Ruošiamės mokyklai: vaikų psichiatras patarė, kaip protingai suplanuoti mokinio krepšelį ir nuteikti mokyklinuką (0)

Į mokyklą | Asociatyvi nuotr.

Į mokyklą | Asociatyvi nuotr.

Kasmet vasaros pabaigoje tiek moksleivius, tiek jų tėvelius ištinka Rugsėjo 1-osios karštinė: pasiruošti mokyklai tenka tiek save nuteikiant naujiems mokslo metams, tiek apsirūpinant visomis būtinosiomis prekėmis. Tiesa, specialistai įsitikinę, kad šis permainų metas reikalauja šiokių tokių pastangų, o jam pasiruošti gali padėti racionalus požiūris į mokyklinių prekių krepšelį ir kalbėjimasis su savo vaikais.

Patariama rasti laiko pokalbiui apie naujus mokslo metus

Vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys teigia, kad nuteikti vaikus mokyklai yra tėvų darbas. Po vasaros atostogų ir atitrūkimo nuo mokyklos tai gali atrodyti tarsi iššūkis, tačiau pokalbis, anot L. Slušnio, turi būti labai draugiškas ir betarpiškas.

„Ramiai pradėkite kalbą, jog prieš akis – dar vieni nauji mokslo metai. Paklauskite vaiko, ko jis iš jų tikisi, kokių lūkesčių turi, gal nori išsikelti tikslą, o gal svajoja pradėti lankyti naują būrelį? Nesiekite gauti konkrečių atsakymų, labiau stenkitės išklausyti vaiką ir išsiaiškinti jo jausmus. Jokiu būdu negąsdinkite atžalos, priešingai – padrąsinkite, palaikykite viltingą naujo etapo nuotaiką“, – pataria psichiatras.

Skubėti pirkti mokyklinių prekių nepataria

Kalbėdamas apie kitą pasiruošimo dalį – pirkinių krepšelio sudarymą – L. Slušnys tėvus ramina ir ragina neskubėti: „Tėvai turi išsiaiškinti, ko iš tiesų reikės mokyklai, todėl skubėti ir, vos prasidėjus mokyklinių prekių mugei, pulti stačia galva apsipirkinėti, nepatarčiau. Kartais pravartu sulaukti mokslo metų pradžios ir tuomet, pasitarus su mokytojais, keliauti į parduotuvę įsigyti tai, ko iš tiesų reikia“.

Šiai minčiai antrina ir prekybos tinklo IKI komunikacijos vadovė Berta Čaikauskaitė. „Nors mūsų prekybos tinkle prekyba mokyklinėmis prekėmis jau prasidėjo, o asortimentas nuolat pildomas, sulig mokslų metų pradžia tikrai niekas nesustos. Mokyklinėmis prekėmis bus prekiaujama beveik iki pat rugsėjo pabaigos, todėl laiko neskubant apsipirkti ir apsvarstyti būtiniausius pirkinius tikrai dar bus“, – sako B. Čaikauskaitė.

Mokyklinį krepšelį aptarkite su vaikais

Įprastai šalies mokyklos pateikia patariamų moksleiviams įsigyti priemonių sąrašą, į kurį įeina pieštukinė, rašymo priemonės, kokybiški sąsiuviniai, aplankai, spalvotas popierius, piešimui skirtos priemonės ir kita.

Pasak B. Čaikauskaitės, apytikrė suma šioms būtiniausioms prekėms įsigyti šiemet yra panaši kaip ir ankstesniais metais ir turėtų siekti nuo 20 iki 40 eurų (be kuprinės), priklausomai nuo pasirinktų priemonių bei gamintojų.

„Mes galime pasiūlyti rašymo ir piešimo sąsiuvinių, spalvoto popieriaus, kartono, užrašų knygelių, bloknotų, įvairių piešimo ir rašymo reikmenų (pieštukų, akvarelės, guašo, rašiklių ir kt.), klijų, žirklių, liniuočių. Didžiąją mokyklinių reikmenų dalį sudaro vidutinės kainos ir aukštos kokybės prekės“, – teigia B. Čaikauskaitė.

Tuo tarpu vaikų ir paauglių psichiatras L. Slušnys primena, kad su vaikais naują būtinųjų prekių krepšelį taip pat būtina aptarti ir peržvelgti, ką galima panaudoti iš ankstesnių metų.

„Vaikams patariu ramiai paaiškinti apie mokyklinių prekių kokybę, pasakyti, kad čia svarbiau patvarios, o ne būtinai gražios prekės. Kai iškyla problema ir vaikas tiesiog užsigeidžia naujos pieštukinės ar kuprinės, taip pat gerai įvertinkite šį poreikį, išaiškinkite, jog kol kas tokios būtinybės nėra. Toks atviras ir protingas pokalbis bus žymiai reikšmingesnis nei, pavyzdžiui, melas, jog šiuo metu tam neturite pinigų. Be to, vaikus nuo mažumės reikia mokyti tvaraus daiktų naudojimo, tad mokyklinių prekių pirkimas yra puiki proga pradėti apie tai kalbėti su mažaisiais, kartu priimti sprendimus“, – ragina L. Slušnys.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Psichologija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: