Seimo nariai dėl K. Škirpos alėjos pervadinimo kreipėsi į Vyriausybės atstovą (6)

Liepos 10 d. mitingas prie Vilniaus miesto savivaldybės prieš ketinimus keisti K. Škirpos alėjos pavadinimą | J. Česnavičiaus nuotr.

Liepos 10 d. mitingas prie Vilniaus miesto savivaldybės prieš ketinimus keisti K. Škirpos alėjos pavadinimą | J. Česnavičiaus nuotr.

Rugpjūčio 9 d. Seimo nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Vyriausybės atstovą, prašydami įvertinti, ar priimant sprendimą dėl K. Škirpos alėjos pakeitimo į Trispalvės alėją, Vilniaus miesto savivaldybės taryba nepažeidė Pavadinimų gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikimo, keitimo ir įtraukimo į apskaitą tvarkos aprašo.

2019 m. liepos 24 d. Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą Nr. 1-140 „Dėl Trispalvės vardo suteikimo alėjai ir jos ribų“, kuriuo nusprendė pakeisti Kazio Škirpos alėjos pavadinimą Senamiesčio seniūnijoje į Trispalvės alėjos ir patikslinti gatvės geografines charakteristikas, gatvės lentelėje rašyti Trispalvės alėja ir pripažinti netekusiu galios Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 1998 m. vasario 4 d. sprendimo Nr. 129 „Dėl vardų suteikimo Vilniaus gatvėms ir tiltui“ 6 punktą.

A. Ažubalio teigimu, „Remigijaus Šimašiaus ir jo rėmėjų sprendimas pakeisti K. Škirpos alėjos pavadinimą į Trispalvės prieštarauja Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro įsakymui Nr. 1V-57, kuris nustato pavadinimų gatvėms suteikimo ir keitimo tvarką. Buvo imtasi neatsakingo istorinių asmenybių nuopelnų Lietuvos valstybės ir krašto istorijai vertinimo. Todėl tikimės, kad Vyriausybės atstovai imsis atitinkamų veiksmų kreipdamiesi į teismą“.

„Prisimintina, kad alėją palei Vilnelę nuo Arsenalo g. iki Sereikiškių parko pavadinti Kazio Škirpos vardu Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė 1998 m. vasario 4 d. atsižvelgdama į Vilniaus miesto pavadinimų suteikimo komisijos siūlymus ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pritarimą. Pavadinimų suteikimo komisijos aiškinamajame rašte, kuriame pateiktas siūlymas pavadinti šią alėją K. Škirpos vardu, nurodoma, kad K. Škirpa buvo Vilniaus karo komendantas 1919 m. sausio 1 d. Gedimino pilies bokšte (pirmą kartą sostinės istorijoje) iškėlęs Trispalvę. Taigi, būtent dėl šio nuopelno alėjai suteiktas K. Škirpos vardas.

Kazio Škirpos alėja Vilniuje - Vilniaus katalogas | vilnius21.lt nuotr.

Kazio Škirpos alėja Vilniuje – Vilniaus katalogas | vilnius21.lt nuotr.

Atsižvelgiant į visa tai, prašome įvertinti, ar priimant sprendimą dėl K. Škirpos alėjos pakeitimo į Trispalvės alėją, nebuvo pažeistas Pavadinimų gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikimo, keitimo ir įtraukimo į apskaitą tvarkos aprašas, kuriame nurodyta, jog pavadinimai gatvėms su asmenvardžiais turi būti parenkami vertinant personalijų nuopelnus Lietuvos valstybės ar krašto istorijai, mokslui, menui, kultūrai, politikai ir kitoms visuomeninio gyvenimo sritims“, – teigia L. Kasčiūnas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

6 komentarai

 1. Išties:

  Pagarba A.Ažubaliui ir L.Kasčiūnui,-ačiū Jums.Kodėl tyli Seimo Kultūros komitetas? O Visuomeninis transliuotojas LRT /pvz. Savukyno laida/ aptarti nūdienos santykius lietuviai- žydai kviečia VI-osios kolonos paslaugius intelektualus,-taip suteikiama didelė dozė politiniam šališkumui , lietuviams vis pertekliniai be pabaigos metami įvairiausi be tinkamos argumentacijos kaltinimai. Tad, kiršinimas tęsiasi.

 2. ŽEMAITIS:

  Manau, kad laikas Kasčiūnui ir Ažubaliui pagalvoti dėl pasitraukimo iš Tėvynės sąjungos.
  Tegul su Dagiu kuria kokią nors naftalininę urakonservatorių partiją 🙂

 3. Ačiū:

  Akivaizdu, kad konservatorių partijoje tikrų konservatorių vos keli. Gabriukas seniai vingiuoja link liberalų. Ir suprantama. Kam jam ta ideologija ir įsitikinimai? Pas liberalus pinigų daugiau. Ar kas galėjo prieš 30 metų pagalvoti, kad konservatorių idėjos šioje partijoje bus palaikomos vos kelių žmonių dėka? Ačiū L. Kasčiūnui ir A. Ažubaliui.

 4. Gabrielė:

  Istoriškai K. Širpos al. pavadinimas šiai vietai l. tinka. Okupantams vokiečiams pasitraukus iš Vilniaus, 1919 m. sausio 1 d. savanoriai, K. Škirpos suorganizuoti, Gedimino bokšte iškėlė Lietuvos trispalvę. Iškėlę jie saliutavo. O K. Širpa pasakė trumpą kalbą. DŽIAUGIUOSI, KAD PIRMIEJI MŪSŲ KARIUOMENĖS ŠŪVIAI NUKREIPTI NE Į PRIEŠĄ, O MŪSŲ VĖLIAVOS GARBEI!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: