Senovinės bitininkystės muziejus kviečia į nauja paroda apie bites (0)

Medus | zum.lt nuotr.

Medus | zum.lt nuotr.

Rugpjūčio 15-ąją,  Žolinės dieną, tikrai verta aplankyti Aukštaitijos nacionaliniame parke esantį Senovinės bitininkystės muziejų, nes lankytojams bus pristatyta nauja, intriguojanti paroda apie bites.

Stripeikių kaime esantis bitininkystės muziejus, iš visų pusių apsuptas miškų ir girių, išsidėstęs 4 hektarų plote. Muziejus įrengtas tradicinėje bitininko sodyboje su pirkia, svirnu, klėtele, tad naujoji paroda įsikūrusi tiek viduje, tiek lauke.

Ypatingas dėmesys čia skiriamas bitininkystės istorijai, bičių šeimos gyvenimui, vaizdžiam bitininko darbo pavaizdavimui, medaus ir kitų bitininkystės produktų pristatymui.

Pasak parodos dizainerės Skirmantės Vaitkevičiūtės, dominuoja sendintas medis, natūralūs gamtiniai atspalviai. Modernios technologijos taip paslepiamos, kad iš pirmo žvilgsnio jų nesimato. Viską stengtasi darniai įkomponuoti į gamtinę aplinką.

Parodoje bus galima įsijungti net į aštuonias mokomąsias programas, paruoštas Aukštaitijos nacionalinio parko darbuotojų. Atnaujintoje hamakų patalpoje bus galima atsipalaiduoti naudojant propolį, kluone lankytojai galės išsikepti meduolių, tradiciniu būdu išsilieti vaško žvakę. Lauko stende net keturiomis kalbomis galima pasiklausyti muziejaus įkūrėjo Bronislovo Kazlo minčių.

Aplankę muziejų lankytojai susipažins ne tik su senoviniais, bet ir su pačiais naujausiais bitininkystės būdais. Galima pamatyti moderniausią stiklinį avilį ir stebėti, kaip koriuose gyvena bitės, pažinti bičių šeimyną iš arčiau – pasmalsauti apie bites motinėles, bites darbininkes ir tranus.

Įdomioji paroda įrengta pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos investicijų fondų priemonę „Saugomų teritorijų ir valstybinės reikšmės parkų tvarkymas, pritaikymas lankymui“. Projektą sumanė ir vykdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM kartu su Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko direkcija.

Senovinės bitininkystės muziejus – vienas įdomiausių tokio pobūdžio muziejų Baltijos šalyse, o su nauja paroda jis taps dar patrauklesnis lankytojams ne tik iš Lietuvos, bet ir kitų šalių.

Rugpjūčio 15 d. Senovinės bitininkystės muziejuje vyks Medkopio pabaigos šventė „Ulioja bitela“ ir ES lėšomis atnaujintos muziejaus parodos pristatymas visuomenei.

Lankytojai kviečiami ne tik į naujai atgimusį muziejų, bet ir į smagų renginį, kuriame sužinos daug įdomių dalykų apie bites. Vyks paskaitos, koncertai, žolynų skulptūrų kūrimas, bičių gaminių ir skirtingų skonių medaus ragavimas, bus pristatomi senoviniai amatai.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: