R. Karbauskis siūlo kartu su Lietuvos paštu padėti vienišiems žmonėms (1)

Lietuvos paštas | sumin.lt nuotr.

Lietuvos paštas | sumin.lt nuotr.

Rugpjūčio 6 d., 13 val. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas bei šios partijos frakcijos Seime seniūnas Ramūnas Karbauskis susitiks su akcinės bendrovės „Lietuvos paštas“ direktore Asta Sungailiene, pašto tinklo padalinio vadovu Jonu Sadausku bei Pasaulio lietuvių bendruomenės atstove Vida Bandis.

Susitikime bus aptartos galimybės, remiantis užsienio gerosios praktikos pavyzdžiais, Lietuvos paštui pradėti teikti socialiai orientuotas paslaugas gyventojams.

„Lietuvoje yra daug vyresnio amžiaus žmonių, kurie gyvena vieniši, toliau nuo savo vaikų ir giminaičių. Susitikime aptarsime galimybes teikti socialiai orientuotas paslaugas pagyvenusiems ir vienišiems žmonėms.  Pavyzdžiui, Prancūzijos pašte galima užsakyti  pagyvenusių giminaičių aplankymo paslaugą, kur pašto darbuotojai kartą per savaitę, o susitarus – ir dažniau, aplanko atokiose vietovėse gyvenančius artimuosius ir pasidomi, kaip jiems sekasi, užduodami iš anksto sutartus rūpimus klausimus, o paskui, paštininkas, gavęs atsakymus, kartu su savo pastebėjimais apie senolį, informaciją perduoda artimiesiems, kurie tą paslaugą užsakė“, – sako R. Karbauskis.

Pasak jo, kaip praneša Prancūzijos paštas, tokia paslauga leidžia ne tik artimiesiems stebėti senjorą, žinoti, kad jis yra periodiškai aplankomas, bet ir senjorai jaučiasi mažiau vieniši – su jais reguliariai pasikalba atvykstantis paštininkas ir skiria tam laiko. Prancūzijoje tokios paslaugos užsakymas senjoro artimiesiems kainuoja 20 eurų mėnesiui.

Ramūnas Karbauskis | asmeninė nuotr.

Ramūnas Karbauskis | asmeninė nuotr.

Panašias paslaugas turi Suomija, Kanada, Japonija bei kitos šalys. Kalbant apie šių paslaugų naudą pabrėžiama, kad tokia paslauga naudinga senstančiai visuomenei, padeda vienišiems senjorams ilgiau savarankiškai gyventi savo namuose, padeda jiems kovoti su vienatve, o kartu leidžia laiku identifikuoti senolių poreikius ir iškviesti jiems būtiną pagalbą – pvz. gydytojus, socialinius darbuotojus.

R. Karbauskis pastebi, kad paslauga, kuomet pašto darbuotojas lanko vienišą žmogų, taip pat labai aktuali emigrantams, kurie dirba užsienyje ir negali dažnai lankyti savo senyvo amžiaus tėvų ar kitų giminaičių.

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas – didžiausia pašto paslaugas teikianti bendrovė šalyje. Puoselėdama gilias tradicijas bei teikdama profesionalias paslaugas, įmonė užsitarnavo didžiulį  gyventojų pasitikėjimą. Profesionalių darbuotojų komanda kas mėnesį aptarnauja daugiau nei 800 tūkstančių klientų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Ukrainos balsas, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: