Prisijungti kviečia 6 km Naktinis žygis – „Kovos kelyje atsisveikinant…“ (0)

Prisijungti kviečia 6 km Naktinis žygis – „Kovos kelyje atsisveikinant...“ | Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos nuotr.

Prisijungti kviečia 6 km Naktinis žygis – „Kovos kelyje atsisveikinant…“ | Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos nuotr.

Rugpjūčio 24 dieną, Gražutės regioninis parkas bendradarbiaudamas su Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuru Zarasuose kviečia keliauti „Kovos keliu“ Degučių seniūnijoje. 19:45 val. dalyviai rinksis Tiberiados vienuolyno automobilių stovėjimo aikštelėje (Steponiškių k.), kur visi susipažins. O 20:00 val. žygis prasidės ir visi žygeiviai trauks į kelią.

Jau nuo seno, rugpjūčio 24 d., lietuviai išlydėdavo gandrus, išskrendančius žiemoti į šiltuosius kraštus. Be to, 1919 m. rugpjūčio 24 dienos ankstyvą rytą lietuviai puolė bolševikus, norėdami šiuos galutinai išstumtų iš Lietuvos per Zarasus. Vos tik Balčių kalvose prasidėjo puolimas, Pirmojo pėstininkų pulko Pirmosios kuopos vadavietėje, nuo bolševikų paleistos kulkos, žuvo pirmasis karo mokyklos pirmosios laidos diplomuotas karininkas Jurgis Sidaravičius…

6 km naktiniame žygyje „Kovos kelyje atsisveikinant…“ bus lankomas Baltriškių kaimo perlas – Šv. Kazimiero bažnyčia. Sužinoję, ką slepia bažnyčios sienos, žygeiviai ners į jau tamsos prieglobsčio užliūliuotą Jūžinto kraštovaizdžio draustinį ir Beržyno mišką. Čia juos pasitiks Veprio ir Kunigėlio bei Kunigio ežerai, apipinti įvairiomis legendomis. Susipažinę su gamtine Jūžinto kraštovaizdžio draustinio įvairove, žygeiviai pasieks Sendvario mišką ir buvusios Balčių dvaro sodybos teritoriją, valdytą dvarininkų Strutinskų. Žygio kulminacine ašimi taps Sendvario miško aukštumėlėje Nepriklausomybės kovas su bolševikais menantis Lietuvos karininko, ltn. Jurgio Sidaravičiaus kovos ir žūties vietos paminklas.

Paminėję 100-ąsias ltn. Jurgio Sidaravičiaus žūties metines, žygeiviai keliaus Sendvario mišku, per buvusios Balčių dvaro sodybos teritoriją, Beržyno mišką. Galiausiai, grįš į Baltriškes.

Žygio metu bus galima suvalgyti, anot senolių, paskutinius pavakarius. Kadangi, dienos laikas jau gerokai sutrumpėjęs, senovėje pavakarių nuo rugpjūčio 24 d. nebevalgydavo.

Žygio plakatas | Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos nuotr.

Žygio plakatas | Sartų ir Gražutės regioninių parkų direkcijos nuotr.

Kad būtų užtvirtintos žygio „Kovos kelyje atsisveikinant…“ metu užsimezgusios naujos pažintys, pasiekę automobilių stovėjimo aikštelę žygio dalyviai nepuls į transporto priemones, bet atliks refleksiją bei asmeninę savistabą. Visi dalyvausiantieji šsiaiškins, kas ir kodėl žygio metu patiko, kodėl buvo žygiuojama, būtent, taip, ką galima būtų keisti kituose žygiuose, kaip galima žygius tobulinti.

Tam, kad žygiuoti „Kovos keliu“ būtų malonu, patariama avėti patogią avalynę ir dėvėti oro sąlygoms tinkamus drabužius bei turėti žibintus, atšvaitus ar specialias liemenes. Maistas ir gėrimai pagal poreikius. Tačiau jei žadama pasistiprinti „iš peties“, rengėjai prašo nenaudoti vienkartinių indų.

Tėveliai, kurie nori kartu su mažaisiais leistis į žygį turėtų atsižvelgti į tai, jog vaikams iki 10 m. šis maršrutas gali būti per daug sudėtingas.

Žygio dalyvio bilieto kaina 3 €. Žygio pabaiga 23 val. Norintys užsirašyti į žygį turėtų kreiptis į Kristiną Ivanovaitę: kristina.ivanovaite@sartaigrazute.am.lt, arba tel.: +370 678 65085.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: