Vilnius greit pradės alsuoti „Sostinės dienų“ ritmu (video) (0)

„Tėtis buvo lakintinis“ („Daddy Was A Milkman“) | Rengėjų nuotr.

„Tėtis buvo lakintinis“ („Daddy Was A Milkman“) | Rengėjų nuotr.

Jau visai netrukus didžiausia Vilniaus miesto šventė pakvies smagiai palydėti vasarą ir su šėlsmu pasitikti rudenį – paskutinį vasaros penktadienį prasidės šiemetinės „Sostinės dienos“. Didysis šventės atidarymo koncertas įvyks Katedros aikštėje rugpjūčio 30 d. nuo 21 val., kur „Sostinės dienų“ pradžią skelbs bene didžiausias jaunimo numylėtinis Eurovizijoje – Fransas iš Švedijos, bei vienas laukiamiausių šiandienos Lietuvos muzikos atlikėjų „Tėtis buvo lakintinis“ („Daddy Was A Milkman“).

Pasaulinio hito „Jeigu aš gailėčiausi“  („If I Were Sorry“) atlikėjas, vienas iš jauniausių Eurovizijos dalyvių, Švedijos dainininkas bei dainų autorius Fransas Džepsonas Volas (Frans Jeppsson Wall) pirmą kartą atvyksta koncertuoti į Vilnių.

Šio atlikėjo vardą (beje, tada jis buvo vos 7-erių metų) popmuzikos gerbėjai išgirdo 2006-ais metais, kai jis kartu su bendraminčių grupe „Elias“ įrašė dainą „Kas čia kietas vyrukas?“ („Who’s da Man“). Bosnių-kroatų kilmės futbolininkui iš Švedijos skirtas kūrinys tapo hitu ir net 13 savaičių išbuvo populiariausių kūrinių sąraše „Sverigetopplistan“. Tais pačiais metais Fransas sukūrė kalėdinę baladę „Linksmybės su kalėdomis“ („Kul med Jul“) ir išleido mini albumą „Kietas vyrukas“ („Da Man“), užkariavusius Švedijos klausytojų dėmesį. Po kelerių metų jaunasis dainininkas, siekdamas palaikyti nacionalinę Švedijos futbolo komandą prieš Europos 2008-ųjų čempionatą, parašė himną „Futbolo šventė“ („Fotbollsfest“).

Kurį laiką nekūręs Fransas į gimtąją Švediją sugrįžo 2016 m. ir dalyvavo viename populiariausių festivalių „Melodifestivalen 2016“, kurio laimėtojas tradiciškai pristato šalį Eurovizijoje. Atlikęs kūrinį „Jeigu aš gailėčiausi“ („If I Were Sorry“) jis sugebėjo tapti laimėtoju ir atstovavo Švediją tarptautiniame Eurovizijos dainų konkurse, vykusiame Stokholme. Švedijos paauglių ir jaunimo dievaitis Fransas – jauniausias atlikėjas, per pastaruosius 30 metų atstovavęs šalį Eurovizijoje. Jo dainos pavergia ir bendraamžius, ir kiekvieną, menantį aistringą beatodairišką jaunystę.

 „ Melas“ („Liar“):

 „Jaunas kaip mes“ („Young Like Us“):

Festivalio „Sostinės dienos 2019“ atidarymo vakaro organizatoriai pateikia išskirtinę dovaną ir tūkstančiams Lietuvos atlikėjų gerbėjų – tai „Tėtis buvo lakintinis“ koncertas.

Teigiamo ir liūdesio dvelksmo kupinos atlikėjo dainos pritraukia daugiatūkstantines minias į koncertines arenas. Prieš keletą metų debiutavęs „Tėtis buvo lakintinis“ greitai pelnė melomanų ir muzikos kritikų simpatijas. Geriausias to įrodymas yra anšlaginiai koncertai: pradedant 2016 m. vasarą vykusio debiutinio albumo +Svajojantis“ („Daydreaming“) pristatymo koncertu ir baigiant didžiausiais karjeroje tapusiais pasirodymais Trakų pilyje, „Compensa“ koncertų salėje Vilniuje ir „Žalgirio“ arenoje Kaune. Kurį laiką gyvenęs ir dirbęs Jungtinėse Amerikos Valstijose, pravarde „Tėtis buvo lakintinis“ pasivadinęs Ignas Pociūnas šiuo metu kuria Lietuvoje, jo dainos nuolat transliuojamos užsienio radijo stotyse, o hito „Breathe In“ perklausų skaičius jutub (youtube) kanale viršija 8 milijonus.

Įvairius pojūčius, teigiamas jausmų būsenas atskleidžianti „Tėtis buvo lakintinis“ elektroninė muzika sulaukė plataus pripažinimo. 2017 m. vykusiose „M.A.M.A.“ iškilmėse „Tėtis buvo lakintinis“ pelnė „Metų proveržio“ ir „Metų elektronikos“ apdovanojimus. 2018 m. pradžioje Ignui Pociūnui pelnytai buvo įteiktas svarbiausias titulas – „M.A.M.A.“ komisija jį išrinko „Metų atlikėju“. „I. Pociūnas yra vienas iš nedaugelio  lietuviškos scenos atstovų, rengiančių anšlaginius pasirodymus Rygos klube „Palladium“ ir „Arena Riga“ arenoje. Dusyk Ignas grojo didžiausioje Baltijos šalių šventėje „Positivus“, jo koncertas sužavėjo didžiausios Lietuvos muzikos šventės „Granatos Live“ žiūrovus, taip pat „I. Pociūnas keletą kartų pasirodė šventėje +Vasaraq mieste“ („Summer In The City“), kur koncertavo prieš britų žvaigždės Džono Njumeno (John Newman) ir elektroninės muzikos legendos „Pumpotaukšlis“ („Röyksopp“) pasirodymus.

2018 m. rudenį I. Pociūnas išleido naują dvigubą studijinį albumą „Suartink mus“ („Intimate Us“). Lietuvoje ir Latvijoje specialiuose renginiuose pristatytas darbas tapo puikia dovana šios grupės muzikos išsiilgusiems gerbėjams.

Keletas „Tėtis buvo lakintinis“ kūrinių:

„Breathe In“ 

„Seasons“ 

„Mr. Nevermet“

Šventės „Sostinės dienos 2019” didysis atidarymo vakaras Katedros aikštėje – rugpjūčio 30 d. nuo 21 val. Ne tik šis, bet ir visi kiti festivalio koncertai – nemokami. „Sostinės dienos” šiemet Vilniuje vyks rugpjūčio 30, 31 ir rugsėjo 1 dienomis.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: