasitaiko, kai vaikai žaidžia. Tuo tarpu tėvą kaltino vaiko nepriežiūra, kad vaikų teisių darbuotojai rado jo galvoje guzą.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: