Vyrų ir moterų nesimylėjimo priežastys – panašios ir skirtingos (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Kodėl jis ar ji nenori mylėtis? Su šiuo klausimu susiduria tikriausiai ne vienas poroje gyvenantis žmogus. Atsakymų gali būti išties daug: kartais jie priklauso nuo lyties (moteris ar vyras), kartais – nuo situacijos. Bet kokiu atveju derėtų būti supratingiems ir nesmerkti kito žmogaus pasirinkimo. Taigi, kokios dažniausios tokio nenoro priežastys? Galbūt kartais pagelbėti gali tam tikros priemonės, tokios kaip prezervatyvai ar lubrikantai?

Kodėl moterys atsisako mylėtis?

Tikriausiai daugelis žino tą posakį, jog vyrai kilę iš Marso, o moterys iš Veneros. Tai puikiai atspindi tiek fiziologinius, tiek psichologinius skirtumus. Moterys linkusios dažniau gilintis į tarpusavio santykius ir yra jautresnės, todėl jos atkreipia dėmesį net ir į mažiausias detales.

Fizinio artumo trūkumas

Fizinis artumas svarbus ne tik sekso metu. Jei jūs visiškai neliečiate savo moters, gali būti, kad ji kontakto nenorės ir vėliau. Paprasčiausi poelgiai, tokie kaip rytinis bučinys ar švelnus prisilietimas gali pažadinti šiltas emocijas, sukelti norą mylėtis ir išbandyti įvairias priemones malonumui padidinti (prezervatyvai, vibratoriai, lubrikantai ir t. t.).

Vartojamos kontraceptinės tabletės ir natūralūs hormonų pokyčiai

Nemaža dalis moterų šiais laikais naudoja įvairias hormonines tabletes, kurios, nors ir gali apsaugoti nuo neplanuoto nėštumo, kartais slopina norą mylėtis. Be to, atėjus tam tikram amžiui moters organizme pradeda vykti hormonų pusiausvyros pokyčiai. Dėl to mažėja estrogeno kiekis, silpsta kiaušidžių funkcija, atsiranda makšties sausumas, o tai paveikia ir seksualinį gyvenimą.

Jaučiamas fizinis diskomfortas

Bet koks skausmas lytinio akto metu taip pat moteris verčia atsisakyti sekso. Jei niekada neklausėte, kai jaučiasi jūsų partnerė, pradėkite tai daryti – galbūt priežastis slypi būtent čia. Verta pabandyti būti švelnesniais (tai palengvinti gali ir prezervatyvai su lubrikantu).

Visgi, mylėtis atsisako ne vien moterys. Tačiau kliūtys, dėl kurių mylėtis nenori vyrai – kiek kitokios.

Kodėl to nenori vyrai?

Daugelis vyrų labai vertina laisvę ir nori jaustis įvertinti. Vis dėlto, pasitaiko nemažai atvejų, kai moterys to nepastebi ir pradeda juos riboti ar dar blogiau – smerkti.

Nori užsiimti mėgstama veikla

Viena iš priežasčių, kodėl vyrai kartais nenori sekso, gali būti kita tuo metu rūpima veikla. Dažnai tai būna sporto varžybos ar kompiuteriniai žaidimai. Jei jaučiate, kad partneriui tai svarbu, duokite jam erdvės. Juk laikas, leidžiamas atskirai, dažnai – tiesiog stengiantis pailsėti nuo įtampos, yra reikšmingas abiem. Taip atsipalaidavęs, vėliau vyras pats imsis iniciatyvos ir net nepastebėsite, kaip jo rankose atsiras prezervatyvai.

Nerimauja dėl savo pajėgumo

Partnerės patenkinimas svarbus daugeliui vyrų. Jei bent kartą parodėte nusivylimą po sekso, gali būti, kad tai paskatino partnerio nepasitikėjimą savimi. Vyrai dažniausiai nėra linkę atvirai reikšti jausmų, todėl net ir jausdami nerimą to neparodo. Tokiu atveju labai svarbu kalbėtis: padrąsinti, pagirti ir jokiu būdu neprieštarauti.

Tai, kas vienija tiek vyrus, tiek moteris

Kad ir kokie skirtingi būtų, tiek vyrai, tiek moterys kartais nesimyli dėl vienodų priežasčių. Tai dažniausiai lemia netvirti tarpusavio santykiai, įsisenėjusi rutina bei įtemtas, psichologiškai sunkus darbas.

Nepasitenkinimas santykiais

Tarpusavio ryšys poroje yra labai svarbus, todėl jei santykiai nėra geri, seksas dažniausiai nėra prioritetas nei vyrams, nei moterims. Tokios emocijos kaip pyktis ar nepasitikėjimas taip pat neskatina mylėtis. Įvairios erotinės prekės (prezervatyvai, sekso žaislai) gali pagerinti sekso kokybę, tačiau visų pirma reikia išspręsti nepasitenkinimo priežastį. Jei jau kurį laiką jaučiate tvyrančią įtampą, pats metas nuoširdžiam ir atviram pokalbiui, kuris gali padėti išspręsti problemas.

Nerimas dėl darbo

Šiais laikais atsiriboti nuo darbo tikrai ne visada lengva. Tam, kad santykiai būtų harmoningi, tiesiog susitarkite, jog tam tikru metu jūsų telefonai bus išjungti ir visą dėmesį skirsite vienas kitam. Sudėtinga atsipalaiduoti? Atlikite švelnų masažą, pasimėgaukite artumu žvakių šviesoje ar tiesiog sužaiskite intriguojantį žaidimą.

Įsivyravusi rutina

Jeigu jaučiate, kad partnerė ar partneris prarado susidomėjimą jumis, galbūt seksas tapo per daug nuspėjamas. Tuomet galite išbandyti tokias priemones kaip kvapnūs ar skoniu papildyti prezervatyvai, taip patvibratorius ar kitokius sekso žaislus. Jos paįvairina kasdienybę ir leidžia patirti didesnį malonumą. Be to, verta pasidomėti ir naujomis sekso pozomis, kurios gali nustebinti jus abu.

Supratingumas, atidumas poreikiams – savybės, svarbios kiekvienuose santykiuose. Ugdykite šią savybę tiek savyje, tiek partneryje: tai gali pagerinti jūsų intymų gyvenimą ir tiesiog sustiprinti tarpusavio ryšį.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: