Ukrainos baleto žvaigždės sužavėjo klaipėdiečius (0)

Olga Konošenko | klaipedosmuzikinis.lt nuotr.

Olga Konošenko | klaipedosmuzikinis.lt nuotr.

Baleto pasirodymų išsiilgę žiūrovai Žvejų rūmuose kėlė audringas plojimų bangas: „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ Klaipėdon bendram gala koncertui pakviestų Ukrainos T. Ševčenkos nacionalinio operos ir baleto teatro bei Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro šokėjų pasirodymas abejingų nepaliko.

Ukrainos baleto žvaigždžių gala koncerto pamatyti iš visos Lietuvos į Klaipėdą suvažiavo šokio gerbėjai, kritikai ir baleto profesionalai. Reprezentacinio Ukrainos nacionalinio teatro baleto trupės pasiuntiniai savo programą Lietuvoje pristatė pirmą kartą.

Gala koncertą, kaip svečius priimančios šalies baleto atstovai, Piotro Čaikovskio „Gulbių ežero“ fragmentu pradėjo Lietuvos primabalerina Olga Konošenko ir talentingas jaunas primarijus Jonas Laucius. Ukrainiečiai scenos pirmenybę suteikė legendinei savojo teatro porai: Švento Stanislovo ordinu bei dviem Kunigaikštienės Olgos ordinais gimtinėje apdovanotai Ukrainos liaudies artistei Olenai Filipievai ir jos partneriui Vitalijui Netrunenko. Jie publiką užbūrė minimalistiškai stilingu duetu iš Rodiono Ščedrino baleto „Karmen siuita“.

Vėliau žiūrovai turėjo unikalią galimybę žavėtis Lietuvoje nematyto nuotaikingo Rikardo Drigo baleto „Arlekinada“ fragmentais, kuriuos pristatė charizmatiškieji Veronika Hordina ir Danilas Silkinas. Pastarasis vėliau sušoko ir energingąjį Vasilijaus Solovjovo-Sedovo „Hopaką“, o balerina Ksenia Ivanenko persikūnijo į aistringą čigonę Mersedes iš Ludviko Minkaus baleto „Don Kichotas“.

Jonas Laucius | klaipedosmuzikinis.lt nuotr.

Jonas Laucius | klaipedosmuzikinis.lt nuotr.

Nepasidavė ir šeimininkai: O. Konošenko jau su kitu partneriu Romu Ceizariu scenoje atliko Aleksandro Glazunovo baleto „Raimonda“ fragmentus. Antroje koncerto dalyje Lietuvos primabalerina atliko garsųjį baleto žanro „hitą“ – „Mirštančiosios gulbės“ solo pagal Kamilo Saint-Saenso (Camille Saint-Saėns) muziką.

Tačiau dramatiškais nuotaikas Žvejų rūmų salėje kaip mat išsklaidė linksmai ukrainiečių poros K. Ivanenko bei Andrijaus Hlavos interpretuotas Mikio Theodorakio „Sirtakis“. O svečių atliktos energingos scenos iš ukrainiečių kompozitoriaus Jurijaus Ševčenkos baleto „Paskui du zuikius“ nejučiomis peraugo į koncerto finalą, prie kurio prisijungė ir Lietuvos baleto artistai.

Koncertą stebėjęs šiųmetinis „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Mantas Daraškevičius, į Klaipėdą su žmona specialiai važiavęs pamatyti žvaigždžių gala koncerto, žavėjosi Ukrainos baleto artistų pasirengimu: „Tai buvo labai aukšto lygio pasirodymas. Scenoje išvydome tikrus baleto profesionalus tiek atlikimo technikos, tiek artistiškumo požiūriu“, – po koncerto nedvejodamas teigė Lietuvos baleto artistas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: