Kaip patogiai įsirengti uždarą terasą? (1)

Fotelis-lova | Rengėjų nuotr.

Fotelis-lova | Rengėjų nuotr.

Greita gyvenimo sparta, darbas, rutina atima itin daug jėgų. Norint jas atgauti, reikia susikurti erdvę, kurioje būtų gera praleisti savo laisvalaikį. Tam puikiai gali būti pritaikoma uždaroji lauko terasa – tereikia išsirinkti tinkamus baldus ir susikurti norimą atmosferą. Tad kyla klausimas: į ką labiausiai reikėtų atsižvelgti, norint įsirengti poilsiui pritaikytą terasą?

Kokius baldus išsirinkti?

Pirmiausia pakalbėkime apie svarbiausią terasos dalį – baldus. Vienas iš šiandienos privalumų, svarbių įsirengiant uždarą terasą, yra tai, jog galima rinktis iš didelio baldų, atsparių neigiamam aplinkos poveikiui, asortimento. Svarbiausia – išsiaiškinti, kaip labiausiai mėgstate ilsėtis ir leisti laisvalaikį. Jeigu mėgstate ramybę, jaukumą ir norite susikurti aplinką buvimui vienumoje, puikiai gali būti pritaikomi šie baldai:

  • Vienvietis krėslas. Krėslas yra vienas svarbiausių baldų, reikalingų norint užtikrinti patogumą. Ypatingai tinka šiuolaikiškas fotelis-lova. Geriausia rinktis iš fotelių, kurie gali apsisukti aplink savo ašį – taip galėsite be sunkių baldų stumdymo pakeisti aplinkos stebėjimo kampą ir įsitaisyti pačioje patogiausioje pozicijoje. Toks variantas tiks ir norint paskaityti gerą knygą, ir tiesiog atsipalaiduoti gurkšnojant arbatą, gėrintis sutvarkytu kiemeliu.
  • Lentynėlės knygoms. Knygos atpalaiduoja mus, padeda nukreipti mintis. Tad norint susikurti poilsio erdvę terasoje svarbu po ranka turėti ir keletą knygų. Pastatykite ar pakabinkite knygų lentyną šalia sienos, netoli sėdėjimo vietos – ten, kur ją pasiekti patogu.

Žmonėms, kurie nori įsirengti uždarą terasą laisvalaikio leidimui su draugais, puikiai tiks šie baldai:

  • Reguliuojama sofa. Puikus pasirinkimas yra modulinė sofa, kuri akimirksniu gali tapti tokia pat patogi, kaip fotelis-lova. Jos labai lengvai išardomos į skirtingas dalis ir gali būti sukomplektuotos iš naujo skirtingais būdais. Tad sulaukus daugiau svečių, kiekvienas galės susirasti geriausią sėdėjimo vietą terasoje.
  • Keičiamo dydžio stalelis. Šis baldas – puikus pasirinkimas norintiems sutaupyti erdvės ir „neužgriozdinti“ terasos dideliu stalu. Iš mažo kavai skirto stalelio baldas gali pavirsti tokiu dideliu, kad tiktų ir viešint daugiau svečių. Neretai keisti galima tiek stalo plotį, tiek ir aukštį.
  • Lentynos indams. Leidžiant laiką su draugais ar šeimos nariais visada svarbu, jog po ranka būtų reikiamų indų. Žinoma, jų pasiimti galite keliauti ir į namo vidų, tačiau tai atima laiko ir yra tiesiog nepatogu. Uždaroje terasoje verčiau pastatyti nedidelę lentynėlę (prie jos gali būti derinamas medienos detalių turintis fotelis-lova ar stalelis), skirtą specialiai taurėms ir kitiems indams – tuomet nereikės nuolat kulniuoti į virtuvę ar valgomąjį.

Norint įsirengti uždarą terasą, svarbu ne tik išsirinkti patogumą užtikrinančius baldus, bet ir susidėlioti juos taip, jog jie teiktų aplinkai kuo daugiau jaukumo.

Svarbu atkreipti dėmesį į detales

Siekiant įsirengti jaukią terasą svarbu atkreipti dėmesį ir į papildomas detales. Pagrindiniai aksesuarai, kuriuos vertėtų naudoti, yra šie:

  • Tai – kone privalomas dalykas, jei norite pasirūpinti jaukumu. Nebijokite pasirinkti modernių sieninių laikrodžių ar pakabinti daugiau paveikslų ant sienų. Puikiai tiks ir pledai, baldų užtiesalai, pagalvėlės, netgi padėklai. Geriausia aksesuarų spalvą priderinti prie tokių baldų kaip fotelis-lova, staliukas ar sofa. Visgi derinimo pagrindu gali būti ir grindys, sienų spalva.
  • Itin daug jaukumo gali suteikti augalai, statomi ant staliuko. Tačiau puiki vieta yra ir kampas šalia krėslo, niša (jei tokia terasoje yra). Viskas priklauso nuo laisvos vietos kiekio, to, ar norite paversti augalus akcentu, ir pačių augalų dydžio.

Taip pat interjero specialistai pataria atkreipti dėmesį ir į apšvietimą. Šviestuvai privalo derėti prie bendro uždaros terasos interjero. Čia itin tinka pakabinami šviestuvai, tačiau verta pagalvoti ir apie toršerus, stalinius šviestuvus.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: