„Iš savo varpinės“: A. Avižienis: Kinijos ir JAV grumtynės dėl milžiniškos teritorijos. Kas nugalės? (video) (3)

Vitalijus Balkus ir Algis Avižienis | Youtube nuotr.

Vitalijus Balkus ir Algis Avižienis | Youtube nuotr.

Pietų Kinijos jūra – tai milžiniškas 3,5 milijonų kv. km. plotas, kurio 90 procentų Kinija laiko savo teritorija. Septynios kitos, mažesnės Rytų Azijos šalys, tame tarpe ir Filipinai, Vietnamas ir Malaizija nenori pripažinti Kinijos teritorinių pretenzijų ir prašo JAV pagalbos, ginant jų interesus šiame regione. Per Pietų Kinijos jūrą eina trečdalis viso pasaulio prekybos.

Nemanykime, kad mes per toli, kad nepajusti atgarsių jei konfliktas pasieks „karštą“ stadiją. Todėl su dideliu malonumu „Iš savo varpinės“ pristato temą, kurios ir vėl nerasime mūsų spaudoje, kur nuogi užpakaliai ir kriminalai seniausiai dominuoja ir rimtiems dalykams vietos lieka vis mažiau.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

3 komentarai

 1. Tvankstas:

  Noriu padėkoti gerb. Algiui Avižieniui už akiračių plėtimą ir gerb. Vitalijui Balkui už tą patį.
  Jūsų laidos nuostabios – kūno ir dvasios sveikatos Judviem, blaivaus proto ir sėkmės šviečiant.
  Dabar keletas pastabų.
  Kinija savo prekybos uždarbį sudeda į USA obligacijas, kurios niekinės, taip tapo tvirti vergo ir vergvaldžio santykiai.
  Kinija kuriama nauju Golemu, leidžiama pagasdinti kaimynus, jei jie nusprendė nebebūti daugiau ‘ruduoju mažuoju broliu’, kaip Filipinų prez. R. Duterte išsireiškė.
  Kinijos jūrinis imperializmas veda prie stipraus ASEAN bloko su Filipinais, Brunėjumi, Malaizija, Indonezija, Vietnamu, neabejotina Tailandu ir pasmerktuoju Taivaniu, kurio nepripažįsta Kinija ir laiko separatistiniu atskalūnu, ir šitam ASEAN blokui vadovaus ‘vyresnysis baltasis brolis’ USA.
  Kam naudinga visa tai ?
  Tik karinei USA pramonei ir finansiniam oligarchatui.
  Taip kuriamos dirbtinės grėsmės ir dirbtinė gynyba nuo jų.

 2. Skalvis:

  Du dalykai: 1. Amerikos generolai viešai pripažįsta, jog Kinijos kariniai pajėgumai taip pažengę, kad JAV neturi jokių galimybių ten ginčytis jėga. 2. Abi šalys priklauso tam pačiam, kaip ir TSRS ar ES , penkiakampės žvaigždės klubui ir visi tie konfliktai – akių dūmimas.

 3. Tvankstas:

  Amerikos generolai taip kalba, kad karinis kompleksas gautų užsakymų, patys generolai klestėtų. Teisingai pastebėjote apie penkiakampės žvaigždės klubą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: