Vilniuje telkiamas mitingas prieš laisvės kovų atminties trynimą ir šliaužiančią okupaciją (apklausa) (28)

Atėjo diena, kai esame pasiruošę tesėti savo pažadą Lietuvos didvyriams! | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Mitingo rengėjai: Atėjo diena, kai esame pasiruošę tesėti savo pažadą Lietuvos didvyriams! | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Rugsėjo 5 d. 18 val. Simono Daukanto aikštėje Vilniuje patriotinės organizacijos  žada surengti mitingą „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE!“. Po mitingo, 19 val. prie Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos ketinama iškilmingai pagerbti Jono Noreikos-Generolo Vėtros ir visų kovojusių ir žuvusių už Lietuvos laisvę didvyrių atminimą.

„Atėjo diena, kai esame pasiruošę tesėti savo pažadą Lietuvos didvyriams! Kviečiame Jus į mūsų Tėvynės sostinę Vilnių apginti Tautos ir jos Laisvės kovų istorinę atmintį bei Lietuvos valstybės orumą. Šia patriotiškų piliečių dėkingumo ir pagarbos herojams išraiška drąsiai pasakysime Lietuvai ir pasauliui: esame laisva Tauta ir apginsime teisę patiems rašyti savo Istoriją! Vieningai ir valingai šiuo pilietiniu veiksmu paliudysime: esame gyva Tauta ir ori Valstybė! Jokia priešiška jėga neištrins šviesaus didvyrių atminimo iš mūsų atminties ir širdžių! Jų pasiaukojamas kovas ir kilnius darbus įamžinantys atminimo ženklai viešosiose erdvėse bus ginami ir atkuriami tol, kol gyvuos juos prisimenanti Tauta ir tik jų aukos bei kančios kaina sukurta ir išsaugota Lietuvos valstybė!“, – rašoma mitingo rengėjų išplatintame pranešime.

Mitingo rengėjai pranešime apie renginį kreipiasi ir į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą kviesdami jį atvykti į mitingą ir išsakyti savo nuomonę aktualiausiais Lietuvos valstybės istorijos politikos, tautos istorinės bei laisvės kovų atminties ir šalies nacionalinio saugumo klausimais.

Kvietimą į mitingą „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE!“ pasirašė: Patriotinio jaunimo sambūris „Pro Patria“, Tautos Forumas, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės klubas, Laisvės kovotojų sąjunga, Vilniaus Sąjūdis, Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga, Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus, koordinacinė taryba, Politinių kalinių ir tremtinių sąjunga,Politinių kalinių ir tremtinių bendrija, Lietuvos Sąjūdis.

Panašus mitingas Vilniuje vyko ir rugpjūtį. Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ buvo surengtas  raginant savivaldybę grąžinti Jono Noreikos ir Kazio Škirpos atminimo ženklus, kurie buvo nuplėšti liepos pabaigoje. Tuomet mitingo dalyviai pritarė sprendimui, kad jei Vilniaus miesto valdžia negražins J. Noreikos atminimo lentos, tai padarys visuomenės atstovai.

Papildyta:

Vienas iš rugsėjo 5 d. mitingo rengėjų,  „Pro Patria“ valdybos pirmininkas Vytautas Sinica Alkas.lt sakė, kad yra pagaminta nauja J. Noreikos-Generolo-Vėtros atminimui skirta lenta ir tikėtina, kad lenta ant Vrublevskių bibliotekos bus pakabinta jau po ketvirtadienio mitingo. Pasak jo tai priklausys nuo to, ar pavyks gauti suderinimus su atsakingomis institucijomis.

Jonas Noreika-propatria-lt-nuotr

Propatria.lt nuotr.

Ar pritariate, kad valdžiai nesirūpinant visuomenė pati ATSTATĖ atminimo lentą Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai?

View Results

Loading ... Loading ...
Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

28 komentarai

 1. Kiemsargis:

  Ėlėrtė televizija pranešė? Ėlėrtė radijas jau kviečia?

  • Žemyna:

   O ar tai filmas su vulgaria leksika ir atviromis sekso scenomis, kad LRT turėtų jo anonsui laiką gaišti?

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   Vytautas Radžvilas. Jie jau čia: LRT vėl užgrobta!
   Daugiau,
   va čia
   t i e s o s.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vytautas-radzvilas.-jie-jau-cia-lrt-vel-uzgrobta

   • LRT iš esmės jau buvo užgrobta su Laimono Tapino atėjimu 1993 metais po brazauskinikų pergalės Seimo rinkimuose. Visi nepalaužiami sąjūdininkai (žurnalistai, kūrybiniai ir techniniai darbuotojai) pasiaukojamai dirbę savo darbą siekiant Lietuvos laisvės, o ją pasiekus ir toliau buvę sąjūdiškos dvasios ir principų asmenys iš LRT buvo išvaryti per pora metų vien dėl to, kad buvo svariai prisidėję prie Sąjūdžio laimėjimų. Tai buvo keršto išliejimas Sąjūdžiui. Apskritai LRT kaip tuo metu vienintelės informacijos priemonės tiesiogiai nepavaldžios LKP CK sąjūdiškas vaidmuo Lietuvos iškovojimams nėra deramai įvertintas iki šiol.

 2. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Ar pritariame, kad valdžiai nesirūpinant visuomenė pati atstatytų atminimo lentą Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai?
  Taip, pritariame.

 3. Kaip jau matėme praktiškai (rinkimuose), prie šnekoriautojų Pro patria, Tautos forumo, kitų žinomų asmenų, besitenkinančių tik šnekoms, Tauta nesideda. Kalbų jai jau pakanka. Žmonės laukia išmanaus veikimo konkrečiais teisiniais veiksmais, keliamais pagrįstais reikalavimais valdžiai. Taigi būtų išmaniau, jeigu viešumoje tokių šnekoriautojų, ginant istorinę atmintį, valstybės istorinę savigarbą, būtų kuo mažiau. Priešingu atveju visuotiniškesnio visuomenės pritarimo vargu ar būtų sulaukta ir šiuo atveju…

  • Žemyna:

   Taip, iš tiesų – vilkinimas, nesibaigiantis „nagrinėjimas”, „derinimas” – puiki Seimo, vyriausybės ir savivaldybės politikų darbo imitacija. O Lietuvai reikia kuriamųjų darbų (ne griaunamųjų!). Bet tam reikia žinių, išmanymo, noro ir sąžiningo darbo. Kiek valdžioje yra tokiomis savybėmis pasižyminčių?
   Bet yra ir kita pusė: turima valdžia teise grįstos veiklos nesupranta. Jie net ir tarpusavio bulių varžybose tik jėgą, šantažą pripažįsta. Net ir meras načalnyką vaizduoja, savo kompetencijos ribų neišmano, piliečių, Vilniaus gyventojų neskiria nuo savivaldybės darbuotojų ir veikia PRIEŠ PILIEČIUS iš jėgos pozicijų(!!!).

 4. Taip, visuomenė turi imtis teisėtų veiksmų atstatyti lentą, tačiau tą pačią, o ne čia nuotraukoje rodomą. Tokia teisinė galimybė yra, todėl reikalinga pavesti 2-3 asmenims konsultuojantis teisiškai imtis atitinkamų veiksmų. Tai nereiškia, kad Šimašių nesilaikiusį konstitucinio įstatymo viršenybės principo derėtų palikti ramiai toliau sėdėti valdžioje, tai nebūtų garbinga demokratinės šalies sostinei.

 5. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Prezidentas pabėgo į Briuselį dviem dienom : )
  l r p.lt/lt/ziniasklaidos-centras/naujienos/prezidentas-vyks-darbo-vizito-i-briuseli/33025

 6. Vilnietis:

  Kad taip tas Vilniaus universiteto jaunimas, kuris rugsejo 2 žygiavo Gedimino prospektu atvyktų, sudalyvautų. Tačiau ne, tikėtis neverta. Deja, netikiu, kad iš šio universiteto nors vienas jaunuolis dalyvaus. Gal. Bet tik vienas, du. Jaunimas, ypač Vilniuje pas mus totaliai, netgi abosliučiai liberalizuotas. Pamatysit, Šimašius Vilniaus meru nemaža persvara ir po keturių metų vėl bus išrinktas.

  • Žemyna:

   Gal kas žino, ar dar egzistuoja VU, kitų a. mk-klų studentų e-laikraščiai, kita jų lankoma vieta Feisbuke, ar kt.? Gal galėtų ten, į rajoninius e-laikraščius trumpus kvietimus įdėti? Kad ir tokį, ar pakeistą:
   Kviečiame į mitingą
   „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE!“
   Renkamės RUGSĖJO 5 d. 18 val. Daukanto a.
   Po mitingo prie Prezidentūros eisime link Vriblevskių b-kos, ten 19 val. kabinsime atminimo lentą Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai.
   Bendraminčiai, burkimės, atvykite po vieną, šeimomis, su kaimynais ar ir didesnes grupes organizuokite!

   Svarbu tik ŠIANDIEN jų kuo daugiau pridėlioti, nes žmonėms reikia ir kitus reikalus susirikiuoti, kad rytoj atvykti galėtų.

 7. Gustavas:

  Pritariu visu 100 proc. Ir kvieciu visus sauliu sajungos narius nelikti nuosalyje ir tvirtai paremti garbinga akcija. SaulysGustavas.

 8. Žodžio laisvė...:

  Jeigu į mitingus ateis vėl tie patys du provokatoriai su buteliais rankose ir vienas iš jų apsigobęs
  Izraelio vėliava,aiškiai ieškodami nuotykių ,vykit lauk iš mitingo,nesižeminkit prieš šiuos piemenis.

 9. Žemyna:

  O, kas dedasi Delfyje… Sutelktos visos pajėgos darbui su LT… Vėl šmeižtas liejasi laisvai. Reiktų pagalbos str. „Nenuleidžia rankų: pagamino naują lentą …”
  – delfi.lt/news/daily/lithuania/nenuleidzia-ranku-pagamino-nauja-lenta-generolui-vetrai.d?id=82154241&com=1?
  Gal kas galėtų pabėgėti iki Delfio?

 10. Žemyna:

  Tskant, būkite pasveikinti…
  Štai taip pagarbiai savo miesto gyventojus pr. m. rugsėjį apibūdino solidusis miesto meras :
  „Įdėmiai klausykite. Jūs – vertinantys ne idėją, bet jos įgyvendinimo naudą sau. Jūs – vertinantys ne žmogaus kūrybiškumą ir pastangas, bet tik jo lojalumą jums. Jūs – siekiantys ne rezultato miestui, o miesto turtų sau. Jūs – bandantys kaišioti pagalius į ratus ten, kur miestui labui reikia aukštos pavaros ir greičio. Jūs – negalintys pasivyti idėjomis, todėl stabdantys kitus raštais ir interpeliacijomis. Jūs – SIURBIANTYS MIESTO KRAUJĄ IR APSIMETANTYS JO DONORAIS. Jūs – VIEŠAI VALKIOJANTYS TOKĮ MŪSŲ ŠALIAI SVARBŲ LAISVĖS VARDĄ, BET DRAUDŽIANTYS BŪTI LAISVIEMS”
  – 15min.lt/naujiena/aktualu/nuomones/remigijus-simasius-jus-vilniaus-praeities-seseliai-patraukite-rankas-nuo-sostines-18-1012226?copied

 11. T0mas J.:

  Visuomenė visada VISKĄ turi daryti PATI.
  Net ir valdžią nuversti, jei ši nepaiso visuomenės nuomonės. Nes kas gi kitas padarys visa tai??

 12. Žemyna:

  Svetimi
  Ričardas Čekutis.
  – respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/vakaro_ziniu_redakcijos_skiltis/svetimi/

 13. Žemyna:

  Trys bendražygiai (3 bogatyria) – Šimašius su Titovu ir Tomu – kurs bendrą LT Antilaisvės partiją?
  Titovas su Tomu jam be galo dėkingi, nes plačiai atvėrė vartus apskųsti Lietuvą dėl dvejopų standartų teismo praktikoje. Titovas vakar taip ir padarė 🙂 Triumfuok, Šimašiau, užsimaukšlink pergalės vainiką!

 14. Žemyna:

  O dabar susumuokime „Laisvės šauklio” nuopelnus ne tik Vilniui ir Lietuvai:
  – Lietuvos laisvės kovų ir kovotojų šmeižimas, jų kovų pavertimas nusikaltėlių siautėjimu, kone pagrindine holokausto jėga (kurios aukomis tapo LT okupavę hitlerininkai ir bolševikai?);
  – bet kokių lietuviškumo pėdsakų Vilniuje trynimas;
  – bet kokių LT Laisvės kovų pėdsakų Vilniuje trynimas, pasitelkiant net ir vandalizmą, peržengiant teisėtumo ir kompetencijos ribas;
  – (ne)sąmoningas sukūrimas dviprasmiškų situacijų, palankių 5-os kolonos siautėjimui Lietuvoje, savotiškai netgi išteisinančių kolonos veikėjus. Šie veiksmai talkina Lietuvą pasaulyje diskredituojančių pastangoms;
  – perdavimas BY jos persekioto opozicijos nario, pasitikėjusio, jog LT bus saugus (išdavystė Lietuvos vardu!);
  VISOKIŲ minčių šio žmogaus veiksmai kelia – visišku nesiorientavimu tikrovėje, ar net ir sąmoningu kenkimu galima įtarti…
  – O kur dar sauvaliavimas, normų nepaisymas, net ir vandalizmas saugoti privalomose Vilniaus architektūrinėse bei žaliosiose teritorijose, Vilniaus įstiklinimas?

 15. Žemyna:

  Mitingas gražiai praėjo, daug darbo rengėjai įdėjo. Už Vėtros atminimo lentą AČIŪ AUTORIUI – solidžiai ir iškilmingai atrodo.
  Gaila, kad nebuvo Juozaičio, dar kai ko. Tai ta tema, kai BŪTINA laikytis kartu.
  Turėjome ir mitingo „sargybinį” – stovėjo su plakatu, liepiančiu liautis ginti ir karo, ir pokario metų „banditus”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: