Braino Eno kūrinys „Apollo“ Vilniuje: „Icebreaker“ atskleidė, kokie muzikantai atvyks su grupe (video) (0)

Brainas Eno (Brian Eno) | Asmeninio albumo nuotr.

Brainas Eno (Brian Eno) | Asmeninio albumo nuotr.

Spalio 18 dieną, Vilniuje, garsusis britų ansamblis „Icebreaker“, tikrus savo instrumentų virtuozus subūrusi muzikos grupė su 13-os atlikėjų komandą, surengs koncertą. Renginyje pasirodys ir kultinės grupės „Dead Can Dance“ būgnininkas Danas Gresonas (Dan Gresson), ir daugelio roko įžymybių scenos partneris, gitaros virtuozas B. J. Kaulas (B. J. Cole), ir kiti žinomi atlikėjai.

Jau 30 metų šiuolaikinės muzikos standartus laužanti britų grupė „Icebreaker“ yra vienas iš labiausiai uždegančių ir drąsiausių Europos, o gal ir pasaulio kolektyvų, nuolat peržengiančių skirtingų muzikos krypčių – klasikinės, alternatyviosios, eksperimentinės ar net roko muzikos – ribas. Unikaliu balsu britų muzikos padangėje vadinamo ansamblio veidą formavo garsiausi ir įtakingiausi šių dienų kompozitoriai – Filipas Glasas (Philip Glass),

Michaelis Gordonas (Michael Gordon), Deividas Langas (David Lang), Michaelis Nymanas (Michael Nyman), Geivinas Brajersas (Gavin Bryars), Brainas Eno (Brian Eno), Teris Railis (Terry Riley), Baris Adamsonas (Barry Adamson), Donačas Denehis (Donnacha Dennehy) ir kiti žinomi kūrėjai. Su daugeliu jų ansamblis „Icebreaker“ itin glaudžiai bendradarbiauja ir yra pagrojęs nemažai jų pasaulinių premjerų bei išskirtinių kūrinių, sukurtų būtent šiai grupei.

B. J. Kaulas (B. J. Cole) | Asmeninio albumo nuotr.

B. J. Kaulas (B. J. Cole) | Asmeninio albumo nuotr.

Vienas svarbesnių muzikantų B. Eno „Apollo“ koncertų ture, kuris „Icebreaker“ komandos sudėtyje atvyks ir į Vilnių, yra Dano Gresono – žymiosios art roko grupės „Dead Can Dance“ būgnininkas, prieš keletą metų sugrojęs net 88 koncertus šios grupės ture Europoje, Australijoje, Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje. Su „Icebreaker“ jis bendradarbiauja nuo 2001-ųjų, be to, D. Gresonas groja ir Londono filharmonijos, ir Karališkosios filharmonijos orkestruose, ir Birmingamo operos teatre ir kt.

Braino Eno kūrinys „Apollo“ | Asmeninio albumo nuotr.

Braino Eno kūrinys „Apollo“ | Asmeninio albumo nuotr.

Eno „Apollo“ koncertų ture prie „Icebreaker“ prisijungs ir roko muzikos gerbėjams puikiai žinomas gitaristas B. J. Kaulas. Jau daugelį metų greta solinės kūrybos jis bendradarbiauja su daugeliu roko ir popscenos žvaigždžių, tokių kaip Stingas (kartu įrašyti albumai „Mercury Falling“, „Brand New Day“, „All This Time“), Bjork (Björk „Post“), Robis Vilijamsas (Robbie Williams „Eternity“), grupės „Depeche Mode“, „R.E.M.“ ir kt. Pirmą kartą su „Icebreaker“ B. J. Kaulas pasirodė 2012 m., kai buvo parengta Braino Eno albumo „Apollo“ gyvo atlikimo versija. Apie šį muzikantą Stingas yra pasakes: „B. J. Kaulas yra geriausias „pedal steel“ gitaros atlikėjas pasaulyje“.

Danas Gresonas (Dan Gresson) | Asmeninio albumo nuotr.

Danas Gresonas (Dan Gresson) | Asmeninio albumo nuotr.

Gitaristas Džeimsas Vudrau (James Woodrow), atvykstantis į Vilnių šiame B. Eno „Apollo“ koncertų ture, yra ne tik grupės „Icebreaker“, bet ir „Gavin Bryars Ensemble“ narys, kaip solistas arba kolektyvo sudėtyje pasirodo su BBC simfoniniu orkestru, „London Sinfonietta“, „BBC Singers“, Birmingemo šiuolaikinės muzikos ansambliu ir kt. Gitaros virtuozas dažnai bendradarbiauja su šokio trupėmis ir yra parengęs projektų su „Merce Cunninghamo“ šokio trupe, Londono šiuolaikinio šokio trupe, „Phoenix Dance Company“ ir kt.

 Braino Eno kūrinys „Apollo“ | Asmeninio albumo nuotr.

Braino Eno kūrinys „Apollo“ | Asmeninio albumo nuotr.

Su „Icebreaker“ į Vilnių atvykstantis saksofonistas Bredlis Grantas (Bradley Grantas) groja ir garsiajame kolektyve „Michael Nyman Band“, ir „Quartz“ saksofonų kvartete, ir Londono simfoniniame orkestre. Bosinės gitaros virtuozas Petas Vilsonas (Pete Wilsonas) yra ir žymiojo „Ensemble Modern“ ir „Steve Martland Band“ narys, be to, dažnai pasirodantys su jau minėtais garsiausiais orkestrais.

Džeimsas Vudrau (James Woodrow) | Asmeninio albumo nuotr.

Džeimsas Vudrau (James Woodrow) | Asmeninio albumo nuotr.

Didelė grupės „Icebreaker“ muzikantų sudėtis muzikuodama kuria savitą ir išties unikalų skambesį, į kurį susilieja elektriniai styginiai (Audrė Railei (Audrey Riley), Ema Velton (Emma Welton), klavišiniai instrumentai (Valteris Fabekas (Walter Fabeck), Dominikas Saunderis (Dominic Saunders), gitaros (Džeimsas Vudrau (James Woodrow), Petas Vilsonas (Pete Wilson), pano fleita (Džeimsas Pokas (James Poke), ansamblio vadovas), saksofonai (Bredlis Grantas (Bradley Grant), Rolandas Suterlandas (Rowland Sutherland), Guy Passey), akordeonas (Karenas Strytas (Karen Street), būgnai ir perkusija (Danas Gresonas (Dan Gresson) bei neįtikėtiną garsą kurianti „pedal steel guitar“ (B. J. Kaulas).

Prieš keletą savaičių pasirodė B. Eno interviu apie „Apollo“ albumą ir kaip buvo kuriamas šis kūrinys:

Šiemetinis grupės „Icebreaker“ rengiamas B. Eno kūrinio „Apollo“ koncertinis turas be pasirodymo Vilniuje (spalio 18 d.) suplanuotas tik šiuose Europos miestuose: garsiojoje „Barbican“ salėje Londone, kur visai neseniai Mėnulio misijos 50-mečio dieną (liepos 20 d.) įvykęs koncertas sulaukė milžiniško pasisekimo, „Brighton Dome“ salėje Braitone, „National Concert Hall“ Dubline (Airija), šių metų Europos kultūros sostinėje Materoje (Italija) rengiamuose šventiniuose renginiuose, bei dar vienas ar keletas koncertų Jungtinėje Karalystėje.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: