A. Rusteika. Jaunimas – susižavėjęs tuštuma, susitaikęs su valstybės ir tiesos mirtimi (33)

europa.eu nuotr.

europa.eu nuotr.

Pabūsiu senis, kas dabar belieka toks ir esu, po velnių pabumbėsiu ant jaunų. Tais senais, blogais laikais, kai medžiai buvo dideli ir amžinasis gyvenimas buvo čia, mes nemėgom valdžios ir neapkentėm jos pakalikų. Skundikai buvo visuotinai smerkiami ir neapkenčiami.

Didžiausias pagyrimas jaunam būti šauniu. Šaunu buvo nesiklausyti jų muzikos, varomos per televizijos dėžes, šaunu buvo turėti savo subkultūrą ir autoritetus, atskirą, nepriklausomą pogrindinį gyvenimą ir vyresniems nesuvokiamas, savas vertybes.

Mes nepakentėm melo, propagandos, dviveidystės ir šunuodegiavimo ir niekinom komformizmą. Šaunu ir normalu buvo neigti suaugusiųjų prisitaikėlišką gyvenimą, jų baimes ir principų neturėjimą, atsisakymą būti laisvais, bijoti savo nuomonės.

Ar buvo didesnė gėda nei būti komjaunuoliu, savanoriškai pritariančiu melo sistemai ir siekiančiu savo naudos, aktyviai dalyvaujančiu visose valdžios nesąmonėse? Baisi sarmata buvo net tapti įtariamu pataikaujant sistemai vardan karjeros, kalbėti propagandos ruporų tekstais, būti vienu iš jų.

Algimantas Rusteika | asmeninė (feisbuko) nuotr.

Algimantas Rusteika | asmeninė (feisbuko) nuotr.

Dabar viskas stojosi atvirkščiai. Minios jaunų pritaria protų dulkinimo mašinai ir linksmai linguoja kičo kultūros ritmu, miaukia propagandines klišes, šaunu yra būti vienu iš jų, nes taip reikia gyventi. Ir kokia baisi gėda, kai tavo nuomonė kitokia negu valdžios ir pinigų galios pakalikų!

Protesto, kontrkultūros judėjimus pakeitė koncertai, kuriais valdžiai sakoma Ačiū už tai, kad mus šauniai padulkinot! Žvaigždutės gauna prisitaikėliškumo ordinus ir labai ryškiai fotografuojasi rūmuose su vyriausia šalies biurokrate.

Dabar šaunu būti tokiu, kaip visi, priimti viską kaip yra, tuo didžiuotis, daugiau pozityvo, draugai! Jei būsim kitokie, tegu mus nubaudžia, atima mūsų vaikus ir mes tam džiaugsmingai pritarsim!

Jūsų teisingumo jausmai ir prigimtinės vertybės, tėvų tradicijos niekam nerūpi. Visi, kam tas nepatinka, yra valstybės priešai ir Kremliaus draugai. Skundimas valdžiai yra mylima, sava elgsena, pilietiškumo matas ir visuomenės pareiga.

Mes neleisim jums būti kitokiais ir, tūkstančius kartų melą pakartojus, laisvai mąstyti jūs patys nebeišdrįsit, nes jau nežinote, kas tai yra. Ir kas baisiausia, nenorite to sužinoti.

Vis man pasako sutirštini spalvas, taip yra, bet ne taip labai blogai, bla bla bla. Aišku, yra gerų dalykų, meilės ir ateities konkrečiuose žmonėse ir kai pamatau jaunus tėvus su vežimėliu ir išgirstu vaiko balsą sušyla širdis.

Bet mes jau išeinam ir esam būsimoji praeitis. Pralaimėjęs, prarastas, susižavėjęs tuštuma ir susitaikęs su valstybės ir tiesos mirtimi jaunimas. Kuriam gėda būti savim ir Lietuva yra tik krepšinis, himnas, tapinai ir alus. Baisu ne tiek palikti šį pasaulį, kiek palikti jį tokiems.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

33 komentarai

 1. gerardas:

  Jie tai supras(dabartinis jaunimas) bet tai bus jau veliau o gal jau ir per velu.

  • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

   Algimanto Rusteikos apsileidėlių bendraamžių kartos laikmečiu, n_e_t_r_u_k_d_o_m_a_i siautėjo Tautos budeliai Lietuvos naikintojai taip, kad net pusė (!) darbininkų dingo iš Lietuvos. Apsileidusiai autoriaus kartai nedera menkinti jaunimo. Reikia kartų tarpusavio susikalbėjmo (sutartinio veikimo, …), kad (pa)daryti tvarką valstybėje. Baikim bambėt vieni ant kitų.

 2. Joana:

  Gerb. Rusteika palietė skaudžiausią temą. Kol mes vyresni tarp savęs riejamės dėl politinių aktualijų: kovojame dėl valdžios, pykstamės, kad išsirenkame į valdžią vis ne tuos – jaunimas, į kurį dėjome dideles viltis, nusispjovė(skubu pareikšti, kad toli gražu nesuabsoliutinu viso jaunimo)ir nuėjo paviršiumi. Naivūs tie žmonės, kurie laukia ir tikisi, kad jaunimas – mūsų ateitis, jaunimas ateis ir viskas pasikeis…Tai naivių žmonių viltis. Jaunimas užaugo po globalizmo vėliava ir kasdien šeriami šiuo produktu.. Ne veltui švietimo sistemoje jokių pozityvių programų nėra, nes ateities žmogui nereikia būti prisirišusiam nei prie savo žemės,nei prie savo tautos kamieno, kaip ir prie savo gimtosios kalbos. Kokia nususinta tapo gimtoji kalba…Tam, kad jaunimas augtų paviršutiniškas, vartotojiškas, mankurtiško mąstymo, yra metami dideli pinigai į šou verslą. Ir visokie tapinai, užkalniai, valinskai ir t.t. tiktai tarpsta. Įkurta Laisvės partija, vyksta Laisvės piknikai, kur visi renginiai nemokami – eikite jauni žmonės ir linksminkitės… Tai visiškas jaunimo bukinimas, tuštybė, ypač, kai visa tai nukreipta į mažiau išsilavinusį jaunimą, kuriuo labai lengva manipuliuoti ir kurie yra puiki žaliava tokiems demagogams, kai tapinas.
  Ir vėl girdžiu reklamuojantis Tapiną – rugpjūčio mėn. pabaigoje Kaune “Laisvės piknikas”. Kokios laisvės? Ar tokios, kaip ją supranta šis individas? Kas leidžia šiam žmogystai įsibrauti į Kauno erdvę, ir kas jį gali išprašyti iš miesto, kuris dar turi išlaikęs nors nedidelį savo individualumą.

 3. virgis:

  tas kas mato jaunima tik toki ,,, tas automatiskai sau pasiraso mirties nuosprendi ,ir siena stato tarp saves ir sekancios kartos ,kokia j i bebūtų tai ne visuma ir juoda atsisuka pries pati tirstintoja , tai lavono eiles mirstanciam

 4. klausimėlis:

  nepastebi skirtumo – ordinas iš Lietuvos valstybės vadovų ir komjaunuoliškas okupacinės valdžios apdovanojimas?

 5. Ir dar:

  Neįmanoma nematyti to,ka rašo Rusteika.Jis primena klasikini skęstancio laivo kapitoną,narsiai žvelgianti pirmyn ir nyranti į gelmę su laivu.Bet patikekit-jis sėja sėklas jaunimo galvose.kurios ateity sudygs.Matosi,kad sroves kryptis Pasauly keičiasi,mes kaip visada vėluojam,bet tai vis tiek įvyks…

 6. kaunietė:

  Teisingos ir savalaikės mintys. Žinoma, ne visas jaunimas toks, apie kurį rašo Algimantas, bet būten tokio daugiausia. Kaip gera, kai matai jaunimą, kuris atvirai deklaruoja meilę savo Tėvynei ir to nesigėdina. Turime jiems duoti tai ką turime savo viduje ir, kviečiant į Baltijos kelią, paimti už rankos ir vestis kartu.

 7. senis raimis:

  Tikra tiesą tiesą parašėte Algimantai, daugumai jaunimui “išplautos” smegenys, tiesiog užzombinti, mūsų karta tam smegenų perprogravimui buvo atspari, turėjom savo atskirą nuomuonę, požiūrį ir kulturą. Dabar masmedia lengvai įsiskverbia į jaunų žmonių protus suformuoja “teisingą” požiūrį, kur balta, sako juoda ir atvirkščiai.

 8. Bartas:

  Neaimanuokite , mieli mano seniai, kaip ne seniai pasiūlė Tvankstas. Viskas bus gerai tiems vaikams.
  Užaugs, pasens ir taps tokie patys maumai , kaip ir mes.
  Iš komunizmo statytojų laikų. Nežinau , kalbėjo direktorius, dalindamas atestatus, ką tu (pavardė) su juo veiksi. Imk vaike, laimingo kelio. Vaikinas , nežinodamas ką veikti , ” pabaigė raudonu diplomu” aukštąją. Tapo gerbiamu žmogumi.
  Kiti, labiau žinantys ką veiks, nusigėrė , nusivalkiojo , be laiko anapilin iškeliavo.
  Patikėkit , viskas bus gerai , tik viskas bus kitaip, bet mes jau ten nedalyvausime. Niurzgliai.

 9. Pritariu:

  Naivuoliai, nesupratę, ką gerb. autorius norėjo pasakyti. Naivuoliai, kuriems “viskas bus gerai”. Jei naivuoliams virš 18, tai jie tiesiog kvailiai. Nes tik tokie gali nesuvokti, kad gerai nebus niekada, kad esame paskutiniai lietuviai, matę ne globalią, ne juodai- geltonai – rudai nudažytą Lietuvą, girdėję ir šnekėję švaria lietuvių kalba, grybavę natūraliose lietuviškose, o ne IKEA giriose, ir valdę savo valstybę. Dabartinis jaunimėlis – mankurtai; ir kaip tokie gali išugdyti didžiavyrius Tėvynės patriotus ir gynėjus – gamta dar nesugalvojo. Taip tiesiog nebūna.

 10. Justinas:

  Zmogui rupi Lietuva, rupi ateitis. Geras straipsnis! Paskutinis sakinys stipru, kur mintis, kad mirti nebaisu – baisu mirti, zinant, kad palieki ateiti tik mankurteliams. Jaunimas toks visur. Didelese salyse tas gal ne tiek baisu, tik mazoms salims – toks jaunimas, tokia ateitis reiskia visiska pabaiga. Nebus nors ir menko testinumo. Visi giedos vienodas giesmes, rengsis panasiais rubais arba nuoginsis, kalbes viena kalba. MUSU paciu KALTE, tokius isauginome. Tik isskirtinais atvejais – tinkamai aukleti, isaugo netikeliais. Isskirtinais.

 11. Erkė:

  Į 10-tuką. Labai gerai situacija matėsi mitinge dėl generolo Vėtros ir K.Škirpos . Nueinančių susibūrimas. Bulvyčių kokakolos Forum Cinemoje karta……
  Jaunimėlis (o ir mes visi) labai gerai gyvename. Pamiršo, kad numestą duoną reikėdavo pabučiuoti, kad purvinus stribų/miškinių batus kažkas bučiavo, kad namų nesudegintų ir vaikų neiššaudytų. O gal reiktų, kad sugrižtų tie laikai, gal pamatytų, kas yra baimė ir pagarba. Telike Rembo tik telike, gal sudrebėtų kai matys kaip artimą mėsinėja prieš akis…

  • Žemyna:

   Taip, nežino, apie ką kalba, šių laikų pseudoliberalūs visažiniai.
   O mano tėvelių jaunystės laikais kaimyno vaikas matė, kaip keliu ėję jo tėveliai staiga gabalais ore skraidyti pradėjo… Kolaborantai į juos granatą sviedė.

 12. Tvankstas:

  Man patinka gerb. Algimanto Rusteikos straipsniai, malonu skaityti bendraminčio pasakojimus.
  Šį kartą nesutinku, labai jau sutirštinta negerovės, blogybės jaunimo gyvenime, lyg nebūtų gražios atsvaros.
  Reikia prisiminti savo jaunystę ir sugretinti su šiandienos mūsų vaikų jaunyste – aš matau tik žymiai gražesnį jaunimą ir dvasiškai, ir geriau išauklėtą, ir savo siekiais užsidirbti, padoriai medžiagiškai gyventi.
  ‘Tėvai tolerastai, vaikai paiderastai” – stebėtinai daug mano kartos žmonių išsiskyrę, nesugebėję gyventi šeimoje ir ją išsaugoti, jų vaikams lengviau atsiduoti televizinio – gatvinio gyvenimo sūkuriams ir verpetams, bet kiek daug jaunimo iš išsidrąskiusių šeimų siekia būti padoriais šeimos žmonėmis, suprasdami, kad žmogaus laimė yra šeimyninis gyvenimas.
  Jaunam žmogui yra nepakenčiama eiti politikon – seni politikai temato juos kaip savo pastumdėlius, kas užgauna orumą – kam man turi triesti į sielą ‘visažinis’, nesugebėjęs Lietuvoje bent kiek sutvarkyti ekonomikos, netgi šiandien apie tai nieko nenutuokiantis, kad trečdalis tautos nebūtų išguiti į užsienį.
  Nori nenori greitai pamato, kad ‘opoziciją valdo spec. tarnybos’, kaip sakė A.Butkevičius, ir tų kurmių patriotinėse jėgose pilna – jų veikla nusakoma : ‘kaip daryti, kad nieko nepadaryti’.
  Senimas tenegalvoja, kad jaunimas kvailas ir nieko nesupranta apie senimo norą pasijodinėti ant jaunų sprandų vietoj ėjimo kartu į darbą už ateities Lietuvą.
  Senimas neturi supratimo, kaip daro V. Orban ar M. Salvini, už ką yra labai pasitikimi savo šalyse, o jaunuolį, kažką užsiminusį apie jų patirties pritaikymą, iš karto lydi senimo patyčios ir leliojimai, o po to išvada – jaunimas apolitiškas.
  Aš galvoju gerai apie Lietuvos jaunimą, kuriam teks kurti ir turtinti Lietuvą, aš matau daugiau teigiamų dalykų, kai lyginu su savo jaunystės karta.

  • ŽEMAITIS:

   Klystate. Praietyje ir jaunimo tarpe buvo daugiau melo, nenuoširdumo, apsimetinėjimų ir pan, nei dabar. Tai jaučiama ir vyresnėse kartose.

   Šių dienų jaunimas gerokai nuoširdesnis, sąžiningesnis ir t.t.
   Pvz., jei anksčiau “špargalkės” egzamino metu buvo įprastas reiškinys, tai šiuo metu tokių dalykų nesu matęs! Jei kas nors per agzamina turėtų špargalkę – tai kiti studentai to tikrai netoleruotų.
   Jei praeityje viskas buvo “per pažintis” ir tai buvo įprasta praktika net jaunimo tarpe. Šiuo metu, bent jau akademinėje aplinkoje, jokių protekcijų seniai nebėra. Aišku, gal tam pasitarnavo, pvz., ir visiškai nuasmeninta priėmimo į univerus tvarka. Bet rezultatas puikus.

 13. Jaunimas:

  Tas Tiesa 90 proc jaunimo yra isdulkintom galvomis…. Bet ne tik jaunimas yra isdulkintas. Ir tai ne tik šių laikų problema. Kultūrinį skurdą i Pasauly atnešė katalikybė.

 14. Esmė čia kita negu mato autorius. Gyvenimo atvirkštinumo su sovietmečiu negali būti, nes ten gyvenimas vyko nelaisvėje – užtvare, o dabar gyvenimo bendrybė vyksta laisvėje, kuria dėl komunikavo – susisiekimo tiek fiziškai, tiek dvasiškai galimybių yra visas pasaulis. Tas dvasinis turinys, įgautas gyvenant nelaisvėje (uždarai – ir be žodžio laisvės individine prasme) su laisvės siekiu, tapo nebereikalingas esant laisviems, iš čia randasi ta žmogaus dvasinė tuštuma. Apskritai dvasinė laisvė artėdama prie absoliuto linksta virsti tuštuma – fiziniu pasauliu. Ar ne tos krypties proceso vyksmą ir gyvename dabar…

 15. ŽEMAITIS:

  Tai netiesa! Jaunimas šiuo metu yra netgi labai pilietiškas.
  Pilietiškumo augimas jaunimo tarpe buvo stebimas kelis metus. Tai pastebėjo netgi jaunimo politinį dalyvavimą analizuojantys politologai (Jastramskis, Ramonaitė ir kt. paskaitykite jų straupsnius).

  Tačiau nereikia būti net politologu, net nereikia atlikti tyrimu, kad tai pastebėtum. Tai akivaizdu. Tenka bendrauti su studentais, kurie studijuoja visai su politika nesusijusias specialybes. Visai kita sfera. Jei mano studijų laikais ar kiek vėliau jaunimas buvo gana apolitiškas, netgi demonstratyviai apolitiškas, tai dabar yra visai kitaip. Dabar jaunimas daug keliauja, mato kaip yra kitur, lygina su gana atsilikusia konservatyvia, darudimų pilna Lietuvos politine aplinka. Jaunimui nepriimtinos tos pseudovertybės, kurias dažnai Lietuvoje deklaruoja į vyresnes kartas orientuoti politikai ir pan. Tačiau tai nereiškia, kad jaunimas kažkuo blogesnis. Atvirkščiai – jaunimas tampa vis vakarietiškeniu, vis labiau vertybiškai tvirtesniu, vis labiau atsisakančiu iš praeities atėjusių atgyvenusių “vertybių”.

  • Kęstutis:

   “Atvirkščiai – jaunimas tampa vis vakarietiškeniu, vis labiau vertybiškai tvirtesniu…”. O jau patys vakarai su savo liberastija baigia visiškai surūgt, supūt… Tuoj šalia turėsime ne vakarus, o artimuosius rytus… Ką tada “Žemaitį” pasakosi???

 16. jo:

  Man pasirodė, kad autorius neskiria Valstybės nuo konkrečių veikėjų ir jų politikos. Pasigedau autoriaus atskyrimo, jog anksčiau buvo svetima, mūsų šalį okupavusi valstybė, o dabar yra Lietuva ir todėl dabar fotografuotis „rūmuose su vyriausia šalies biurokrate“ yra visiškai ne tas pat, kaip anksčiau fotografuotis su sovietų kompartijos ar komsomolo šulais. Bet tikriausiai tie ant ko pabumbėjo autorius lygiai taip pat nesugeba atskirti Valstybės nuo valdančių veikėjų ideologijos ir supainioję abu dalykus į vieną ima palaikyti arba prieštarauti abiems dalykams iš karto. Daugeliui reikia išmokti skirti paprastus dalykus: pritarti Lietuvos nepriklausomybei, bet nepritarti valdančiam elitui pasirašančiam JTO migracijos paktą ar vykdančiam kt. kenkėjiškus darbus; Pritarti Europos Sąjungos idėjai, bet nepritarti left-liberastų tolerastų ideologijai ir politikai.

 17. Bartas:

  Kad ir labai ” išdulkintom smeginimis” jaunimas , bet Lietuvos kariuomenėje savanorių netrūksta.
  Manau , kad tai labai neblogas rodiklis.
  Bus blogai , bus ir kam pastovėt už Lietuvą. Vo tep.

 18. Skalvis:

  ”Jaunimas – susižavėjęs tuštuma, susitaikęs su valstybės ir tiesos mirtimi ” Dadėčiau: susitaikęs su valstybės, tiesos, teisingumo ir taisyklingumo mirtimi. Tačiau neskubėčiau smerkti jaunimo. Jei serga vaikas, tėvams reikia pas daktarą. Svarbiausia išsiaiškinti kaip taip galėjo nutikti, jog Žmogaus prigimtis, ugdyti savo vaikus, tautą, rasę, protingai naudoti išteklius ir rūpintis gamta – buvo sunaikinta. Juk viskas taip paprasta: gyvenk pagal savo prigimtį – gyvensi ilgai ir laimingai. Kodėl Žmogus pavirto beprasmiu padaru, besirūpinančiu tik vartojimu. Dėl ko Lietuvoje kasmet pasikaria tūkstantis, dešimtys tūkstančių sprunka iš Lietuvos. Kodėl įsiviešpatavo parazitinis šimašizmas ? Gal žinot atsakymą ?

 19. Žemyna:

  Ne visai apie …, bet kažkiek:
  Ekspertai įvardijo didžiausią grėsmę Lietuvai – jei valdžia nesiims veiksmų, tai gali būti pražūtinga
  – delfi.lt/news/daily/lithuania/ekspertai-ivardijo-didziausia-gresme-lietuvai-jei-valdzia-nesiims-veiksmu-tai-gali-buti-prazutinga.d?id=81604365
  Žinoma, politikai tai naudos išvadai, jog būtini imigrantai bei 5-riopa pilietybė…
  Beje, mano „miegamajame” per pastaruosius porą metų nepaprastai padaugėjo slavakalbių.

  • Bartas:

   O pas mane slavakalbiai sulindo į tv.

   • Žemyna:

    TV gali perjungti.
    O kai kažkuriais metais įvyko lūžis, ir tavo ir kaimynų daugiabučio kiemuose, tavo gatvelėje, turgelyje, parduotuvėse, pašte kuo toliau, tuo rečiau lietuvišką žodį išgirsi, kaip jį grąžinti į savo vietą? Kai iš kieme dūkstančio vaikų būrio retai lietuvišką žodį išgirsi, nes viršų ima energingesni slavakalbiai? Net tie, kas lietuviškoje mokykloje mokosi, kieme nelietuviškai šneka. Net mišrių šeimų vaikai, kur tėvas lietuvis, o uošvė vietos slavakalbė, šeimoje kalbama rusiškai, o jų vaikas tėvo kalbos nemoka… Be to, ir aiškiai nevietinių slavakalbių daugėja.

 20. Žemyna:

  Algimantas Rusteika: dinozauro prisiminimai apie ateitį
  – respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/algimantas_rusteika_dinozauro_prisiminimai_apie_ateiti/

 21. ŽEMAITIS:

  Pažvelk į nuotrauką, Algimantai. Kokios nuostabios panelės 🙂 Tad kas tau čia nepatinka?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: