Kvies tradicinė folkloro šventė „Į Vidurio Lietuvą susiėję“ (0)

„Į Vidurio Lietuvą susiėję“ | Rengėjų nuotr.

Rugsėjo 7-8 dienomis, kėdainiečius ir miesto svečius džiugins tradicinė folkloro šventė „Į Vidurio Lietuvą susiėję“. Besidomintys etnokultūra tikrai turės ką paklausyti, pamatyti, paragauti ir išbandyti.

Lietuvos Respublikos Seimas 2019 metus paskelbė Vietovardžių metais, tad šioje šventėje didelis dėmesys folkloro ansamblių programose bus skirtas Kėdainių ir kitų Lietuvos kraštų senųjų vietovardžių ir gyvenamųjų vietų vardų garsinimui, kurių pavadinimuose glūdi etnologinė, lingvistinė, istorinė, kultūrinė prasmė.

Šventėje dalyvaus aukšto lygio folkloro ansambliai, turintys pirmas, antras kategorijas, pristatantys ir populiarinantys savo regionų folklorą ir etninius papročius.

Folkloro šventėje „Į Vidurio Lietuvą susiėję“ dalyvaus Šilutės kultūros ir pramogų centro folkloro ansamblis „Verdainė“ (vadovė Regina Jokubaitytė), Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos folkloro ansamblis „Platele“ (vadovas Aivaras Almintas), Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centro Būdos kultūros namų folkloro ansamblis „Gandružis“ (vadovė Vida Bagdonienė), Birštono kultūros centro folkloro ansamblis „Raskila“ (vadovai Roma Ruočkienė ir Algirdas Seniūna) ir, žinoma, šventės šeimininkai Kėdainių kultūros centro folkloro ansamblis „Jorija“ (vadovė Regina Lukminienė). Šiemet šventė tapo tarptautine. Jame dalyvauja kaimyninių šalių folkloro ansambliai: „Cvieten“ iš Baltarusijos ir „Viteri“ iš Latvijos.

Rugsėjo 7 d., 13 val., iš Kėdainių kultūros centro per Didžiąją gatvę iki Didžiosios Rinkos aikštės folkloro ansambliai dalyvaus eisenoje, taigi bus galima pasigrožėti tautinių rūbų raštų margumu. Didžiojoje gatvėje vyks trumpi ansamblių pasirodymai.

Nuo 14 val. prasidės folkloro ansamblių koncertas Didžiosios Rinkos aikštėje. Koncerto metu pasirodys visų Lietuvos regionų, Latvijos ir Baltarusijos atstovai.

Nuo 13 val. iki 16 val. būtinai apsilankykite „Šeimų kieme“, jis įsikurs Tradicinių amatų centro Arnetų namo kieme. Šventės „Į Vidurio Lietuvą susiėję“ metu bus galima ne tik susipažinti su tradiciniais amatas, bet ir pasigaminti dirbinius sau. „Šeimų kieme“ bus audžiama audimo staklėmis, rišama iš siūlų, lipdoma iš molio, pinama iš vytelių ir nendrių, dalyviai turės galimybę nusidrožti šaukštą ir nusikalti vinį, pasigaminti stiklinius karoliukus ir išbandyti kitus amatus.

„Tradicinės virtuvės kieme“ (14–15 val. Didžiosios Rinkos a.) Kėdainių rajono bendruomenės pristatys ir mokys pasigaminti tradicinius Kėdainių krašto valgius, vyks jų degustacija. Bus ragaujama gilių kava, morkų pyragas, šilkinė košė, voveruškos, naminiai siūriai, šakočiai, naminiai saldainiai.

 Folkloro šventė 2019 | Kėdainių kultūros centro nuotr.

Folkloro šventė 2019 | Kėdainių kultūros centro nuotr.

„Žaidimų kieme“ (14–15 val. VŠĮ ,,Laiptai į viltį“ kiemelyje) mažieji mokysis tradicinių žaidimų, šokių, ratelių kartu su Labūnavos pagrindinės mokyklos vaikų folkloro ansambliu „Pėdelis“, vadovė Diana Dovydavičiūtė ir Krakių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansambliu Smilgelė“, vadovė Jūratė Gudliauskienė.

Nuo 16. 30 val. VŠĮ „Laiptai į viltį“ kiemelyje šurmuliuos šventės dalyvių vakaronė su folkloro ansambliu „Bičiuliai“, o 17 val. Kėdainių Daugiakultūriame centre folkloro grupė „Vilko pupos“ pristatys savo naująjį albumą „Žolynai“. Koncerte dalyvaus saksofonininkas Petras Vyšniauskas.

Rugsėjo 8-ąją nuo 10 val., Kėdainių kultūros centre, vyks etnodirbtuvės, kuriose bus galima išmokti baltarusiškų, latviškų ir lietuviškų tradicinių šokių, artimiau susipažinti su užsienio kolektyvais.

Visa informacija Kėdainių kultūros centro internetinėje svetainėje ir facebook paskyroje.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kėdainių rajono savivaldybė, rengia Kėdainių kultūros centras.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: