Nustatomos papildomos apsaugos priemonės Punios šile (0)

Nustatomos papildomos apsaugos priemonės Punios šile | lrv.lt nuotr.

Nustatomos papildomos apsaugos priemonės Punios šile | lrv.lt nuotr.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, siekdamas geriau subalansuoti socialinius, aplinkosauginius ir kitus visuomenės lūkesčius Punios šilui kartu užtikrinant ten augančių vertingų miškų ir jų ekosistemų deramą apsaugą, nustatė papildomas apsaugos priemones šiam vertingam gamtos kompleksui ir pavedė Valstybinių miškų urėdijai ir Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai imtis konkrečių su tuo susijusių priemonių.

„Punios šilas yra unikalus ir išsiskiria didžiule verte, todėl ieškome subalansuotų sprendimų, kalbamės su ekspertais vietos bendruomene, kaip geriausia apsaugoti šį mišką ir ypač vertingas paprastąsias pušis ir egles. Todėl Valstybinių miškų urėdijai buvo pavesta čia nevykdyti miško kirtimų, kol nebus surastas tinkamiausias šiai teritorijai apsaugos mechanizmas“, – sako aplinkos ministras K. Mažeika.

Pavedime VĮ Valstybinių miškų urėdijai pavesta nevykdyti plynųjų sanitarinių miško kirtimų, detaliai išžvalgyti Punios šilo botaninio-zoologinio draustinio teritorijos miškus, o esant kenkėjų išplitimo rizikai numatyti tik būtinuosius atrankinius sanitarinius miško kirtimus. Taip pat urėdijai pavesta nevykdyti Punios šilo botaninio-zoologinio draustinio teritorijoje vidinės miškotvarkos projekte suprojektuotų miško kirtimų, išskyrus jaunuolynų ugdymo kirtimus.

Svarbu priminti, kad reikšminga Punios šilo dalis (457 ha) šiuo metu jau turi gamtinio rezervato statusą, kur jau keliasdešimt metų nevykdoma jokia miškų ūkinė veikla, taigi nevykdomi ir visi minėtieji kirtimai. Likusią Punios šilo dalį užima botaninis-zoologinis draustinis (2 246 ha), kuriame taip pat reikšmingai apribota miškų ūkinė veikla, neleidžiami pagrindiniai plynieji miško kirtimai.

Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai lygiagrečiai pavesta iki šių metų gruodžio 1 d. peržiūrėti Punios šilo apsaugos tikslus. Kadangi visas Punios šilas yra sudėtinė Europos bendrijos ekologinio tinklo „Natura 2000“ dalis, todėl kaip ir kitoms šio tipo saugomoms teritorijoms, įgyvendinant Buveinių direktyvos reikalavimus, reikalinga nustatyti konkrečius apsaugos tikslus.

Naujuosius Punios šilo apsaugos tikslus numatoma patvirtinti dar šių metų pabaigoje. Pagal juos vėliau bus tikslinamas Alytaus miškų urėdijos vidinės miškotvarkos projektas numatant priemones (įskaitant tam tikrų kirtimų atsisakymą), padėsiančias įgyvendinti nustatytus apsaugos tikslus, kartu užtikrinant tinkamą ypač vertingų paprastosios pušies ir paprastosios eglės populiacijų genetinių išteklių apsaugą.

Visos šios priemonės leis ir neišplečiant rezervato tinkamai apsaugoti Punios šilo gamtines vertybes, užtikrinti jau minėtų miško genetinių išteklių išsaugojimą, taip pat biologinės įvairovės apsaugą, kartu subalansuojant ir visuomenės lūkesčius šiam vertingam Lietuvos gamtos kompleksui.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: