Prasidedant mokslo metams gerą nuotaiką sostinės gyventojams dovanojo VU studentai (nuotraukos) (1)

Studentų eisena | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Studentų eisena | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vilniaus universiteto (VU) studentai po iškilmingos ceremonijos, paskelbusios naujų mokslo ir studijų metų pradžią iš akademinės aplinkos pasklido į Vilniaus gatves. Sostinės Gedimino prospektu nusidriekė triukšminga ir spalvinga studentų ir universiteto bendruomenės eisena.

Šiemet VU eisenos tradicijai sukanka jau 25 metai, o universitetas švenčia 440-ąją sukaktį.

Kaip  skelbia VU interneto svetainė, ši tradicija gimė 1994 m., kai tuometinis VU rektorius prof. Rolandas Pavilionis Sigitui Sunelaičiui, ėjusiam reikalų valdytojo pareigas, pasiūlė surengti visos universiteto bendruomenės eiseną pagrindine miesto gatve.

„Rektoriui daug tokių idėjų kildavo, aš net nežinau, iš kur jis jas traukdavo. Tiesiog atėjo vieną dieną ir pasakė: „Eikim, parodykim, kad mieste yra universitetas, geriausias ir puikiausias šalyje!“ Ir išžygiavom, pradėjom šitą paradą, kuris dabar sėkmingai tęsiasi. Mano nuomone, labai gera tradicija“, – pasakoja S. Sunelaitis. Ruošdamasis pirmajai eisenai reikalų valdytojas netgi išmatavo žingsnių kiekį nuo Seimo rūmų iki šventės vietos – kad galėtų sudaryti tikslią programą.

Tie, kas šiemet pirmą kartą įeina pro į VU duris ir prie eisenos prisijungti dar nespėjo, universitetas kviečia  iki  rugsėjo 6 d. dalyvauti Vilniaus universiteto (VU) integracijos savaitėje #StudentAUK. Įvadinės savaitės metu pirmakursiai susipažins su VU bendruomene, studijomis, VU veikiančiomis organizacijomis, laisvalaikio ir sporto klubais ir biblioteka, ir visu kuo, kas aktualu „naujajam“ studentui.

Šios eisenos dalyviai linksminosi, šėlo, žerdami entuziazmą, linksmumą ir geras emocijas sau ir visiems, pasitinkantiems mokslo metus.

Sostinėje mokslo metai prasidėjo visus užkrečiančia gera nuotaika, kuri greitai virs į žinių įsisavinimą, darbą ir susikaupimą.

Nuotaikingos akimirkos – A. Sartavičiaus nuotraukose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Joana:

    Peržiūrėjau nuotraukas ir pagalvojau – gal čia ne Lietuvos universiteto šventė? Gal kiniečių, korėjiečių, gruzinų ir dar visokių tautų mišrainė? Ar tai skatina džiaugtis, didžiuotis?…Priešingai – LIŪDNA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: