Renginio „Sostinės dienos“ atradimas – vaizdinė ir garsinė architektūra ant Neries vandens ekrano (0)

Kelias 3D, projektas „Atradimas“ | UAB „Video architects“ nuotr.

Kelias 3D, projektas „Atradimas“ | UAB „Video architects“ nuotr.

Rugpjūčio 30 d., vienas smagiausių Vilniaus miesto renginių „Sostinės dienos 2019“ suburs visus miestiečius bei svečius į kasmetinę šventę. Vasaros palydėtuvės ir rudens sutiktuvės vyks ne tik centrinėse erdvėse, bet ir Neries krantinėje, kuri tampa vis labiau populiarėjančia jaukia susibūrimų vieta.

Rugpjūčio 30 ir 31 d. vėlyvais vakarais, nuo 23.00 iki 01.00 val., šventės dalyviai turėtų išvysti 3D vizualinį projektą „Atradimas“, kurio ekranu taps galingos įrangos į didžiulį aukštį iškeltas Neries upės vanduo. Unikaliai suformuotame ekrane susilies nufilmuoti ir specialiai sukurti, animuoti vaizdai, taip pat įspūdingos projekcinės, lazerinės ir šviesų technologijos bei šiam kūriniui skirta muzika, kurios dalis bus atliekama gyvai.

Ant vandens širmos bus matoma vaizdinė menamo personažo Atradėjo kelionė, t.y. istorija nežemiškos būtybės, kuri klaidžiodama po atvirą kosmosą atranda unikalią planetą. Pradėjęs ją tyrinėti, skenuoti, Atradėjas apkeliauja įvairias šios planetos vietas.  Atradėjo matymas yra kitoks. Jis apverstas, šešėlinis, su atspindžiais ir formų bei šviesų metamorfozėmis. Tai, kas matoma iš jo perspektyvos, yra tikra, tačiau ne iškart suprantama. Ilgainiui paaiškėja, kad tai yra Žemė ir tai, kas ją supa. Kurį laiką čia pabuvojęs smalsusis Atradėjas iškeliauja ieškoti naujų, dar neištyrinėtų pasaulių. Visą Atradėjo kelionę papildys šiam pasirodymui specialiai sukurtas vokalinės perkusijos atlikėjo Žygimanto Gudelio (GON) garso takelis, kurį paįvairins gyvai atliekamos menininko improvizacijos.

Medžiai, 3D projektas „Atradimas“ | UAB „Video architects“ nuotr.

Medžiai, 3D projektas „Atradimas“ | UAB „Video architects“ nuotr.

„Publika išvys savito stiliaus reginį, kuriame parodysime kaip mes, kūrėjai, įsivaizduojame ir kaip matome kasdienę aplinką: kartais per geometrines figūras, kartais per šviesotamsos metamorfozes“, – teigia projekto „Atradimas“ vadovas Linartas Urniežis.

Peizažas, 3D projektas „Atradimas“ | UAB „Video architects“ nuotr.

Peizažas, 3D projektas „Atradimas“ | UAB „Video architects“ nuotr.

Vizualinio projekto seansai (trukmė 12-14 min.) bus rodomi bent po 5 kartus per vakarą, kad kuo daugiau vilniečių ir miesto svečių galėtų mėgautis įspūdingu garsų ir muzikos reginiu. Videoprojekciją bus galima matyti tik dešiniajame Neries krante, Žvejų gatvės pusėje – čia esančioje Neries krantinėje tarp Karaliaus Mindaugo ir Žaliojo tiltų.

Kosmosas, 3D projektas „Atradimas“ | UAB „Video architects“ nuotr.

Kosmosas, 3D projektas „Atradimas“ | UAB „Video architects“ nuotr.

„Sostinės dienos 2019“ vyks rugpjūčio 30 – rugsėjo 1 dienomis.

Visi renginiai nemokami.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Mokslas, Naujienos, Šventės, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: