Rugpjūčio 7 d. Vilniuje telkiamas mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (67)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Rugpjūčio 7 d., trečiadienį, 18 val. Vilniuje, prie Karaliaus Mindaugo paminklo vyks  mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ Mitingo rengėjai, skelbiantys Feisbuke kreipimąsi į Lietuvos istorinės atminties išsaugojimu neabejingiems Lietuvos piliečiams, rašo:

„Vilniaus meras Remigijus Šimašius kartu su savo parankiniais šmeižia, daužo ir naikina Lietuvos Laisvės kovų Didvyrių atminimą: 2019-07-24 d. Vilniaus sav. Tarybos posėdyje 21-o Vilniaus tarybos nario sprendimu panaikintas 1941 m. Birželio sukilimo prieš SSSR okupantus vadovo pulk. K. Škirpos alėjos pavadinimas. Prieš tai R. Šimašiaus pasekėjas apsišaukėlis Stanislovas Tomas kūju sudaužė karininko Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą ant Lietuvos Mokslų Akademijos Vrublevskių bibliotekos sienos. Visuomenei pareikalavus, Vilniaus savivaldybė suklijuotą lentą sugrąžino, bet R. Šimašiaus vienasmeniu sprendimu liepos 27 dieną, 4 val. ryto lenta buvo „Grindos“ darbininkų grubiai nupjauta ir išvežta į šiukšlyną „saugoti“… Kas kitas? Vincas Kudirka? Jonas Basanavičius? Karalius Mindaugas? Neliečiamos Vilniuje tik NKVD ir KGB žudikų „atminimo“ lentos. Grįžta gūdūs sovietų laikai, todėl pasipriešinkime, ginkime Lietuvos Laisvės kovų Didvyrių šventą atminimą!“, – rašoma mitingo rengėjų kvietime.

vetra-skirpa-plakatai-alkas-lt-k-tamasausko-nuotr2Kaip žinia, vienašališkas Vilniaus miesto mero R. Šimašiaus sprendimas slapčia nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato sienos nuplėšti Lietuvos didvyrio, partizano Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą sukėlė didžiulį Lietuvos visuomenės pasipiktinimą.

„Neleiskime klastoti, perrašyti savo Tėvynės istorijos! Ginkime savo laisvę ir teisę patiems nuspręsti, kas nusipelnė Tautos pagarbos! Kviečiame Lietuvos žmones rinktis su gedulo žvakelėmis, gėlėmis Didvyriams, protesto plakatais, vėliavomis, Didvyrių nuotraukomis ir dainomis Lietuvai, jos gynėjams rugpjūčio 7 d., trečiadienį, 18 val. į protesto mitingą!“, – kviečia mitingo rengėjai: Astra Astrauskaitė, Kęstutis Tamašauskas, Arturas Grigas, Algis Avižienis, Vaidotas Jakubonis, Rūta Tamkienė, Vladas Turčinavičius, Sakalas Gorodeckis, Povilas Girdenis, Dalia Tarailienė ir ragina registruotis šiam įvykiui sukurtame Feisbuko puslapyje Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“.

Alkas.lt, K. Tamašausko nuotr.

Alkas.lt, K. Tamašausko nuotr.

Papildyta

Mitingo rengėjai reikalaus, kad Vilniaus miesto savivaldybė sugrąžintų Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lentą atgal, ant Vrublevskiu bibliotekos pastato sienos. Taip pat reikalaus, kad būtų atšauktas sprendimas dėl Kazio Škirpos alėjos pervadinimo Trispalvės alėja.

Mitinge turėtų pasisakyti: Judėjimo „Lietuva yra čia“ pirmininkas, filosofas Arvydas Juozaitis, Lietuvos Sąjūdžio, Vilniaus skyriaus vadovas – Leonas Kerosierius, Tautininkų ir respublikonų sąjungos pirmininkas Sakalas Gorodeckis, „Jaunosios Lietuvos“ partijos pirmininkas Stanislovas Buškevičius, partizano Juozo Jakavonio-Tigro dukra Angele Jakavonyte, Lietuvos laisvės kovų sąjungos garbės pirmininkas Jonas Burokas, buvęs JAV diplomatas Algis Avižienis.
 
Mitingui vadovaus Pilaitės dramos teatro vadovė, visuomenininkė Dalia Tarailienė.

Dainuos: bardas Povilas Girdenis, aktorius ir bardas Giedrius Arbačiauskas, „Poliarizuoti stiklai“ Šarūnas Mačiulis, judėjimo „Lietuva yra  čia“ valdybos narys Saulius Lapėnas.

Mitingo pabaigoje numatomas Lietuvos partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago kapo aplankymas ir pagerbimas tylos minute.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

67 komentarai

 1. Kęstutis:

  Gerb. organizatoriai,

  Šimašius yra daugiau prisidirbęs,tarnaudamas laisvajai rinkai,t.y. neoliberalams /nes tikrų liberalų Lietuvoje nėra/, įtartas korupcija ir t.t.,bet išsisukęs /išsisuks ir Eligijus Masiulis,sugautas su kyšiu,nes neoliberalbolševikai savus remia/.Taigi,mitingo akcentas turėtų būti – Šimašiaus atstatydinimas.Merai neturi imuniteto.

  • ŽEMAITIS:

   Kad Šimašius neoliberalas – tai bene svarbiausias teigiamas jo bruožas.
   Ir jūs klystate, kad “liberalų lietuvoje nėra”. Liberalų tikrai daug – pavz., visa mano akademinė aplinka (išskyrus garbaus amžiaus profesūra) yra liberalai. Tačiau kai įsigilini – tai didelė jų dalis yra gana vienpusiški liberalai – remia žmogaus teises, laisves ir pan. O ekonominių liberalų yra (deja) GEROKAI mažiau. Štai tkie vienpusiški “liberalai” šaindien ir dominuoja Lietuvoje. Ir ne tik Lietuvoje – visame Vakarų pasaulyje (da-nai jie save nat vadina socialliberalais ar kokais “liberalais demokratais”). Pasaulyje neoliberalios politinės jėgos yra gana neįtakingos ir ryškesnės neoliberalų figūros yra nebent indvidualiame lygmenyje. Lietuvoje neoliberalizmą atstovauja nebent didžiulės pagarbos vertas Laisvosios rinkos institutas. Nors Šimašius šiuo metu ir oficialiai savęs nepateikia, kaip neoliberalas, tačiau viliuosi, kad jis neatsisakė savo vertybių ir giliai širdyje išlieka neoliberalu.

   • Ei:

    Akademinėje aplinkoje ir yra didžiausi Lietuvos išdavikai. Nulis pagarbos jums, akademiniai kenkėjai, šlykštynės.

   • Juozas:

    taigi E.Masiulis, Kurliandskis ir Co pagal “žemaitį”, yra tikras liberalas ekonomine prasme. O jau “laisvo elgesio” instituto kalbančios galvos kiek nsąmonių prišneka (aišku, už biznierių pinigus). Taigi, su mūsų akademinės aplinkos atstovais yra ne taip jau blogai – jie pakankamai atsparūs visokių perėjūnų gundymams ir šantažui

  • ŽEMAITIS:

   Iš tiesų, diskutuojant su absoliučia dauguma jaunų žmonių gana lengva sutarti dėl socialinio liberalizmo. Jiems (skirtingai nei vyresnio amžiaus žmonėms) nereikia įrodinėti žmogaus teisių, laisvių privalumų. Dažnai (kalbant apie seksualinių mažumų teises ir pan.) jie būna net kategoriškiau liberalesni nei mes, “vidurinioji” karta. Iš esmės auditorijose paprastai net nekyla oponavimo liberaliam požiūriui. (čia sietina su mano ankstesniais komentarais dėl didžiulės vertybinės prarajos tarp garbaus amžiaus žmonių ir jaunimo).

   Tačiau kai diskusija nukrypsta į ekonominį liberalizmą – tuomet jau nuomonės jaunimo tarpe pasidalija. Vieni išlieka nuoseklais liberalai ir toliau ir pritaria laisvos rinkos privalumams. O pas kitus jau reiškiasi savotiškas socialliberalaus reguliavimo siekis (ypač kalbant apie mokamo mokslo įvedimo privalumus ir pan.). Tokiuose diskusijose (konkrečiai – apie mokamą mokslą) mano neoliberali pozicija jau tampa mažuma (nors pritariančių visuomet taip pat turiu).
   TAIGI, KAIP MATOTE, NEOLIBERALIZMAS LIETUVOJE BŪDINGAS TIK NEDIDELEI DALIAI ŽMONIŲ (dažnesnis jaunimo ir viduriniosios kartos tarpe). O ir liberalų partijose (kurių dabar net trys) neoliberalai akivaizdžiai sudaro mažumą. Manau, kad šiuo metu jų vis dar daugiau išlieka Liberalų sąjūdyje (nors taip pat nedominuoja). O Armonaitės ir Šiamšiaus sukurta (tai – apmaudi klaida!) Laisv4s partija – savo esme yra socialliberali (ir žvelgiant į asmenybes, ir į programinius akcentus).

   • Juozas:

    Steponavičius, ministraudamas, švietimo sistemoje jau prisidirbo tiek, kad labiau išsilavinusiam žmogui liberalas skamba kaip keiksmažodis. Kur tai matyta, kad į aukštąją mokyklą būtų priimami dudndukai su 1 (!?) balu .Buvo vykdoma visiška aukštojo mokslo profanacija. Ir kur, už pinigus nusipirkus diplomą, tokį dunduką dėti? Be visuomenės kontrolės liberastai darosi pavojingi, pavyzdys – Šimašius, Steponavičius ir jų sponsoriai

  • Patriotiškas Lietuvis:

   Kęstučiui visai pritariu, kad Šimašių reiktų atstatydinti! Reiktų tokių plakatų prisidaryti.
   Reikės skanduočių sušaukti “Šimašių lauk, kenkėją lauk!”.

 2. kaunietė:

  Gera mintis rengti mitingą. Susipratę lietuviai turi tarti savo žodį. Ar dar yra Laisva Lietuva? Kiek galima keleklupčiauti prieš visus okupantus? Visi į mitingą.

 3. ŽEMAITIS:

  NEDALYVAUSIU.
  Kol nebus aiškaus atsakymo, ar J. Noreika bei K. Škirpa prisidėjo prie holokausto, ar ne – tokiose nei vienos, nei kitos pusės akcijose nadalyvaisiu ir raginsiu kitus nedalyvauti.

  Pirma visuomenė turi sužinoti tiesą, turi būti pateikti nenuginčijami vienokie ar kitokie faktai. O tuomet spręsime, ar prisidėti prie vienos pusės, ar prie kitos.

  • Antanas:

   Nei J. Noreika, nei K. Škirpa prie Holokausto NEPRISIDĖJO!!! Ar dar, Tamsta, turi klausimų? Pvz., ar yra gyvybė Marse? 🤗

   • ŽEMAITIS:

    Dar nėra aiškaus atsakymo, ar Marse gyvybės nėra. Yra požymių, kad bent mokroorganizmų pavidalų ji gali būti.
    Taip ir šiuo atveju. man Jūsų patikinimas yra neįtikinantis, nes nepagrystas faktais. Jis “pagršstas” nebent Jūsų tikėjimu. Pasakyti mes galime bet ką. Tačiau kur įrodymai? O ir įrodymus pateikti turi ne koks Vilniaus meras ar pilietis iš gatvės, o KOMPETEINGA KOMISIJA IR TEISMAS.
    TAD IR TOLIAU LAUKIAM ATSAKYMO.

 4. Žemyna:

  Remigutis nusiplūkė, atostogauja, bus tik po 3 savaičių…
  Beje, tie, kas nesinaudoja internetu, ar iš principo nesinaudoja jokiais feisbukais, FB nesiregistruos, bet tai nereiškia, jog neateis?

  Tiems, kas dar nebuvęs, kas iš toliau miesto transportu atvyks, orientyrai:
  LT Nacionalinis muziejus, Arsenalo g.1
  Arčiau paminklo – troleibusų Karaliaus Mindaugo tilto stotelė :
  Tr. – 2, 3, 4, 17, 20
  Aut. – 10, 11, 33, 89 – Karaliaus Mindaugo tilto arba Arkikatedros stotelės yra kiek tolėliau.
  Laukiami visi, kam skauda.

 5. Patriotiškas Lietuvis:

  Ačiū Alkui, kad informavot viešai! Būtinai sudalyvausiu su šeima ir pakviesiu dar draugų!
  Neturim leistis, kad kažkoks liberastas Šimašius žemintu mūsų tėvynės, mūsų mylimos Lietuvos Didvyrių atminimą!!!

 6. Bartas:

  Vilniuje gyvena toks A. Bačiulis (kalba , kaip apžvalgininkas) .Tai jis yra pasakęs, kad Lietuvos priešų didžiausias dėmesys sutelkiamas prieš tuos lietuvių didžiavyrius, kurie kovojo su maskovijos raudonaisiais fašistais . Tie , kurie tikrai dalyvavo žydų naikinime , neminimi. Jie šiandien neįdomūs šiandien.
  Palyginus viską su viskuo – teisybė. Jie, kuo tik nekaltinami , kuo nevadinami (žydų naikintojai , tai pats “mieliausias” stribų išsireiškimas), nacionalistai (būtinai buržuaziniai) ir t.t.ir t.t. Tai visokie šimašiai , išperėti rusiško fašizmo aplinkoje, draskysis ir draskys mūsų garbingus kovotojus už Lietuvą .

 7. Skalvis:

  O po kiek morkai ir cabuliai šiemet ? Ką čia pazat, pereikim prie rimtų dalykų.

 8. Didvyrius galime apginti tik atstatydindami Šimašių, tai ir reikalaukime to. Juk Šimašiaus veiksmuose sąmoningas piknaudžiavimas valdžia akivaizdus, o tai pakankamas pagrindas reikalauti atsistatydinti arba prokuratūrai nušalinti jį nuo pareigų pradėjus ikiteisminį tyrimą.

 9. Gustavas:

  Nepasikuklinai išgama Šimašiau. Iki.

  • Žemyna:

   Kiek pamenu, ne tiek Napoleono, kiek Adolfo ir Josifo kareivos svetimą naikino ir grobė.
   Ponas Š. susipainiojo ar vis dar neapsisprendžia, ką sau pavyzdžiu ims, kai užkops į šalies valdovo sostą? Rusų TV mačiusieji teigia, kad Maskvos TV sveikina LT politikus, paskelbusius karą litofcams fašistams.

 10. Žodžio laisvė...:

  Negirdžiu Seimo Pirmininko ,Premjero,Prezidento žodžio dėl Škirpos ir Gen.Vėtros niekinimo.
  Negirdžiu jų žodžio ir dėl Šimašiaus veiksmų dėl Lietuvos patriotų žeminimo.Seimas priima įstatymus,t.t.
  ir rinkimų.Tai ko iki šiol tyli Seimo Pirmininkas apie Merų Rinkimų įstatymo spragas???Trūksta kompetencijos ir drąsios iniciatyvos šiuo klausimu?Ar tikimasi tyliai prasnausti minkštame krėsle
  iki sekančių Seimo rinkimų???

  • Pastebėjau:

   Už tai URM L. Linkevičius, beje, prezidento patvirtintas ir laikomas nepakeičiamu, viešai pasisakė, prieš lentos kabinimą. Ar čia vis reiškiasi aktyvaus komjaunuolio sąmonė ar jaučia “stogo” spaudimą? Baisu…nyku…po 30 metų nepriklausomybės…

   • Antanas:

    Ar gali buvę aukštas pareigas sovietmečiu ėję “parteicai”, kovoję prieš “lietuviškojo nacionalizmo ir fašizmo apraiškas”, tapti Lietuvos patriotais? Na, nebent kokiame nors blogame filme ar prastame romane… Vot tak, tovarišči! Kažkas pasakė, kad buvusių čekistų nebūna. Manau, kad tas pats teiginys taikytinas ir buvusiems “parteicams”.

   • Juozas:

    Linkevičius jau seniai moraline – patriotine prasme tapo šlubas. Ir tas jo recidyvas vėl ir vėl išlenda. Seniai laikas jį keisti

 11. Gabrielė:

  DALYVAUSIU. Man aišku, kad Birželio sukilimas turėjo ypatingą reikšmę Lietuvos istorijoje nors siekiama nepriklausomybė ne atgauta. Ką mes sakytumėm šiandien ne tik sovietams, bet ir savo jaunajai kartai, kuriai jau sunku suvokti to laiko atmosferą, todėl jie ieško faktų, o jie tokie: įsileidom rusų karinius dalinius, nepasipriešinom nei vienu šūviu sovietams, ir ne komunistai inteligentijos atstovai nuvyko į Maskvą “saulės parsivežti”?! KAM NEAIŠKU, KAD BIRŽELIO SUKILIMO DVASIA UŽBRAUKIA KRYŽIUM PRIEŠ TAI “SAVO NORU” PADARYTUS VEIKSMUS, TAS TARNAUJA RUSIJAI AR YRA NAUDINGAS IDIOTAS. Birželio sukilimo organizatoriai veikė sudėtingose prasidėjusio karo sąlygose, kai ką nors apskaičiuoti ir numatyti buvo neįmanoma…Ir kaip galima kaltinti žmogų ėjus su naciais, jei jis įsitraukė į antinacinę veiklą???

  • Prašalietis:

   Dar vienas šiandieninio lansberginio durnių laivo didvyris, Lietuvos Aktyvistų Fronto vadovas,nepriklausomos Lietuvos įgaliotinis Berlyne Kazys Škirpa rašė, truputis ištraukų iš jo 1941 m. kovo 24 d. griežtai slapto dokumento „Lietuvai išlaisvinti nurodymai“ su grifu GRIEŽTAI SLAPTA:….išvystyti krašto ūkinį ir kultūrinį progresavimą, visiems patikrinti darbą ir laiduoti socialinį teisingumą, išraunant su šaknimis bet kurį apsileidimą, korupciją, neteisėtumus, komunistinį išsigimimą ir žydiškąjį išnaudojimą;… Vokiečiai skaitosi su Lietuvių Aktyvistų Sąjūdžiu, kaip su politiniu faktorium ir juo remiasi, megsdami su Lietuva politinį mezginį.; Idėjiniam lietuvių tautos pribrandinimui reikalinga sustiprinti antikomunistinę ir antižydišką akciją…..Labai svarbu šia proga nusikratyti ir nuo žydų. Todėl reikia krašte sudaryti tokią tvankią prieš žydus atmosferą, kad nei vienas žydas nedrįstų minties praleisti, jog Naujojoje Lietuvoje jis galėtų turėti bent minimalinių teisių ir bendrai pragyvenimo galimybių. Tikslas – priversti visus žydus bėgti iš Lietuvos drauge su raudonaisiais rusais. Juo jų daugiau šia proga iš Lietuvos pasišalins, tuo bus lengviau baigti nuo žydų nusikratyti. Savo laiku Vytauto Didžiojo suteiktas Lietuvoje žydams svetingumas atšaukiamas visiems amžiams už jų nuolatiniai pasikartojantį lietuvių tautos išdavimą jos engėjams….. Po tokių “didvyriškumo kovose su naciais” įrodymų, belieka šiandieniniams”tikriems tautiniams patriotams”, ginantiems Noreikos ir Škirpos didvyriškumus, taikiai išeiti į viešas erdves”ginti” J. Noreikos, K. Škirpos “didvyriškumo nuo Putino ir Rusijos užmačių, nuo užsilikusių ir užsimaskavusių 75 metams Lietuvoje okupantų” apsiginklavusiais “tautiniais ginklais per amžius daužiusiais Lietuvoje rusiškus okupantus” kaip lietuviškos šakės, kirviai, spragilai, grėbliai ir kirviai…. Lietuva “didvyrių žemė” tad laikas parodyti visiems Lietuvoje, Europoje ir pasaulyje “iš kur kojos dyksta”….

   • Antanas:

    O, trolių fabrikėlis jau nuo pat ankstaus ryto dūzgia kaip bitutė! Dobroje utro, tovarišč!

    • Prašalietis:

     Paskaitai lansberginio durnių laivo tipinio “patriotinio” antano giliai “patriotinius, tautiniškai intelektualinius” išsireiškimus šiandieninės Lietuvos “tautinių didvyrių” Jono Noreikos ar Škirpos tema kaip- “O, trolių fabrikėlis jau nuo pat ankstaus ryto dūzgia kaip bitutė! Dobroje utro, tovarišč!” ir supranti ,kad lansberginio durnių laivo “daug patyrusių” V.Lansbergio, Grybauskaitės, Antano tipo”tautinių patriotinių intelektualų” dėka pavyko pasiekti, kad lansberginiam durnių laivui su visais jo neišsivaikščiojusiais”tautiniais patriotiniais” keleiviais ” pyzdec padkralsia niezamietno” visose jų gyvenimo srityse…. Tad Antanai,kaip tikras šiandienos”tautinis patriotas”, o ne koks tautinis idiotinis variotas, dar šiandien su šviežio”tautinio” mėšlo kvapą skleidžiančiomis šakėmis užsiimk vietą pirmose gretose būsimame mitinge, skirtame “nuo piktų kėslų apginti visos tautos būsimus didvyrius”….

     • Antanas:

      Būtinai, tovarišč! 🤗

     • Pastaba:

      Bet būtent taip kalba dalis mūsų istorikų. Atsimenu kaip prieš daug metų A. Bumblauskas diskutuodamas savo laidoje su Gudavičium teigė, kad Lietuvos Kunigaikščiai buvo pakėlių plėšikai… tik pamiršo ar nedrįso paminėti, kad ir Vokietijos, Anglijos, Lenkijos, Prancūzijos, Ispanijos ir t.t. valdovai tikrai nemažiau “atsiriekė” ne mažiau. Tokie tie mūsų istorikai… Ir dabar nemini, kad sovietai vykdė žydams pogromus, kad Hitleris nutarė sunaikinti žydus…oi ne, pagrindiniai veikėjai lietuviai… tarp kurių tie žydai gyveno šimtmečiais.

   • Juozas:

    na, diskutuoti su tamsuoliu Prachadimcu gal ir neverta, bet, kai ką paminėsiu. Tas “slaptas” raštas, kurį Perėjūnas mini, yra niekur nedokumentuotas ir neaiškios kilmės. Kitas aspektas : vargu ar skaitei H.Kardel knygą “A.Hitleris- Izraelio įkūrėjas”. Toliau .Jau 1933m.sionistų suvažiavime, tarp kitų idėjų, buvo keliama ir idėja spausti žydus, kad jie emigruotų į Izraelį. Todėl ano straipsnio viena idėjų visiškai atitiko globalaus sionizmo vizijas, apie naikinimą nebuvo jokių minčių.

    • Prašalietis:

     Juozuk, įjunk iki galo šiandieninio durnių laivo “intelektualo tautinį realybės suvokimą” ir tu iš karto”paaiškės neaiškaus dokumento kilmė”. Šį dokumentą apie Škirpos didvyriškumą parašė Stalino NKVD, ir šį dokumentą ištraukė ir pakišo tautai šiandiena Putinas tam, kad sumenkintų “būsimų tautos didvyrių didvyriškumą”, įneštų visišką idėjinę sumaištį visokio plauko”tautinių” runkelių galvose….. ” Putinas tą patį bandė daryti Vanagaitės rankomis” užginčydamas Ramanausko-Vanago buvimą Lietuvos valstybės vadovu ir jo vadovavimą Lietuvai ir tautai iš miškelyje išsikasto slapto, tik viena kitam bendrininkui žinomo bunkerio-prezidentūros….

  • Žemyna:

   Sveikinu Gabrielę ir dėkoju!

 12. Žmogus:

  Labiausia pritariu Gabrielei. Kazio Škirpos alėja buvo pavadinta gatvelė palei Vilnelę 1998 metais, kai meras buvo Rolandas Paksas, paminėjimui 1941 birželio 23d sukilimo organizatorių ir vadų , kai buvo paskelbta Lietuvoje Nepriklausomybė,buvo išrinkta Laikinoji Vyriausybė ir kuri išsilaikė iki rugpjūčio 6d.
  Ta gatvelė išsilaikė virš 20metų, keitėsi valdžios ir niekam neužkliuvo kol neatėjo šimašininkai į valdžią ir pradėjo knisti ir pripaišyti nebūtus dalykus. Tokiu būdu galima subjauroti visą mūsų istoriją

  • Antanas:

   Taigi, kad taip. Tada išeitų, kad Mindaugas – žudikas, Vytautas ir Jogaila – intrigantai, Antanas Smetona – fašistas, bailys ir lietuvių liaudies išdavikas, na, o visi pokario partizanai buvo žydšaudžiai, vagys ir, bendrai, kažkokie išsigimėliai…

   • Pastaba:

    Bet būtent taip kalba dalis mūsų istorikų. Atsimenu kaip prieš daug metų A. Bumblauskas diskutuodamas savo laidoje su Gudavičium teigė, kad Lietuvos Kunigaikščiai buvo pakėlių plėšikai… tik pamiršo ar nedrįso paminėti, kad ir Vokietijos, Anglijos, Lenkijos, Prancūzijos, Ispanijos ir t.t. valdovai tikrai nemažiau “atsiriekė” ne mažiau. Tokie tie mūsų istorikai… Ir dabar nemini, kad sovietai vykdė žydams pogromus, kad Hitleris nutarė sunaikinti žydus…oi ne, pagrindiniai veikėjai lietuviai… tarp kurių tie žydai gyveno šimtmečiais.

 13. Skalvis:

  Tie,Kazio Škirpos „Lietuvai išlaisvinti nurodymai“ – gyvybiškai svarbūs Lietuvai vėl. Lietuva sugrįžo prie Smetono. Dalyvausiu mitinge. Būtinai.

 14. Žmogus:

  Perskaičiau Jono Noreikos 1933m knygelę(pateikta internete) “Pakelk galvą, lietuvi” (originalo kopija), nė vieno blogo žodžio apie žydus, visas leidinukas agituoja lietuvius neparduoti žemių svetimiems, nepalaikyti prekybos su svetimais, kurti savo prekes ir prekiauti tarpe lietuvių, visas leidinukas agitacija lietuviams ir nė žodžio kad skriausti, ar žudyti kitus( žydus) ,gal labiau mokytis iš žydų. Tikrai uždegantis ir raginantis lietuvius pasitempti, nepasiduoti, galvoti, ką darai. Tai kur čia ieškoti sliekų.

 15. Bartas:

  O maskva su džiaugsmu sutiko žinią, kad Vilniaus m. taryba (lyg tai būtų Igarkos ar Anadyrės taryba) daugumos balsais , su šimašium priešaky, įvykdė “istorinį teisingumą”.
  Nedidelė , bet maloni pergalė putiniškos – maskovijos revanšistų.

 16. Pagal Konstituciją (17 str.) Vilnius yra valstybės sostinė, valstybė teisiškai priklauso visiems, taigi patraukti prie Gedimino kalno ginti Tautos didvyrius yra visos Lietuvos pareiga. Dabar pats atostgų įkarštis – suprantama, protesto mitingams labai nepatogus metas, tačiau laukti sudėjus rankas rugsėjo – neišeina – iššūkis Lietuvos garbei valstybės sostinėje mestas, taigi į Vilnių, į Vilnių, į Vilnių!… Būkime pasiryžę, reikalui esant, vėl protestuoti susikibus rankomis, kaip Baltijos kelyje, tik šįkart nuo Vilniaus iki Klaipėdos.

 17. > Prašaliečiui:

  Tamsta ,,Prašalieti”, pasiklydai dėl ,,neoliberalizmo” sąvokos. Žinotina, jog nūdienos liberalizmas -vadinamas neoliberalizmu-plačiai paplitęs pasauly ir lengvabūdiškai plintantis Lietuvoje yra ,,pagerinto” marksizmo ideologinis kūrinys,kitaip tariant liberalmarksizmas.Tad, liberalmarksizmas / neoliberalizmas/ neturi sąsajų su klasikiniu liberalizmu. Neoliberalizmas turi įvairių atspalvių,pvz. kraštutinis kairysis,kraštutinis dešinysis / tautinis neoliberalizmas/ ,nuosaikusis , liberalkrikščioniškas … Iš viso neoliberalizmas,ypač kraštutinis kairysis /jam atstovauja ,pvz.Vilniaus meras-R.Šimašius/, kultūros plotmėje yra tipiškas marksistinis,t.y. antitautinis,antivalstybinis- Europa kaipo federacija be suverenių valstybių, tauta be istorinės atminties ir pan., o ekonominėje erdvėje- dešiniosios ideologinės pakraipos /pvz. organizacija ,,Laisvoji rinka”/,kur atstovaujama didžiojo kapitalo interesams, skatinama socialinė nelygybė,suteikiama geresnės vystimosi sąlygos užsienio korporacijoms vietinio tautinio kapitalo sąskaita ir pan./pvz. Lietuvoje jau dominuoja vien švediški bankai/. Suverenioms ,tautinėms valstybėms -ypač Lietuvai -neoliberalizmas yra nepageidautina ir kenksminga ideologija politiniu ir moraliniu atžvilgiu.

  • Prašaliečiui:

   Aš dar pridursiu, tik paprasčiau: tu, pro šalį einantis, esi turginės dvasios – “kupi-prodai /rodinu/”. Ir kai cituosi rimtą tekstą, kitą kart nurodyk šaltinį . Tada galėsime panagrinėti tekstą detaliau ir užduoti vieną kitą klausimą apie žydų gyvenimo būdą bei elgesį, o dabar patylėsim, nes kol kas nėra jokių garantijų iš kur tas tekstas. Nenuostabu, kad prašalietį erzina Tautinės giesmės žodžiai. Juk V. Kudirka ne vieną straipsnelį skyrė masiškai gyvenusiems žydams…Prašalieti, straipsnelių tiesa akis bado?

   • Prašalietis:

    “Prašaliečiui: Pridūrėjau”, suprantu, kad tautinė samanė padaugintai ir ilgai ją vartojant, apžlibina akis ir šauniai”tautiškai” nuo “visokių netautiškų dalykų”atjungia protą. Paprašyk, kad tau nelabai suprantamus komentarus apie Noreikos ir Škirpos didvyriškumus perskaitytų mažesnis tautinės samanės mylėtojas. Jis turbūt pastebės, kad komentare yra paminėti Lietuvos Aktyvistų Fronto vadovo,nepriklausomos Lietuvos įgaliotinio Berlyne Kazio Škirpos 1941 m. kovo 24 d. „Lietuvai išlaisvinti nurodymai“ su grifu GRIEŽTAI SLAPTA: ir ištraukėlės iš jo ar Jono Noreikos 1933 metų “tautinės didvyriškos mintys apie meilę žydukams” iš jo ” Pakelk galvą Lietuvi”…..

    • Prašaliečiui:

     Nelabai suprantu, ką tas prašalaitis čia prikeverzojo. Tur būt prie košerinės buteliuko siūbuoja. Aš tau pasakysiu, kad archyve pilna dokumentų su tokiu grifu “slaptai” ar “visai slaptai” ir šiandien juos jau galima viešai skaityti. Aš irgi galiu parašyti dokumentą su grifu “griežtai slaptai” ir prirašyti kas ant seilės užeis. BEJE, visai be grifo slaptai, nuėjus į archyvą, galima surašyti šimtų žydų pavardžių sąrašą, kurie kartu su sovietais 1940 m. suiminėjo, kaltino ir siuntė į tremtį, į tiesioginę mirtį lietuvių inteligentus. JEI NUO KOŠERINĖS SAMANĖS akys neapžlimbo, paskaityk.

     • Prašalietis:

      Tamstai”Prašaliečiui:” Nieko nuostabaus, kad šiandieniniame lansberginiame durnių laive įgytas “tautinio intelektualo supratimas” Tamstai neleidžia suprasti Jono Noreikos ir Škirpos “didvyriškumo pasireiškusio per meilę žydams” iš 1933 metų Jono Noreikos “Pakelk galvą lietuvi” ar Škirpos Lietuvos Aktyvistų Fronto vadovo,nepriklausomos Lietuvos įgaliotinio Berlyne Kazio Škirpos 1941 m. kovo 24 d. „Lietuvai išlaisvinti nurodymų“ …. Kaip “neturginės dvasios ir jau tautiškai subrendęs” lansberginio durnių laivo keleivis, kuris niekados “nebuvo ir nebus kupi-prodai/rodinu/”, galėjai paminėti vieną kitą žyduko pavardę paimtą iš tavo parašyto “archyvinio dokumento”, kuriame yra ” užfiksuota pasireiškusi” žydukų nemeilė lietuviams….. Kad D. Banionis, Saulius Sondeckis, kardinolas Vincentas Sladkevičius buvo KGB informatoriais matomai tu taip pat parašei”archyvinį dokumentą”…. Kurį laiką tai buvo “šaunu”, bet po kiek laiko matomai su “archyviniu dokumentu”apsigalvojai ir Genocido ir Rezistencijos direktorė Burauskaitė pradėjo per spaudą sapalioti, kad gal paminėtieji”tavo rašytuose archyviniuose dokumentuose” asmenys nebuvo KGB informatoriais. Belieka palinkėti “archyvinių dokumentų” su grifais slaptai ir visiškai slaptai rašinėtojui,Lietuvos didvyrių “didvyriškumui įrodyti” pasistengti su “archyviniais dokumentais”dėl Jono Noreikos ir Škirpos tiek, kad ne tik vietiniai”tautiniai patriotai”, bet net ir žydukai iš JAV,Izraelio ir kitur atlėktų kabinti memorialinių lentų Jono Noreikos ir Škirpos didvyriškumui atminti ne tik ant pastatų sienų, bet ir ant stulpų visoje Lietuvoje…

  • Prašalietis:

   Šiandieninio lansberginio durnių laivo respublikiniame didžiausių “tautinių patriotinių intelektualų klube” Vasaros gatvėje, jo “intelektualiniai šviesuoliai” kalba sklandžiai, padedant “tautiniai”krūminei ir be jos pagalbos, apie tai, ką jie yra geriausiai “moksliškai išstudijavę ir supranta”. Ir tai nepriklauso nuo pašnekovo kalbos turinio ar nagrinėjamos temos…. Tamsta”> Prašaliečiui:” tai “tautiškai ir intelektualiai” šauniai pademonstruoji. Paskaitęs tavo komentarą,šiandieniniame durnių laive kiekvienas “tautinis ir patriotinis intelektualas ” sužinos, kad” Neoliberalizmo sąvokos ir jų žinojimas labai padeda nustatyti tautos didvyrių Noreikos ir Škirpos didvyriškumą, pasireiškusį per jų begalinę meilę žydukams, sionizmui, semitizmui”… ir t.t. Belieka palinkėti Tamstai sėkmės toliau gilinant savo”tautines patriotines žinias” Neoliberalizmo savokose…..

 18. Į Vilnių, į Vilnių, į Vilnių!…:

  Laukti sudėjus rankas rugsėjo – neišeina – iššūkis Lietuvos garbei valstybės sostinėje mestas, taigi į Vilnių, į Vilnių, į Vilnių!… Būkime pasiryžę, reikalui esant, vėl protestuoti susikibus rankomis, kaip Baltijos kelyje, tik šįkart nuo Vilniaus iki Klaipėdos.

  VILNIUS YRA VALSTYBĖS SOSTINĖ,
  VALSTYBĖ TEISIŠKAI PRIKLAUSO VISIEMS, taigi,
  PATRAUKTI PRIE GEDIMINO KALNO GINTI TAUTOS DIDVYRIUS
  YRA VISOS LIETUVOS PAREIGA!
  ………………………………………………………………………………….. (Ačiū teksto autoriui Kažin!)

 19. Žemyna:

  Ar pastebėjote Bruverio str. LRyte?
  Vytautas Bruveris. Politiniame lauke įsisukusi vėtra jau siaučia ir Prezidentūroje
  – lrytas. lt/lietuvosdiena/kriminalai/2019/08/02/news/lietuva-sukretes-ispuolis-pries-17-mete-po-apklausos-isaiskejo-nauji-kraupus-faktai-11337726/?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

  Autoriaus nuomone – PRIEŠTARAUJANTYS ŠMEIŽTUI – tai „kraštutiniai dešinieji nacionalistai, antiliberalistai, antieuropiečiai“ , kurie tuoj „iššoks iš savo kasdienės avalynės – kaustytų aulinių batų“, mėgina suorganizuoti didesnį mitingą, o mitingo vietą „ši publika“ bandys paversti „nauja Garliavos Klonio“ gatve ir Tautos pasipriešinimo Blogio jėgoms Romuva“. Nežinau, kaip jo kiti tekstai, bet tokio stiliaus atsiliepimus apie kitur prisimenu tik iš Sov. Rusijos TV apžvalgininkų, kai taškydavosi neapykanta, pasakodami apie Europą ir JAV.

 20. Žemyna:

  Na, tai pripažinsite, katras buvote ABIEJŲ,,performansų” autoriai, ar ne (Kudirka ir Cvirka)?
  Vardu galite neprisistatyti, tik čia parašykite slaptažodį ,,neŠakyŠiu” 🙂 Cukierką tam padovanošiu.
  O kol kas sprendžiu klausimą, koks sceninis/partinis slapyvardis labiau tinka mūsų šių dienų didžiavyriui: berniukas šypsniukas ar cukrinis avinėlis?

 21. Žemyna:

  Ar tik ne sąmokslas prieš Vilniaus merą?
  Ar man tik atrodo, jog kažkas prisidirba, o kai tik pakvimpa atsakomybe, nekaltą žmogų vietoje savęs pakiša?
  Štai, Grinda – tyčia, ir dar naktį, lentą nurovė. Kaip dabar išaiškėjo, Poderskis, lyg viduramžių plėšikas, į svetimus namus įsiveržė ir iš ten išsinešė, ką radęs…
  Kažkas, nors viską žinojo, mero neinformavo, jog įvyko VIEŠAS VISOS LIETUVOS žmonių konkursas, ir paminklas Tautos Laisvės kovoms bei kovotojams JAU išrinktas, o TAUTA SAVO AUKOMIS jį finansavo. Taip pat tas kažkas, siekdamas merui pakenkti, surengė pseudo konkursą memorialui Lukiškių a., ir pakišo merui tokį, kokiu tik tyčiojamasi, o ne pagerbiama. O dar išplėšė plokštę iš 100-mečio rato.
  Žodžiu, kur tik pasisuksi, vis tas niekšas (ar grupė) merui kenkia.
  Žodžiu, man atrodo, jog apie vienintelį Vilniuje dorą žmogų vien jo nedraugai sukasi ir vis ką nors jo vardu pridirba. O jam, nekaltam, už juos teisintis ir atsakyti tenka. Kaip sunku tokiam doram, nekaltam, išmintingam merui, kai aplink vien nusikaltėliai…

  • Julijonas:

   Ir aš spverkiu sunkų Šimašiaus likimą. Tegul Dievas atpalaiduoja jį nuo nepakeliamų pareigų ir įtaiso jį į ramų darbelį, pvz. Vilniaus gėlynų ravėti – ten per žoles ir gėlių nesimato vien rūgštynės žydi… ravės sau, gyvenimu džiaugsis ir švarins Vilniaus miestą nuo piktžolių. Žmogus turi teisę į darbą pagal savo išgales.

 22. Kas galite padėti?:

  Kažkaip pražiopsojau parašų rinkimą. Gal ne tik aš, ir daugiau tokių yra.
  Ar dar galima pasirašyti? Jei taip, tai iki kada ir kaip galima tai padaryti!
  Ar parašau tik popieriuje renkami, ar ir internetu galima?
  Manyčiau, visa Lietuva gali pareikšti parašais savo teisę turėti valstybei gėdos nedarantį SOSTINĖS merą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: