Baltijos kino dienos 2019: Kas naujo Baltijos kine? (video) (0)

Baltijos kino dienos 2019 | forumcinemas.lt nuotr.

Baltijos kino dienos 2019 | forumcinemas.lt nuotr.

Rugpjūčio 21-23 d., Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino centrai ir vėl kviečia pažinti kaimyninių šalių rinktinį kiną „Baltijos kino dienose“. Šiemet jau trečius metus rengiama filmų programa žiūrovams vėl siūlys pažinti įdomiausius Baltijos šalių kino filmus, kvies juos į susitikimus su kūrėjais.

Visi „Baltijos kino dienų“ seansai bus nemokami.

Prieš porą metų Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino institucijų inicijuotas projektas, siekiantis skatinti filmų sklaidą kaimyninėse šalyse, kasmet vis auga. Šiais metais Lietuvoje bus pristatyta dar daugiau kaimynų filmų: trys latvių ir net keturi estų vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai kino darbai.

Dėmesio: nemokamus bilietus į visus „Baltijos kino dienų“ filmus bus galima atsiimti kino teatrų kasose likus 1 valandai iki seansų pradžios.

Programa:

Kino teatras „Forum Cinemas Vingis“ (Savanorių pr. 7, Vilnius)

Rugpjūčio 21 d., trečiadienis / 5 salė

18 val. „Rodeo“

rež. Raimas Jorandas (Raimo Jõerand), Kiuras Anarma (Kiur Aarma), Estija / Suomija, 2018 m., 74 min., dokumentinis, V

Dokumentinis filmas nukelia į 1992-ųjų Estiją, kai šalyje buvo paskelbti pirmieji laisvi valdžios rinkimai nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Visų nuostabai tąkart jauniausiu Europos premjeru Estijoje tapo 32 metų Martas Laras (Martas Laaras), žadėjęs ištraukti šalį iš chaoso. Tai istorija apie trapią ribą tarp pasitikėjimo bei nusivylimo ir apie idealistus ir draugus, kurie tapę politikais lieka oponentais.

20.30 val. „Bilė“

rež. Inara Kolmanė (Ināra Kolmane), Latvija / Čekija / Lietuva, 2018 m., 105 min., drama, V

Filmas visai šeimai nukelia į Latviją visai prieš pat Antrąjį pasaulinį karą. Bilė – labai kūrybinga maža mergaitė, deja, stokojanti mamos meilės. Siekdama pabėgti nuo slogios atmosferos namuose ir nuolatinių motinos priekabių, mergaitė paguodos ieško fantazijų pasaulyje. Kartu su kiemo draugais Bilė ryžtasi keliauti į svajonių šalį, apie kurią jai kadaise pasakojo močiutė.

Rugpjūčio 22 d., ketvirtadienis / 5 salė

18 val. „Lotė ir prarasti drakonai“

rež. Janas Poldmanas (Janno Põldma), Heikis Ernitsas (Heiki Ernits), Estija / Lietuva, 2019 m., 78 min., animacinis, V

Nuotaikingas animacinis filmas visai šeimai pasakoja apie šunytę Lotę ir jos jaunėlę seserį Rosi. Smalsuolės išgirsta istoriją apie kažkur toli toli gyvenančius paslaptinguosius ugnį spjaudančius drakonus ir ryžtasi juo rasti. Į kelionę išsiruošusių šunyčių lauks kvapą gniaužiantys nuotykiai, netikėtos pažintys ir įkvepiantys atradimai.

20.30 val. „Picos“

rež. Laila Pakalniņa, Latvija, 2012 m., 66 min., vaidybinis, N-13

Paaugliai – septyniolikmetis Oskaras ir pilnametystės ką tik sulaukęs Matisas, dirba picų kepėjais. Ambicingiems vaikinams tai tik laikinas darbas. Jų planuose – dideli siekiai, tokie kaip, studijos prestižiniame Oksfordo universitete. Bet vienas vakaras aukštyn kojomis apvers visus jų planus, o šviesią ateitį aptemdys net kaltinimai pagrobus vaiką.

Rugpjūčio 23 d., penktadienis / 5 salė

18 val. „Laukite tęsinio“

rež. Ivaras Seleckis (Ivars Seleckis), Latvija, 2018 m., 95 min., dokumentinis, V

Dokumentinėje istorijoje atskleidžiamos septynių labai skirtingų vaikų istorijos – vieni jų turi labai gilias kilmės šaknis Latvijoje, kitų šeimos čia įsikūrė tik po Antrojo pasaulinio karo. Kažkas gyvena su močiute ir nekantriai laukia kol iš emigracijos Anglijoje grįš tėvai, o kažkas svajoja užaugęs tapti verslininku. Skirtinga socialinė ir ekonominė padėtis, istorinis kontekstas ir net tautybė, bet visus septynis vaikus vienija tas pats vaikiškas smalsumas pažinti pasaulį.

20.30 val. „Mažoji draugė“

rež. Monika Simetsė (Moonika Siimets), Estija, 2018 m., 93 min., vaidybinis, N-7

Vienas daugiausiai Estijos kino teatruose žiūrovų surinkęs filmas pasakoja apie stalinmetį Estijos kaime. Viena diena apvers idilišką šešiametės Lelos gyvenimą. Į namus įsiveržus kareiviams ir išsivedus mamą, mažylė, likusi su tėčiu mokytoju, pati turės rasti atsakymus į ramybės neduodančius klausimus: kodėl draudžiama mėlyna-juoda-balta vėliava, kodėl bauginantis NKVD pareigūnas šmirinėja jų namuose ir kaip išmokti gyventi dviveidžiame stalinistiniame pasaulyje, viliantis, kad vieną dieną jos mama dar sugrįš namo.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: