Seimas suteikė Vyriausybei naujus įgaliojimus (video) (1)

Suteikti nauji igaliojimai Vyriausybei | lrs.lt nuotr.

Suteikti nauji igaliojimai Vyriausybei | lrs.lt nuotr.

Rugpjūčio 20 d. Seimas protokoliniu nutarimą nutarė Lietuvos Respublikos Vyriausybei suteikti įgaliojimus iš naujo, pagal 2016 m. gruodžio 13 d. Seimo nutarimu Nr. XIII-82 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos“ patvirtintą Vyriausybės programą.

Pristatydamas projektą Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis atkreipė dėmesį, kad Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šių metų rugpjūčio 7 dieną dekretu patvirtino jo pateiktą personalinę XVII Vyriausybės sudėtį:

„Noriu pabrėžti, kad XVII Vyriausybės įgaliojimai nesibaigė, jie gali baigtis tik Vyriausybei atsistatydinus arba ją atstatydinus. Todėl mes nekalbame apie naujos Vyriausybės formavimą, mes kalbame apie XVII Vyriausybės įgaliojimų suteikimą iš naujo.“

Vyriausybėje keičiasi trys ministrai – vidaus reikalų ministre teikiama Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime seniūnė Rita Tamašunienė, susisiekimo ministru – tos pačios frakcijos narys Jaroslavas Narkevičius, žemės ūkio ministru – Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos Seime seniūnas Andrius Palionis.

Pristatydamas šiuos ministrus S. Skvernelis pažymėjo, kad naujieji Vyriausybės nariai yra didelę patirtį sukaupę politikai: „Visi trys naujieji ministrai ne pirmą kadenciją dirba Seime, du iš jų yra frakcijų seniūnai, vienas iš jų turi Seimo Pirmininko pavaduotojo darbo patirties. Dirbdami Seime jie susidūrė su gana plačiu klausimų spektru, žino, kaip funkcionuoja valstybė, kaip veikia administracinis aparatas. Esu tikras, kad visa tai padės jiems tinkamai vykdyti ministrų pareigas.“

Protokolinis nutarimas dėl įgaliojimų Vyriausybei suteikimo buvo priimtas už balsavus 75, prieš – 27, susilaikius – 9 Seimo nariams.

Seimo opozicijos atstovai bandė priešintis ketinimams patvirtinti naująją vyriausybę Seimo protokoliniu nutarimu.

Konservatoriai pažadėjo jau šį ketvirtadienį kreipsis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl Seimo sprendimo grąžinti įgaliojimus Vyriausybei protokoliniu nutarimu nesvarsčius naujosios Vyriausybės programos. Konservatoriaus Jurgio Razmos teigimu, Seimo priimtas Seimo statuto 198 straipsniu paremtas protokolinis nutarimas Vyriausybei suteikti įgaliojimus, gali prieštarauti Lietuvos Konstitucijai nes pasikeitusd daugiau kaip pusė ministrų, Vyriausybė turi gauti iš naujo Seimo įgaliojimus tokiu pačiu būdu, kaip jie buvo gauti pirmą kartą, tai yra – Seimui balsuojant dėl Vyriausybės programos.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė esąs įsitikinęs, kad pasirinktas kelias dėl įgaliojimų Vyriausybei suteikimo yra teisėtas, todėl, pasak jo, pagrindo kreiptis į KT nėra.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

1 komentaras

  1. Antanas:

    Skorpionų kova stiklainyje… Kaip gražu, kaip lietuviška… 🤗

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: