Teismas nepriėmė visuomenininkų skundo dėl K. Škirpos alėjos pervadinimo (4)

R. Tamkienės nuotr.

R. Tamkienės nuotr.

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) rugpjūčio 8 d. atsisakė priimti nagrinėti trijų visuomenininkų skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2019-07-24 sprendimo K. Škirpos alėją pervardinti Trispalvės vardu bei daugiau kaip 0,5 milijono eurų neturtinės žalos atlyginimo valstybės naudai.

Į teismą dėl K. Škirpos alėjos pervadinimo rugpjūčio 2 d. buvo kreipęsi visuomenininkai: Vladas Turčinavičius, Astra Genovaitė Astrauskė, Algis Avižienis.

Jie prašė panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2019-07-24 sprendimą „Dėl K. Škirpos alėjos pavadinimo pakeitimo pavadinant ją Trispalvės vardu“; priteisti iš Vilniaus miesto savivaldybės tarybos valstybės naudai 501 900 Eur jai padarytos neturtinės žalos atlyginimą bei sustabdyti šio sprendimo vykdymą iki teisme bus išspręstas šis ginčas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, išsprendęs skundo priėmimo klausimą, nusprendė skundo nepriimti nagrinėti, nes pareiškėjai, esą, neturi Administracinių bylų teisenos įstatyme numatyto įgaliojimo ginti viešąjį interesą. Teismas atsisakė priimti ir išvestinį pareiškėjų reikalavimą priteisti valstybės naudai neturtinės žalos atlyginimą, pažymėdamas, jog pareiškėjų reikalavimas dėl K. Škirpos alėjos pavadinimo pakeitimo pervardinant ją Trispalvės vardu yra susijęs su viešuoju interesu, o jį mūsų valstybėje teturi teisę ginti prokuroras, ir būtent jam įstatymu suteikta teisė spręsti, ar yra tam tikroje situacijoje viešasis interesas, kad būtų galima inicijuoti bylą.

Teismo nutartyje pažymima, kad Administracinių bylų teisenos įstatyme yra įtvirtinta, kas turi teisę kreiptis į teismą dėl viešojo intereso gynimo, o būtent: prokuroras, administravimo subjektai, valstybės kontrolės pareigūnai, kitos valstybės institucijos, įstaigos, organizacijos, tarnybos ar fiziniai asmenys.

„Tai reiškia, kad galimybe ginti viešąjį interesą gali pasinaudoti tik tie subjektai, kuriems teisė ginti viešąjį interesą yra numatyta jų veiklą ir įgaliojimus reguliuojančiuose įstatymuose. Vien tai, jog atitinkamas asmuo priklauso kuriai nors iš paminėtų asmenų kategorijų, savaime nereiškia, jog jis gali kreiptis į teismą ginti viešąjį interesą“, – rašoma VAAT pranešima, kuris skelbiamas šio teismo interneto svetainėje www.vaat.teismas.lt.

Šiandien, rugpjūčio 9 d. Seimo nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Vyriausybės atstovą Vilniaus apskrityje, prašydami įvertinti, ar priimant sprendimą dėl K. Škirpos alėjos pakeitimo į Trispalvės alėją, Vilniaus miesto savivaldybės taryba nepažeidė Pavadinimų gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikimo, keitimo ir įtraukimo į apskaitą tvarkos aprašo.

Papildyta

Vienas iš pareiškėjų V. Turčinavičius Alkas.lt redakcijai patvirtino, kad VAAT sprendimas bus skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) bei Generaliniam prokurorui.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: