„Nur Alem“ tapo naujuoju tarptautiniu Kazachstano traukos centru (nuotraukos) (0)

Astana | organizatorių nuotr.

Astana | rengėjų nuotr.

Astana – Kazachstano sostinė ir sparčiai augantis komercinis centras, iškylantis kaip viena geriausių traukos vietų pasaulyje, kurioje rengiamos tarptautinės konferencijos, simpoziumai ir komercinės bei pramoninės parodos, kultūriniai renginiai. Tai sąlygoja mieste išplėtota moderniausia infrastruktūra, tenkinanti bet kurios, nesvarbu, didelės ar mažos, įmonės poreikius iš bet kurios pasaulio vietos.

Komercijos departamento direktorius Yerkimbayevas Daulet, kalbėdamas apie naujus pažangiausius parodų projektus ir tarptautinės specializuotos parodos EXPO-2017 infrastruktūros modernizavimą, pažymėjo: „Šiandien „Astana EXPO-2017“ yra vienas didžiausių ir novatoriškiausių mūsų laikų susitikimo taškų“. Projektas sujungė verslo, pramogų ir parodų projektus po vienu stogu su vienu architektūriniu sprendimu.

Daugeliui EXPO-2017 besilankančių žmonių tai buvo kelionė į mini miestą, kur ikoniškas ir kvapą gniaužiantis futuristinis „Nur Alem“ paviljonas yra tik verslo, turizmo ar laisvalaikio maršruto dalis. Parko zona yra patogioje vietoje, kurioje gausu restoranų ir kavinių, taip pat sukurta aukštos kokybės žaidimų aikštelė vaikams.

Pagrindiniai didelės apimties parodos naudos gavėjai yra šie projektai: Tarptautinis finansinis centras „Astana“ (AIFC), AIFC tarptautinis arbitražo centras, kurio pagrindas yra Anglijos įstatymai, „Astana Hub“ tarptautinis technologijų parkas, skirtas IT pradedantiesiems, IT universitetas, tarptautinis centras ekologiškų technologijų ir investicinių projektų.

Per pastaruosius dvejus metus pagrindinis parodos simbolis – „Nur Alem“ sfera – veikė nuolat. Ten persikėlė dalis mokslinių instaliacijų iš Kazachstano nacionalinių kompanijų paviljonų ir „Ateities energijos“ sektoriaus, todėl vienu metu tai tapo turistinių ir futuristinių pramogų, mokslo ir švietimo centru.

Manoma, kad praėjusiais metais sferą aplankė keturi šimtai tūkstančių žmonių, iš kurių keturiasdešimt tūkstančių buvo Nur-Sultan moksleiviai ir studentai, kurie mokėsi pagal specialų projektą „Kids & Students Future Energy“.

Kongresų centras, kuris yra EXPO infrastruktūros objektų dalis, įgavo pagreitį – pernai jame surengta daugiau nei 180 įvairių veiklų.

Tarp svarbiausių renginių buvo Astanos ekonomikos forumas ir Pasaulio kasybos kongresas. Pagrindinė tokių patalpų funkcija yra parodyti prasmingą investicijų grąžą vykdant įvairius forumus, simpoziumus, konferencijas ir kongresus, kuriuose gali dalyvauti atstovai iš viso pasaulio.

Nakvynė lengvai ir greitai pasiekiama prabangiuose viešbučiuose, tokiuose kaip netoliese įsikūręs „Hilton Astana“.

Susitikimo metu Kongreso ir parodų renginių departamento direktoriaus pavaduotoja Indira Karazhanova ypač pažymėjo didžiulę Astanos ekonomikos forumo sėkmę. Šiais metais forume lankėsi delegatai iš 74 pasaulio šalių. Bendras svečių skaičius buvo apie 5600 žmonių ir apie 460 kalbėtojų. Į renginį atvyko 381 žurnalistas iš 30 pasaulio šalių.

Pirmą kartą surengti tokie renginiai kaip Apskritojo stalo diskusija, kuriame dalyvauja Tarptautinio valiutos fondo finansų ministrams ir šalių centrinių bankų valdytojai, taip pat pirmasis Kazachstano forumas dėl Jungtinių Tautų tvaraus vystymosi tikslų. Tai visiškai nauji diskusijų formatai Kazachstane per 12 metų trukusią forumo istoriją. Specialus formatas studentams buvo numatytas kaip AEF pokalbiai, atviros viešos paskaitos ir susitikimai su Nobelio premijos laureatais ir politikais. Nacionalinės įmonės „Astana EXPO-2017“ darbuotojai taip pat pasidalino savo ateinančių metų planais: vienas iš svarbiausių kitais metais planuojamų renginių yra jų pridėtas Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) Generalinės tarybos posėdis.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: