Priegloba (hostingas) ir jo rūšys (0)

Pixabay.com nuotr.

Pixabay.com nuotr.

Ne vienam, mažiau besidominčiam elektroninio verslo galimybėmis, kyla klausimas, kas yra priegloba (hostingas), ar kokia prieglobos rūšis yra tinkamiausia jo verslui. Priegloba (hostingas) – tai paslauga, kuri skirta palaikyti jūsų turimo tinklalapio veikimą serveryje. Taigi, šiandien neužtenka vien turėti tinklalapį iki visiško jos paleidimo reikia užsisakyti prieglobos paslaugas. Šią paslaugą siūlo ne vienas tiekėjas Lietuvoje ir užsienyje, tad galėsite rinktis iš gausybės pasiūlymų ir planų.

Jeigu esate šioje srityje dar naujokas ir tik pradedate perprasti internetinių tinklalapių valdymo subtilybes, patariame rinktis prieglobos paslaugas iš lietuviškų tiekėjų. Taip ne tik bus patogiau, bet ir kur kas suprantamiau. Svarbu nepamiršti, kad užsisakius prieglobos paslaugas, teks į serverį perkelti ir jau turimą domeną. Tam, kad ši veiksmas nesukeltų papildomų rūpesčių, patariama tiek domeną, tiek prieglobos paslaugas užsisakyti iš vieno tiekėjo. Prieglobos rūšių yra ne viena, tad netrukus plačiau aptarsime pačias populiariausias.

Bendroji priegloba (shared hostingas)

Ši prieglobos rūšis viena dažniausių ir populiariausių tarp pradedančiojo verslo atstovų. Mat užsisakius šią paslaugą, viename serveryje talpinama ne viena, o kelių skirtingų klientų svetainės. Vienas didžiausių šios rūšies privalomų – žema kaina. Šios paslaugos kainos svyruoja nuo kelių iki keliolikos eurų per mėnesį. Taip pat ši prieglobos paslaugos rūšis yra labai lengvai valdoma. Nepaisant turimų privalumų, šios rūšies kai kurie vengia, bijodami rizikuoti. Kadangi serveriu naudojasi ne vienas vartotojas, o daugiau, tinklalapis tampa kur kas mažiau apsaugotas nuo galimų įsilaužimų į serverį. Dėl didesnio vartotojų skaičiaus, svetainė gali veikti lėčiau, strigti. Dažniausiai viename serveryje talpinama iki 10 internetinių svetainių.

Jeigu techninė pagalba veikia greitai ir profesionaliai, tuomet ištikus laikiniems nesklandumams ar trukdžiams, galite jų ir nepajausti.

Žinoma, be abejonės, prieglobos paslaugas siūlantys tiekėjai, tobulina serverio galimybes, plečia paslaugų paketą ir stengiasi užtikrinti kuo sklandesnę serverio veiklą. Taigi, bendrosios prieglobos paslauga naudojasi ne vienas internetinis verslas, elektroninė parduotuvė ir informaciniai tinklalapiai.

Virtualus dedikuotas serveris (VDS)

Ši prieglobos rūšis yra šiek brangesnė nei pirmoji, tačiau turi kur kas daugiau privalumų. Pirmiausia ši paslauga suteikia daugiau galimybių bei yra saugesnė. Vienas svarbiausių skirtumų – įsigytu serveriu naudojasi tik vienas vartotojas.

Tačiau šios prieglobos rūšies vengia pradedantieji. Įsigijus bendrąją prieglobą, ji jau būna visiškai paruošta naudojimui, o virtualų dedikuotą serverį būtina susikonfigūruoti ir administruoti patiems. Šiam papildomam darbui būtina turėti specifines žinias arba įdarbinti dar vieną asmenį. Šis prieglobos tipas dažnai naudojamas svetainėms, kurios generuoja didesnius lankytojų srautus.

Dedikuotas serveris

Vartotojas užsisakęs šią hostingo paslaugą gauna atskirą serverį su pilna kontroles sistema. Labai dažnai dedikuotą serverį perka įmonės, kurios užsiima prieglobos paslaugų tiekimu – perparduoda bendrosios prieglobos paslaugas.

Kategorijos: Mokslas, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: