Sąjunga „Vardan šeimos“ kviečia pasipriešinti vaikų grobikams ir pardavėjams (8)

Norvegijos lietuviai Oslo centre protestavo prieš Barnevernet sprendimus | propatria.lt, P. Stanio nuotr.

Norvegijos lietuvė Oslo centre protestuoja prieš Barnevernet sprendimus | propatria.lt, P. Stanio nuotr.

Rugsėjo 7 d., šeštadienį, 12-14 val. sąjunga „Vardan šeimos“ kviečia prisijungti prie tarptautinės protesto akcijos „STOP Barneverneto ideologijai“ nukreiptos prieš vaikų grobikus ir pardavinėtojus ir ketina surengti piketus prie Seimo, Prezidentūros, Vyriausybės ir Norvegijos ambasadų raginant stabdyti „Barnevernet“ ideologiją pasaulyje. Tuo pačiu metu piketai nukreipti prieš vaikų globa prisidengiančių institucijų smurtą  vyks 17 pasaulio šalių: Norvegijoje, Austrijoje, Danijoje, Bulgarijoje, Ispanijoje, Serbijoje, Italijoje, Kanadoje, JAV, Airijoje, Naujojoje Zelandijoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir Rusijoje.

Prieš piketą sąjunga „Vardan šeimos“ paskelbė savo reikalavimus Lietuvos valdžiai:

„Mes esame neabejingi šeimoms, kurios susiduria su instituciniu smurtu!
Mums rūpi visi Lietuvos vaikai ir mes nepritariame Barnevernet principams, todėl REIKALAUJAME:

1. Skubos tvarka reikalingas vaikų teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos funkcijų atskyrimas. Šiuo metu tarnyba vykdo du vienas kitam prieštaraujančius veiksmus – ta pati institucija paima iš šeimų vaikus ir ta pati tarnyba perduoda vaikus įvaikinimui Lietuvos bei užsienio šalių įvaikintojoms.
2. Apsvarstyti R. Janutienės seimo peticijų komisijai įteiktą ir daugiau nei 40000 Lietuvos piliečių pasirašytą peticiją dėl seimo narės D. Šakalienės apkaltos, kuri savo veiksmais pažeidė Seimo nario priesaiką gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją. Lietuvos Respublikos Konstituciją šeimą įvardija kaip valstybės ir visuomenės pagrindą, tuo tarpu seimo narės D. Šakalienės veiksmai ir pasisakymai žiniasklaidoje sumenkina šeimos svarbą.
3. LR Prezidentui, inicijuoti LR ambasadoriaus Norvegijoje atleidimą, dėl neatlikimo vienų iš savo tiesioginių pareigų ginant Lietuvos respublikos mažamečius piliečius, bei jų tėvus nukentėjusius nuo Norvegijos tarnybos Barnevernet neteisėtų veiksmų.
4. Gen. Prokuratūrai inicijuoti finansavimo tyrimus šiose organizacijose:
-„Žiburio“ labdaros paramos fonde (įm. kodas 303263714);
-visuomeninėje organizacijoje „Gelbėkit vaikus“ (įm. kodas 190780953);
-SOS vaikų kaimų Lietuvoje draugija , Labdaros paramos Fondas (įm. kodas 192014985);
-VŠĮ „Sotas“ (įm. kodas 195746022).
Ir išsiaiškinti, ar iš užsienio valstybių juridinių subjektų bei iš privačių asmenų gaunamos lėšos nėra įgytos nusikalstamos veikos modeliu.
5. Inicijuoti tyrimus VŠĮ „Sotas“ organizacijoje ir išsiaiškinti, ar ši organizacija nėra tiesiogiai susijusi su įvykiais Italijoje Bibbiano ir Forteto savivaldybėse, kuriose nustatyta nusikalstama veika įvaikinimo, socialinių paslaugų teikimo bei vaikų teisių apsaugos srityje. VŠĮ „Sotas“ organizacija yra tiesioginis Italijos įvaikinimo agentūrų atstovas. Italijos įvaikinimo agentūros VŠĮ „Sotas“ organizacijai nuolat teikia finansavimą.
6. Išsiaiškinti ar visuomenės įtarimai pagrįsti, kad 2008 – 2015 metais daugiausiai Alytaus bei Druskininkų savivaldybėse, Lietuvos Caritas galimai dalyvavo(tarpininkavo) įvaikinant Lietuvos vaikus užsienio valstybėse. Išsiaiškinti Caritas dalyvavimo(tarpininkavimo) mastus, funkcijas bei veiksmų teisėtumą.
7. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai teisės aktuose įvesti kriterijus, kurie būtų veiksmingi prieš galimus interesų konfliktus tarp socialinių tarnybų ir šeimos bendruomenių.
8. Ištirti ar nebuvo pažeisti teisės aktai įdarbinant NVO,VŠI organizacijose dirbusius ar joms vadovavusius asmenis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija inicijuoja teisės aktų kūrimą tose srityse, kuriose anksčiau dirbo minėti asmenys ir kuriose vis dar dirba buvę šių asmenų kolegos. Ištirti, ar ministras nėra protegavęs jų įsidarbinimo, ar esami darbuotojai nesiekė finansinės naudos savo buvusioms darbovietėms.

Raginame nubusti žmones ne tik Lietuvoje bet ir visame pasaulyje ir netylėti, kai yra grobiami ir parduodami mūsų vaikai. Kad tai yra verslas jau įrodė skandalas Italijoje, Bibbiano. Daugiau info: https://vardanseimos.lt/skandalas-italijoje/

Informuojame, kad prie Tarptautinio protesto oficialiai jau prisijungė: Norvegija, Austrija, Danija, Bulgarija, Serbija, Italija, Ispanija, Naujoji Zelandija, Kanada, Lenkija, JAV, Airija, Vokietija!“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Taip:

  ,,Vardan šeimos” protesto akcija ir reikalavimai Lietuvos valdžiai yra teisingi ir remtini.Žinotina ir tai,kad ,,Barnvernet” ideologija ir vaikų globa prisidengiančių institucijų veikla yra remiama Lietuvos didžiosios žinasklaidos ,ypač LRT,- jų vadovai ar atstovai šmėžuoja nomenklatūrinės neoliberalios žiniasklaidos ekranuose ir puslapiuose.Deja. Būtina pripažinti ir tai,kad S.Skvernelio vadovaujama Vyriausybė,ypač Socialinės apsaugos ir darbo bei Užsienio reikalų ministerijos, iš dalies pritaria ,,Barnvernet ” ideologijai.

  • Žemyna:

   Skvernelis savo pritarimą įrodė, kai jo 240 „džigitų įjojo” į Kedžių kiemą, į jų šeimos privačią teritoriją…
   Ar ne keistai to fone atrodė jo rinkiminės kalbos apie prezidentą su šeima ir vaikais? 🙂 Atrodė, jog kairė su dešine nesusišneka, arba savo paties kovinius nuopelnus užmiršo…

 2. Bet prieš tai, KETVIRTADIENĮ:

  KETVIRTADIENĮ 18 val. BŪSITE DAUKANTO AIKŠTĖJE? (o iš ten 19 val. prie Vrublevskių bibliotekos).
  Tema: „Laisvės kovų atminties trynimui ir šliaužiančiai okupacijai – NE!“
  Visus draugus ir pažįstamus paraginsite? Laiptinėje skelbimą pakabinote, kad kaimynai irgi ateitų? Ir bendradarbius paraginsite? O visų portalų komentaruose, soc. tinkluose ir kt. primenate, kad ketvirtadienį renkamės ginti LT istorinę atmintį, jos Laisvės karius?
  O jei toliau gyvenate – pavėžėjimą susiorganizuosite, kad būtų pigiau, smagiau ir paprasčiau atvažiuoti ir grįžti?

  • ŽEMAITIS:

   Kol nebus aiškus Škirpos ir Noreikos vaidmuo holokauste – tokiose akcijose nedalyvausiu.
   Tautos divyriais gali būti tik NEPRIEKAIŠTINGOS reputacijos žmones!

   • Diedas:

    Seniai aisku ir seniai irodyta, kad ne vienas ne kitas nedalyvavo holokauste.
    Ar tau reikia kad tai rusiskai butu parasyta ir Kiseliovas patvirtintu???

   • Žemyna:

    Žinome, žinome, jau mintinai tą sakinį išmokome. Dėl mūsų neverta tiek tamstos laiko gaišinti ir vis tą patį kartoti. Jei tamstos neįtikina net visų instancijų teismo sprendiniai, tamsta priešingą nuomonę turėsi, tai tebūnie – tai tamstos reikalas. O mes seniai tai žinome. Taip pat ir tai žinome, jog čia ne tik mudu lankomės – paskaitinėja „Alką” ir kiti.

 3. ŽEMAITIS:

  Pritariu protesto akcijos organizatoriams ir pasistengsiu sudalyvauti.

  Leftistinei socialitinei išgirtojo “skandinaviško socializmo” modeliui, ir jo apgailėtinai grimasai – Barnvernet ideologijai turi būti užkirstas kelias!

  • Diedas:

   Sudalyvauk sudalyvauk.Ten kaip tik tokie ir susirinks.
   Norvegijoje apie ta bernevelt zino tik asocialus asmenys turintys reikalu su policija.
   Lietuvoje irgi.
   Klaipedoje maciau kokia publika buvo susirinkusi kovot uz teise lupti vaikus.
   Gerai tik kad beveik nebuvo lietuviskai kalbanciu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: