Mitinge pasmerktas Šimašius ir pareikalauta atstatyti sunaikintus Lietuvos didvyrių atminimo ženklus (nuotraukos, video) (29)

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Rugpjūčio 7 d. pavakarę, Vilniuje, prie Karaliaus Mindaugo paminklo įvyko visuomeninis mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“.

Apie pusę tūkstančio mitingo dalyvių, susirinkusių priešais Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteką esančioje aikštėje, prie paminklo Lietuvos valdovui Mindaugui reikalavo, kad būtų nedelsiant atstatyti – vienašališku Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus sprendimu liepos 27 d. nuplėšta Lietuvos laisvės kovotojo Jonos Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta nuo 1997 m. kabojusi ant Vrublevskių bibliotekos sienos, kad būtų gražintas Vilniaus miesto tarybos sprendimu pakeistas Kazio Škirpos alėjos pavadinimas ir, kad Vilniaus Lukiškių aikštėje būtų pradėta kovotojų už Lietuvos laisvę memorialo statyba su Vyčio paminklu.

Mitingo dalyviai laikė vėliavas, plakatus ir transparantus su šūkiais: „Reikalaujame nedelsiant sugrąžinti J. Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą į vietą“, „Šimašiau, pasirūpink kanalizacijos „vamzdžio“ nukėlimu. Jo galiojimo laikas baigėsi 2010 m.“, „Raudonojo teroro internacionalistai naikina Tautos ir Tėvynės meilę mūsų širdyse“, „Trindami Lietuvos laisvės aukų atminimą, savo atsakomybės neištrinsite!“, „Lietuvšaudžiai neteisiami?“, „Ne – buvusiems komjaunuoliams = kolaborantams iš UR ministerijos“, „Tylėsime, liberalmarksistai Tautos didvyrius niekins, greit ir Kryžių kalną suars“, „Oriai tautai svetimšaliai, nei vietiniai pataikūnai-mankurtai istorijos nerašo“, „Lietuvšaudžius gerbiame, lietuvius niekiname, LŽB?“,„LŽB Kremliaus filialas?“, „Putin [širdelės ženklas] Kukliansky“, „Kukliansky + Šimašius  antisemitizmo kurstytojai“, „Škirpa ir Noreika kūrė Lietuvą, kolaborantai Lietuvą dirba“, „Neleisime niekam dergti Lietuvos laisvės gynėjų ir jų atminimo!!!“ ir kt.

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Mitinge kalbėjo: Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas Gvidas Rutkauskas, Lietuvos kariuomenės savanoris Kasparas Genzbigelis, partizano Juozo Jakavonio-Tigro dukra, Laisvės kovotojų sąjungos pirmininkė Angelė Jakavonytė, Judėjimo „Lietuva yra čia“ pirmininkas, filosofas Arvydas Juozaitis, Lietuvos laisvės kovų sąjungos garbės pirmininkas Jonas Burokas, „Jaunosios Lietuvos“ partijos pirmininkas Stanislovas Buškevičius, Seimo narys Mindaugas Puidokas, Lietuvos Sąjūdžio, Vilniaus skyriaus vadovas – Leonas Kerosierius, Tautininkų ir respublikonų sąjungos pirmininkas Sakalas Gorodeckis ir Čikagos lietuvė Ligija Tautkuvienė.
 
Mitingo dalyvių patriotinę dvasią dainomis kėlė: judėjimo „Lietuva yra čia“ valdybos narys Saulius Lapėnas, legendinės muzikinės grupės „Poliarizuoti stiklai“ lyderis ir vokalistas  Šarūnas Mačiulis ir bardas Povilas Girdenis.

Mitingui pasibaigus jo dalyvių kuopelė aplankė ir pagerbė Vilniaus Antakalnio kapinėse esantį Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago kapą.

Arūno Sartanavičiaus nuotraukos:

Jono Vaiškūno nuotraukos:

Skaitytojų nuotraukos:

Papildyta

Leonas Milčius | Asmeninė nuotr. Vilniuje 2018 07 04

Leonas Milčius | Asmeninė nuotr.

Alkas.lt redakcija gavo Kovo 11-osios akto signataro, poeto Leono Milčiaus laišką su eilėraščiu, kurį  signataras būtų norėjęs perskaityti mitinge, jei būtų galėjęs jame dalyvauti:

Tėvyne mano

Tėvyne mano, vėl tavo didvyriai apkaltinti,
Nors jie prieš nieką nekalti.
Išpurvinti klastotėm bandantys,
Išdygo šungrybiai keisti.

Ir vėl „savi“ ir vėl „mūsiškiai“,
Praradę tautines šaknis,
Atrodo, virtę bailiais kiškiais,
Nuolankiai linksi ausimis.

Priims bet kokį purvą, kaltę
Už karą, pokario kovas,
Paniekins dorą partizaną
Ir tą, kur Trispalvę iškels

Ant Gedimino pilies bokšto,
Valstybę kurs nuo pamatų,
Kurios lietuviai šitaip troško
Vergovėj Rusijos carų.

Drąsa didžiuojas visos tautos,
Visur didvyriai gerbiami,
Istorikai vien mūsų šiaušias —
Galbūt kažkuo kažkam kalti?

Erelio skrydžiui nepakilti
Be nuosavų, tikrų sparnų.
Dievas mums davė laimę gimti,
Gyvent prie Nemuno krantų.

Neužgesinti Škirpos, Vėtros,
Maironio ir giesmės Kudirkos.
Jei kas ir los, tegul sau plėšos,
Lietuvis liks Tėvyne tvirtas.

2019-08-07
Raudondvaris

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

29 komentarai

 1. Gustavas:

  Palaikau mitinge iskeltus reikalavimus. Visa sirdimi su jumis.

 2. antanas:

  Mitingo reikalavimus palaikau. Bet juos reikėtų papildyti:
  a)kol kolaborantė F.Kukliansky bus LŽB pirminike, susitaikymo su Lietuvių tauta utopija;
  b)kelti klausimą dėl raudonosios partizanės F.Brancovskos, kuri žudė lietuvius rytų Lietuvoje, nepelnyto valstybinio apdovanojimo, išsiaiškinti kas teikė ją apdovanojimui, koks vaidmuo LŽB pirmininkės F.Kukliansky dėl teikimo apdovanojimui.
  c) ar yra bent vienas žydas, kuris Lietuvos okupacijos laikotarpiu gelbėjo lietuvius?
  d) ar yra nubaustas bent vienas žydas, kuris Lietuvos okupacijos laikotarpiu lietuvius skundė, kankino ir žudė?

  • Tvankstas:

   ‘b)kelti klausimą dėl raudonosios partizanės F.Brancovskos, kuri žudė lietuvius rytų Lietuvoje, nepelnyto valstybinio apdovanojimo, išsiaiškinti kas teikė ją apdovanojimui, koks vaidmuo LŽB pirmininkės F.Kukliansky dėl teikimo apdovanojimui.”
   Gerbiamasis, Brancovska, kaip žmogus, žudė gyvulius nacius/ lietuvius, tai už teisingą Lietuvos išvalymą nuo gojų jai buvo skirtas medalis.

  • stasys:

   antanui ..Jus mojuojate tautiniu nesutarimu kardu . Tas kas pirmas ji pakels nuo jo pirmas ir kris .. sako tautinė išmintis . Problema ne Kukliansky ..o Lietuvos valstybės požiūris į savo istorija . Y-betonuoti lietuviu -žydu , lietuviu -lenku istorines nuoskaudas ir po to spekuliuoti jomis politiniu lygiu ( Šimašiaus apsisprendimas) veda prie to kad tautinės nuoskaudos visada liks gyvos ir kraujuojančios . Kiek įtempti tie santykiai rodo žodelis “žydelka” . Butu naudinga jei tie tautiniai santykiai pagaliau imtu gyti . Valdžios politiniai susitarimai su žydu bendruomene kuriu ji laikosi labai preciziškai pačiai Lietuvos visuomenei nedaro jokios įtakos .

   • Žemyna:

    Užaugęs ne ant asfalto (tai ne priekaištas – pati tokia esu!),
    mokantis ne tik bendrinę kalbą, žodžiui „žydelka” jokių nusikaltimų neprimeta.
    Palyginimui pateiksiu visai kitos srities žodžius: brėkšti, brėkšma. Šiuos žodžius girdėdami skirtingų tarmių lietuviai puls į priešingas puses, skirtingų darbų imsis. Ar dėl to jie turi prieš tik bendrinę LK pramokusius teisintis, prašyti leidimo tą žodį tarti ir jiems suprantama prasme juos vartoti? Tarmės dar neuždraustos? Ar irgi, Šimašiui paliepus, o kokiai nors poniai panorėjus, ir šį „praeities šešėlį” paskelbsime netoleruotina atgyvena.
    Jei tamstai netinka tarminiai LT žodžiai, pasidomėkite kt. Vakarų šalių dialektais. Ar tik neteks žagčioti ir springti, o LK paskelbti pačia delikačiausia?

 3. Turėtų būti aišku, kad kol Šimašius nepasitrauks arba teismas nepainaikis jo ir Tarybos sprendimų nieko pasiekti nebus galima. Todėl derėjo, kad mitingo pagrindinis šūkis ir akcentas būtų: “Šimašių lauk!”. Tačiau šito, kaip pagrindinio mitingo akcento ir reikalavimo, kaip pradinio siekiamo tikslo, jame yra pasigestina. Visiškai nesupratinga buvo kelti tokio masto, kaip Lukiškių aikštė, klausimą. Juolab, kad vieningo sutarimo dėl Vyčio ar bunkerio kaip simbolių paminklui Tautoje nėra. Vytis Lietuvos žmogui yra nuolat regimas valstybės herbe, paminklą jam pasistatė Kaunas ir tuo derėtų pasitenkinti. Vilniui kaip valstybės ir Tautos dvasios lopšiui ieškotina dvasingenės išvaizdos simbolio, kurio siužete be abejonės turėtų figūruoti ir moteris. Tad simbolių paminklui Vilniuje gal derėtų pasidairyti liaudies mene, sakmėse, legendose, dainose…

 4. Apie žydų saugumą:

  Faktai akivazdūs: ŽYDAI LIETUVOJE YRA DAUG SAUGESNI NEI IZRAELYJE!!! Šimtmečius gyvendami tarp lietuvių, žydai niekada nepatyrė pogromų. /Mūsų jauni žmonės turbūt net nežino šio žodžio reikšmės./Tuo tarpu kitose valstybėse pogromai buvo vykdomi. O II PK sukėlė ne lietuviai… ir ne jų mintis buvo sunaikinti viso pasaulio žydus. Žydai, kur jūsų sąžinė??? Šimašiau, kur tavo stuburas? Kodėl reikia išsirinkti mažesnę tautą už savąją ir smaugti, žeminti, trinti jos istorinę atmintį? Juk tokį norą amžinai turi Rusija. Ar vykdote jos politiką? Žmonės, kuriw savo gyvybes paaukojo už Lietuvos laisvę mums yra braugiausi. Ir neleisime juos šmeižti. Kada bus pasmerkti žydai 1940 m. kartu su sovietais suiminėję ir dalyvavę žudynėse…

  • Žemyna:

   Bijau, kad šio asmens ausų filtrai tam tikrų žodžių į jo mąstalą nepraleidžia…

  • DRAUGAS. 1992.04.21:

   KGB ranka reabilitacijose. Rasa Razgaitienė.
   S.Wiesenthalio ATSTOVĖ Lietuvoje F. Kuklianskytė nemato jokios problemos dėl KGB nešvaraus darbo vaisių. „Argi tai argumentas, kad negalima tikėti KGB dokumentais apie karinius nusikaltimus” (kaip suprantu, jai nesvarbu, kad JAV perduoti būtent KGB parinkti ?dokumentai, ir ten juos kaip įrodytu, neginčytinu faktu vadovaujamasi)

 5. Gabrielė:

  AČIŪ mitingo organizatoriams.

 6. Taip:

  Ar mitinge dalyvavo prof.V.Radžvilas ?

 7. Atstatyti teisingumą- gražinti Lietuvos didvyrių pagerbimo ženklus.

 8. Tvankstas:

  Nesupratau mitingo prasmės, kuris net nemini pagrindinės priežasties ir siekio ją pašalinti : R.Šimašiaus Lietuvos interesų išdavystės ir jo nušalinimo nuo pareigų.
  Kažkoks drungnas mitingas, be polėkio, aistros.
  R.Šimašiui nušalinti buvo renkami parašai, mintis – kad Vilnius yra Lietuvos sostinė, tai visų lietuvių reikalas, bet nėra anei nuotraukos, anei paminėjimo straipsnyje apie tokį parašų rinkimą.
  Vilnius nėra Vilkaviškis, Šalčininkai / Soleczniki ar Pakruojis.
  Gerb. Žemyna yra liudininkė, nespėjusi pasirašyti.
  Pagal mitingo organizatorius, tai kiekvienas norintis pardavinėti Lietuvą išdavikas gali jaustis saugus, bus pagrūmojama piršteliu ir maldaujama : “susimildamas, nedaryk taip, būk geras”.
  Sueis 500 žmonių, pakalbės, nuleis garą ir toliau lauks sekančios išdavystės iš ligoto išdavystėms Lietuvos išdaviko.
  Lauksime naujų malonumų lyg sadomazochistai iš Lietuvos išdavikų ?

 9. Skalvis:

  ” Pagal mitingo organizatorius, tai kiekvienas norintis pardavinėti Lietuvą išdavikas gali jaustis saugus…” – būtent. Lietuvos karo maro ir energijos mafijai niekas negresia. Visiška laisvė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: