S. Buškevičius. Kodėl aš visgi norėčiau padėkoti R. Šimašiui (12)

Stanislovas Buškevičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Stanislovas Buškevičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Remigijus Šimašius savo veiksmais, nukreiptais prieš istorinę tautos atmintį ir garbę, sugebėjo per kelias dienas sukelti masinę patriotizmo bangą, privertė lietuvius labiau pasidomėti savo istorija, šaknimis ir tie, kas nežinojo, kas yra Kazys Škirpa bei Jonas Noreika-Generolas Vėtra, dabar apie šiuos žymius lietuvius žino neblogiau už mokyklos istorijos mokytoją.

R. Šimašiaus dėka mes pamatėme tikrąjį Seimo narių veidą. Kai aš asmeniškai kreipiausi į visus,  kad būtų R. Šimašiaus darbai įvertinti teisėsaugos, tai padarė tik keli Seimo nariai iš 141 nario. Tai rodo, kad valstybės pavojaus atveju 90%  Seimo narių pabėgtų iš Lietuvos arba „persidažytų“. Mes pamatėme bedantę kai kurių taip vadinamų patriotinių partijų ir organizacijų, ypač jų vadovų laikyseną,  kai realūs veiksmai, stabdant R. Šimašiaus siautėjimą, buvo pakeisti į apsimestinį susirūpinimą bei pasipiktinimą, idant neprarasti rinkėjų balsų.

Mes pamatėme, kad tikra jėga ir patriotizmas slypi eilinio lietuvio, mokytojo, darbininko, pensininko, studento ir kitų sieloje. Jie aukoja savo asmeninį laiką, kuklias lėšas, piketuoja, rašo, degina žvakutes, neturėdami pinigų ir teisinio išsilavinimo kreipiasi į valstybės institucijas, bando priešintis Lietuvos dvasinei okupacijai ir mankurtizmui. Šioje situacijoje išryškėjo kas yra kas – dauguma politikų, ministrų, visuomenės veikėjų pasirodė labai blogai- jie bailiai ir abejingai stovėjo ir toliau stovi nuošalyje…

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

12 komentarų

 1. G. Vareikis:

  Taip, teisingai parasete. Tik ANTRASTE, siuo atveju, visai NETINKAMA , negera. Net jei ir zmones, po sio R. Šimašiaus barbarisko akto ir pradejo intensyviau dometis istorija ar , ir pakilo ju patriotizmas – Šimašiui nera ko dekoti, net ir ta perkeltine / RETORINE prasme. Neturejo buti sio vandalizmo. Geriau, kai grazius jausmus issaukia, kokie tai teigiami visuomenes ivykiai, o ne susidorojimas su musu istorija, su jau mirusiais zmonemis, kurie jau nebegali apsiginti.

 2. Leonora:

  Taip, Jūs teisus. Matote, jie jau turi gerus atlyginimus, Seimo kėdes, mano esą modernūs ir “protingi”, todėl nenori to prarasti. Lietuvą jie jau matuojasi pagal savo asmeniškos gerovės lygį. Deja, visada tik paprasti žmonės palaikė lietuviškumą (per lenkmetį ir spaudos draudimą), stovėjo savo kūnais apsupę parlamentą Sausio dienomis, o kariškiai nedrįso pulti, sakydami “per daug mėsos”. Tie, gi, apie kuriuos jau Maironis rašė: “mano gudrūs draugai greit į žmones išėjo” – nesikeičia. “Dėl trupinio aukso ir gardaus valgio šaukšto” pasiruošę susitaikyti su pažeminimu, kad tik galėtų ir toliau semti rieškučomis tą “auksą”, kuris, deja, pavirs jiems medžio anglimis (kaip jau buvo tiems šauniems ir gudriems Lietuvos Vyriausybės nariams, nesutikusiems pasipriešinti raudonajam marui, kuriuos sovietai paskui vis viena sušaudė). Kai kurie jų pradėjo mokyti tautiečius, kad, esą, “nepulkite žydų”, nors niekas jų nepuola, tik pasako tiesą apie ne kuriuos, kad nesielgtų negražiai. Užtat tie mokytojai patys žada savo įsitikinimus pasidėti į muziejų. Deja ir aš ilgai su tokiais taikiausi, daugiau taip nebus.

 3. Paulius:

  Tautininkai, jaunoji Lietuva, LYČ privalo susivienyti ir tapti stipria tautine partiją, kuriai vadovautų A. Juozaitis

 4. Bartas:

  Teisingai Stanislovai sakai. Tačiau, kurie tą žino , mato – yra mažuma. Nei mes , tą daugumą perrėksim, nei mes ją priversim rinkti kitus, tautiškai susipratusius. Neturim jėgos, o kodėl? Manau , kad einam kas sau. Neturim apie ką vienytis.
  Paminėtas A. Juozaitis – šaunu. Tik klausimas , kur jis. Juozaitis turi būti MATOMAS. Kur? Visur. Manau suprantamai pasakiau.

 5. Vietoje pavogtos lentos ,turime pastatyti paminklą generolui Vėtrai ,jis to vertas. Kur paaukoti galima Paminklo statybai?

   • Gabrielė:

    Su paminklais pas mus problema. Štai prie Noreikos rado ko prikibti, bet ir V.Kudirkai ir J. Basanavičiui paminklai kilo labai sunkiai. Praėjo dešimtmečiai kol jie atsirado. Kokius kalnus reikėjo perkopti…Šviesuoliams Vileišiams paminklas pastatytas didžiaja dalimi už giminių lėšas, prisidėjo ir aukotojai, o savivaldybė tik trinkeles sudėjo. Bandyta pastatyti paminklą Vytautui Didžiajam…kur jis? O periperijos su Lūkiškių aikšte…Pilsudsiui, Leninui buvo skirta…tik ne VYČIUI…Štai koks vaizdas susidaro!!! Ir tai vyko prie įvairių merų ir seimų. Ant jų visų “stogas”, valdžiažmogiai pasirenka sotų bet negarbingą, bailų gyvenimą. Ir viskas gula ant eilinių piliečių pečių, kuriems kažkos jų klapčiukas prikabino runkelio etikete…

    • Ir dar:

     O tie, kurie bando išsaugoti ar įamžinti savo tautos garbingą praeitį yra marginalai, populistai, nacikai, runkeliai, atgyvenos tautininkai, provincialai ir t.t. O kas jie tokie? “Sveiko proto liberalai”? Prisimenam tą jų šūkį…sveikai protaudami kyšius iš MG ėmė, o dabar,gal, jau neįma. Nejau sveiką protą prarado? Beje, nesvarbu kaip vadinasi dabartinės partijos – visos didžiosios pagrindinės partijos eina neoliberalizmo keliu. O tuo keliu einant jokios atminties, jokios tautos…Klausimas, kodėl jos visos pamynė savo ideologijas? Kas suviliojo sukti kitais keliais…? Arba juos šantažuoja ar remia finansiškai…bet ranka ranką plauna, tada reik būti prie kojos.

 6. Žodžio laisvė...:

  Drąsūs šiandienos kalbėtojai,ar nepamiršite po mėnesio savo kalbų ir vėl tapsite nuolankiais toleran-
  tais, kaip buvo iki šiol ištisus dešimtmečius.O kolonistai ir okupantų kolaborantai aktyviai veikia dieną naktį nesustodami.Vareiki,pakalbėjai ir tamsta,tik ką norėjai pasakyti taip ir nesupratau.Esi berželis
  svyruonėlis.O va Pranckietis Ariogaloje apie Vytį pasakė,kad jis stovi Lietuvos širdyje.Davė suprasti,kad Vyčio Vilniuje nebus.Pranckieti,susirink meškeres ir eik meškerioti.Bestuburiai šliužai atsidūrę valdžios
  olimpe tyčiojasi iš Tautos ,kuri jam iškovojo laisvę ir suteikė galimybę naudotis valdiškomis privilegi-
  jomis ignoruojant rinkėjų nuomones.

 7. Žemyna:

  Kas buvote neseniai prie Valdovų rūmų, ar neatkreipėte dėmesio – ar Lietuvos Vytis vis dar yra virš vartų?
  Ar ponas Š. jo pas save dar neišnešė? Ten visgi ir aukso, ir sidabro esama… Gal reiktų kamerų ten pakabinti bet kelias, kol po sostinę blaškosi tokių polinkių turintys žmonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: