S. Buškevičius kreipėsi į prokuratūrą dėl R. Šimašiaus veiksmų (21)

Stanislovas Buškevičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Stanislovas Buškevičius | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Liepos 27  d. partijos „Jaunoji Lietuva“ pirmininkas Stanislovas Buškevičius kreipėsi į Lietuvos generalinė prokuratūrą dėl Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus veiklos. Kaip žinia, R. Šimašiaus nurodymu ankstų šeštadienio rytą, slapčiomis nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos pastato sienos buvo nuplėšta karininko, laisvės kovotojo, 1947 metais okupacinės valdžios sušaudyto Jono Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta.

„Šis Vilniaus mero R. Šimašiaus veiksmas prieštarauja teisės aktams, yra provokacinis, vandalinis ir kiršina visuomenę. Prašau Jūsų dėl šio fakto pradėti ikiteisminį tyrimą ir išsiaiškinti, ar R. Šimašiaus veiksmai prieš Lietuvos valstybę – K. Škirpos alėjos vardo panaikinimas, šios dienos įvykis, baltarusių disidento, einant R. Šimašiui Teisingumo ministro pareigas, išdavimas Baltarusijos valdžiai, nėra koordinuojami su priešiškomis Lietuvos valstybei specialiosiomis tarnybomis. Prašau Jūsų apginti viešąjį interesą“, – pareiškime prokuratūrai rašo S. Buškevičius.

Savo pareiškime Generalinei prokuratūrai S. Buškevičius priminė, kad Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) yra atmetęs piliečio Granto Arturo Gochino (Grant Arthur Gochin) skundą prieš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą (LGGRTC). G. A. Gochinas prašė teismo įpareigoti Genocido ir rezistencijos tyrimo centrą pakeisti savo istorinę išvadą dėl J. Noreikos veiklos Antrojo pasaulinio karo metais, teigdamas neva J. Noreika kolaboravo su naciais ir dalyvavo Holokauste. Savo ruožtu Centras G.A. Gochino medžiagą teismui įvertino kaip „nacių propagandos atkartojimą, kad už Holokaustą Lietuvoje neva atsakingi ne vokiečiai, o lietuviai.“

VAAT sprendime pabrėžiana, kad Centro 2018-07-18 raštas G.A. Gochinui „yra išsamus, detalus, jame aptariami visi pagrindiniai pareiškėjo klausimai dėl Jono Noreikos veiklos, pateikta LGGRTC pozicija dėl pareiškėjo nurodomų argumentų, susijusių su Jono Noreikos asmenine ir darbinės veiklos įtaka žydų žudynėms. Minėtame rašte LGGRTC išdėstyta pozicija yra aiški, pateikiami konkretūs LGGRTC dėstomų argumentų pagrindai, t. y. istorinių tyrimų, archyvų duomenys, istorinis aplinkybių kontekstas, mokslinių straipsnių ištraukos. „Nėra pagrindo sutikti su pareiškėjo nurodomais teiginiais, kad Centro atsakymai pateikti selektyviai pasirenkant atsakymo temas, iš ginčijamo rašto turinio matyti, kad Centras pateikė visapusišką poziciją dėl Jono Noreikos veiklos“, – rašoma VAAT sprendime.

„Raginu visus neabejingus žmones daryti tą patį – siekiant apginti viešąjį interesą kreiptis į prokuratūrą. Teisėsaugos įstaigos turi žinoti, kad visuomenė, kuriai rūpi jos istorija ir tautos didvyrių atminimas, neleis tyčiotis iš tautos ir valstybės pamatus saugojusių Lietuvos didvyrių. Užtvindykime prokuratūrą pareiškimais“ – sakė jaunalietuvių pirmininkas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

21 komentaras

 1. Gediminas:

  Šaunuolis. Jei dar susijungtų su tautininkais – atsirastų stipri partija.

 2. Senis:

  Šimašius Lietuvos Šaulių Sąjungos narys šeimininkauja ne tik Vilniaus miesto taryboje,,bet ir Šaulių Sąjungos Centro Valdyboje.

 3. Antanas:

  Pagarba S. Buškevičiui!!!

  • Žemyna:

   PRITARIU! AČIŪ! REALI VYRIŠKA IR PRINCIPINGA REAKCIJA į neprognozuojamus, su Konstitucija nesuderinamus veiksmus.
   Kas žino, kaip PILIEČIŲ iniciatyva galima būtų išreikalauti APKALTOS ir ATSTATYDINIMO nuolat sostinei kenkiančiam, valstybę diskredituojančiam merui? Turėti savo nuomonę – yra viena, tačiau savo nuomonę buldozeriu įgyvendinti vienasmene valia (ar savo draugų grupelės pritarimu) – tai jau visai kita. Net ir savo kieme negali to daryti, kas kitiems kenkia. Tokie veiksmai turi ir teisinių padarinių sulaukti.

 4. Juozas:

  visiškai pritariu gerb. Buškevičiui. Reikia kolaborantus – intrigantus pastatyti į vietą

 5. Skalvis:

  Kas būtų jei tokie, atsiprašant, šimašiai, ateitų į valdžią Suomijoje ? Jų gi , visi prijautė vokiečiams, nes tikėjo, kad jie padės atgauti prarastas žemes per Žiemos karą. Suomius labai kalkina simpatijomis naciams, bet suomiai šimašių net nesapnuoja…. jiems nėra ten vietos.

 6. Žemyna:

  O štai ir pavyzdys:
  Netikėtas nuosprendis Stanislovui Tomui: prokurorai prašė baudos, bet teisėja pasiuntė už grotų
  15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/netiketas-nuosprendis-stanislovui-tomui-prokurorai-prase-baudos-bet-teiseja-pasiunte-uz-grotu-59-1141498?copied
  Prokuratūra reikalavo 30 tūkst. baudos.
  Teisėjos Ingos Štuopienės nuosprendis: kaltas dėl 2jų nusikaltimų: a) pažeidė viešąją tvarką; b) išniekino viešos pagarbos vietą.
  Ar tas pat netinka abiem atvejais –
  ir atminimo lentos generolui,
  ir Lukiškių aikštės bei paminklo Laisvės kovotojams išniekinimas,
  kai vietoje paminklo siūloma „kalvelė”, primenanti stribų ir kgbistų masiškai žudytų ir išniekintų, sudarkytų aukų pakasimo vietas, masines jų kapavietes įvairiose LT teritorijos vietose?

 7. Žodžio laisvė...:

  Ačiū, Stanislovai BUŠKEVIČIAU,ir linkiu sėkmingos kovos ginant Lietuvos didvyrių ir žuvusių už
  Lietuvos laisvę garbingos atminties išsaugojimą.

 8. Žemaitis:

  Pritariu Stanislovui Butkevičiui. Šaunuolis!!!

  • Skalvis:

   Amerikos žydų kongresas pasveikino Vilniaus savivaldybės sprendimus pašalinti atminimo lentą Jonui Noreikai – generolui Vėtrai bei atsisakyti Kazio Škirpos alėjos pavadinimo miesto centre.

   Šeštadienį nuimtą lentą nuo Mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos kongresas socialiniame tinkle „Twitter“ pavadino „dar viena gera žinia“.

   „Dar viena gera žinia iš Vilniaus: miesto meras priėmė sprendimą pašalinti atminimo lentą Jonui Noreikai, įsivėlusiam į Holokausto nusikaltimus“, – teigia JAV žydus vienijanti organizacija.

 9. Ir dar:

  O ka jie pasakytu apie milijardieriu zyda is Vengrijos J.Sorosa,kuris jaunysteje talkininkavo naciams ,,tvarkyti,, savo tautieciu turta ?Musuose didele klaida kgbesniku uzslaptinimas,kaip suprantu remiantis ,kad komunistu valdzios dokumentai gali buti suklastoti.Pasirodo kitais atvejais ju popieriais sventai tikima.Kada prabils tremtiniu ir politiniu kaliniu sajunga ?

 10. Getas:

  Piliečiai galėtų reikalauti įvesti Vilniuje tiesioginį valdymą paleidžiant tarybą su meru. Teisininkai galėtų tuo pasidomėt. Arba sudaryti naują Taryboje daugumą, kuri gali atstatydinti merą. Jei Prokuratūra patrauks Šimašių baudžiamąjai atsakomybei, kaip ST. Tomą(abu nuplėšė Noreikos atminties lentą), Tada galima bus skelbti reikalavimą atstatydinti.

 11. Gražina:

  Teisybė turi būti atstatyta. Jos atstatymo turi reikalauti visi Seimo nariai, Visi valdantieji, visos partijos, visi, kam rūpi Lietuva. Neleiskime šimašiams ir panašiems į jį žeminti Lietuvos Didvyrių.

  • Žemyna:

   Prašom netrikdyti parlamentarų poilsio dėl kažkokios lentos.
   Be to, mums patiems niekas neaišku, nes vieniems iš mūsų sovietinėse mokyklose irgi taip, kaip liberalai, sakė, o kitiems, dabartinėje mokykloje besimokiusiems – apskritai tokie dalykai nedėstomi. Arba „šiuolaikiškai” dėstomi (t.y., kaip naudingiau). Pasilsėsime, pažiūrėsime, kaip vėjas sukiojasi, o tada gal ir reaguosime… tyla, į pogrindį sulindę.

 12. Paminklas generolui Vėtrai vietoj sudaužytos lentos geriausia tautiečių padėka .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: